Prvo da napisem koje sam probleme imao posle uspesne aktivacije sa xsim evo 2 karticom na iPhone 6 iOS9.0.2 sa Vodafone.de mreze:-) SMS i odlazni poziv su radili bez problema
1. veci deo dana sam bio nedostupan jer je telefon trazio automatski LTE mrezu... u Subotici je to SF
2. telefon je stalno slao SMS/zahtev maticnom provajderu i opterecivao racun porukama ka inostranstvu

Resenje sledi :-)
1. Jailbreak je neophodan

2. zbog toga kakav je polubangav JB morate obavezno i ovo da odradite sto je @zabrljanje postavio
http://www.isrbija.net/showthread.php/51591-BLoD-Boot-Loop-of-Death-kod-Pangu-jailbreak-a-za-iOS-9
meni je tek iz treceg pokusaja uspelo da sve namestim jer pri prvim pokusajima nisam znao za BLoD pa je wifi prestao da radi, lokacijske usluge nisam mogao da ukljucujem i iskljucujem i jos neke nus pojave :-)

3. u cydia dodati repo
Code:
http://apt.chinasnow.net
4. instalirati CommCenter patch for iOS8/iOS7... radi i ova verzija

5. instalirati iFile... moze i free verzija

6. sa iFile otvoriti sledecu putanju
- System
- Library
- Carrier Bundles
- iPhone
- Vodafone_de.bundle
u mom slucaju... vi birate bundle za mrezu sa koje vas telefon dolazi

6.tu pronadjete carrier.plist i otvorite ga sa Property List Viewer i tu menjamo sledece stvari
- AllowEDGEEditing
ukljucite ako nemate opciju da menjate parametre za internet postavke
- com.apple.voicemail.imap
otvorite i u njemu 3 stavke menjate
- AuthenticationScheme
stavite none
- BeaconAddress
pobrisete sve sto se tu nalazi
- UsesSSL
ukljucite



- vratite se jedan korak nazad i u dnu carrier. plist zamenite VoicemailPilotNumber u sta god zelite...:-)


7. kliknite Done

8. otvorite overides_N56_N61.plist (odaberite odgovarajucu plist datoteku za vas telefon) sa Property List Viewer

9. stavku Enable4GByDefault iskljucite


10. kliknite na Done

11. ugasite telefon

12. upalite telefon

13. finalni proizvod je miran racun i


Ako ima pitanja... pitajte. Ja ako znam odgovor... odgovoricu.
Ko hoce da postavi ovo na neki drugi forum, mora da linkuje na ovaj post i da uplati vrednost 2 paketa piva po izboru u dobrotvorne svrhe :-) sami birate kome uplacujete. Obavezno kacenje uplatnica u ovoj temi