Drugari, posle dugo godina na iOSu, iz više razloga prelazim na android, pa mi treba vaše mišljenje i iskustvo.

Pošto nisam u prilici da iskeširam neke velike pare za high end ponudu, odlučih se da uzmem neki od 3 modela koja su mi zapala za oko, a pritom su i pristupačni.
Imam mts račun pa bih preko njih uzeo telefon.

Pre svega sam jurio telefon sa najboljom kamerom (u datom rangu), ali sam skontao da za ove pare ne može da se dobije neki preterano dobar kvalitet,
pa sam se na vreme pomirio sa tim da ću češće morati da iznosim svog Nikona napolje

E sad, modeli koji me zanimaju su:

- Samsung Galaxy Grand Prime 531f
dobar je što se rootovanja tiče (po mišljenju xda zajednice), ima ok hardver za te pare i kamera je pristojna.
Ono što mi je minus, nisam veliki ljubitelj samsunga i generalno mi se ne svidja njihov dizajn.

- LG G4c
Ovo mu dodje kao jeftinija verzija LG G4 telefona. On i galaxy su jako slični, šta više razlike su minimalne.
Kamera mu je (koliko sam čitao po internetu) lošija od samsunga. Ali mi je dizajn lepši.

- LG G4 Stylus
Ovaj model mi je favorit. Više je phablet nego telefon, ali to mi nije problem. Malo mu je slabija rezolucija zbog veće dijagonale ekrana, ali svakako ima bolji hardver od prethodna dva.
Naravno on je i malo skuplji, ali upada mi u budžet da tako kažem Kamera mu opet nije sjajna, ali ima laser autofocus što je prednost.
Opet, pročitao sam da mu je multimedia generalno slabija strana, ali opet kažem u rangu cena mislim da je zadovoljavajući.

Trebalo bi ovih dana da pogledam uživo sva 3, da vidim kakav im je dizajn, to mi je jako bitna stavka.


Zanima me da li vi imate iskustva sa ovim modelima i kakva su. Šta mi preporučujete i zašto...


P.S. LG Modeli su izašli sredinom 2015, a samsung 2013. Samim tim je root podrška dosta slabija za LG telefone, ali opet, nije mi to presudan faktor.
P.P.S. Sva tri modela podržavaju Lollipop.

P.P.P.S. Možda post deluje malo nabacano, ali pišem na brzinu, nadam se da nije previše konfuzno.

Hvala