iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 32 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 477

Thread: Apple TV 4

  1. #1
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Apple TV 4

    Ok, mislm da nam je potrebna nova tema za novi proizvod. Ovde mozemo da pisemo sve o novom Apple TV. Obzirom da jos nije u prodaji , bar u Evropi, za sada mozemo pisati (bez spamovanja) o dobrim i losim stranama i eventualno o naznakama buduceg dugo i zeljno ocekivanog JB za ATV.

    Ja cu najverovatnije da kupim ovaj uredjaj jer dosta koristim ATV, svaki dan. Jedino sto me uzasava je to sto su izbacili audio output!! Kako sad da ga spojim sa Harman Kardon recieverom? Oni kazu bluetooth, ali nemaju svi tu tehnologiju.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  2. #2
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Kupis Bluetooth reciver za zvučnike, povežeš HK sa tim i onda spojiš TV i zvučnike putem BT-a..

    A definitivno se očekuje JB, ja bar predpostavljam i želim, prodaje se trojka i uzimam ovaj.

  3. #3
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    super kupim reciever koji kosta bar 300€ i onda ih imam dva jedan do drugog...ideala nema sta.
    Ti si verovatno mislio na one male od belkinai slicni koji kostaju tu oko 50€...ali oni def upropaste zvuk. Dok zvuk sa iPhone-a ili kompa dodje do ATV, pa iz njega na taj bluetooth, pa iz njega na reciever pa iz njega na 5.1 zvucnike...uf dalek je to put!
    Sranje su uradili definitvno. Ne bi me cudilo da u Store-u osvane apple dodatak za bluetooth audio output ili nesto slicno po killer ceni od samo 500€.

    e da, i ethernet je od 100MBit, cak nije ni gigabit ethernet, sto je standard danas!
    Last edited by matrix; 10-09-2015 at 00:42. Reason: ethernet
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  4. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    bbrks (10-09-2015)

  5. #4
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Pa pazi tražio si alternativu kako da povežeš uredjaje, ja ti predložio, sad sve to sto si rekao si u pravu i ja sam svestan toga, ne znam što zameri. Daj da ih zovemo da im kažemo da promene audio čipove i jedan izlaz da ubace činčeve pa da nam bude lakše..

    Btw: ti BT resiveri nisu uopste loši da znaš, čak i ti oko 50€, čuo sam i dosta skupe i ove prosečne, ako ih nisi probao, čuj pa proceni. Ja sam freak za kvalitet, pričam ti iz iskustva i ne bi pogrešio to da uzmeš, rešio bi veliku stvar sa ne toliko puno para. Apple TV bi pevao za sve pare..

  6. #5
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    haha da ubace chincheve ma jedva cekaju da slusaju sta kupci imaju da kazu na sve to. Moguce je da si u pravu sto se kvaliteta zvuka tice ali zaista ne vidim i niko normalan ne moze da vidi razlog zbog cega su krucijalnu stvar namerno izostavili. Ako nista drugo bar zbog jos jednog stekera za struju! jer kad kupim BT moram ga na struju, jos jedan kabl na sve one u cosku! strava!
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  7. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    lowzyyy (10-09-2015)

  8. #6
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Odosmo mnogo u off:

    Jos jednom ti ponavljam pitao si za rešenje, ja ti dao predlog očigledno ti se ne svidja pa ako imaš bolje naravno a ti tako poveži. Ne znam što ti sve smeta što ti se kaže, svaki komentar ti je kao u oko da te bodem. Znaš šta ti je činiti pa nema potrebe da ti pišem više.

    U svakom slučaju ja mislim da će doneti veliku revoluciju ATV 4 naročito ako ćemo moći da koristimo VPN da ga napravimo da radi kod nas kao u USA-u.

  9. #7
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,540
    Thanked 581 Times in 229 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Harman Kardon receiver koji koristis nema HDMI in?


    Apple tv First Look:


  10. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Osvrt na novi apple tv sa najvaznijim karakteristikama i mogucnostima http://www.cnet.com/products/apple-tv-2015/
    Last edited by zabrljanje; 10-09-2015 at 11:43.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  11. #9
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Siri Remote for the new Apple TV will be available in just eight countries

    http://www.idownloadblog.com/2015/09...-availability/
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  12. #10
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    @Kylle drugar pogresno si sve shvatio, nema ppotrebe za takvom reakcijom, nicim izazvano. Cak sto vise si me i nasmejao. ja moje nezadovoljstvo iskazujem prema kompaniji Apple a ne prema dobrom drugu-clanu ovog foruma-tvojoj malenkosti razloga za frustraciju ocigledno ima jer nedostaje glavna opcija za zvuk. Mislim da nista ovde nije revolucionarno, nego su posle dugo godina cekanja ubacili ono sto su svi ocekivali, i otvorili vrata developerima. To je pozitivno skroz.

    videcemo kako vreme odmice sta su i kako to zamislili.
    Last edited by matrix; 10-09-2015 at 10:26.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  13. #11
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Dal ja vas mozda ne razumem, ali ajde da probam......pa spravica ima HDMI, zar ne. Preko istog ide i audio i video. Prema tome HDMI u Receiver, a iz Receivera jedan HDMI (video out) u TV i reseno. Normalno samo Receiver treba da se setuje. Prosto. Tako je bar kod mene

  14. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    matrix (10-09-2015)

  15. #12
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    da moze i tako, imam 2 hdmi in i jedan out (ka tv-u). najmanji je problem kupiti jos jedan hdmi 1,4 kabl, ali me nervira to sto su jednu tako super opciju izbacili, ali ajde sta je tu je
    samo jos da najave JB za atv4 i bice to puno zabave. Inace onaj novi remote kao sto rece jedan nas clan, nece biti dostupan svim zemljama, ostalima ce biti onaj stari limeni od atv3.

    Ako izadje JB, trebace nam USB-C a ne mini kao do sada. Samo preko toga se kaci na komp.
    Last edited by matrix; 10-09-2015 at 11:18. Reason: USB-C
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  16. #13
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Sad cu mali off, ali jeste za poredjenje, pisao sam to ovde vec......isti slucaj je i sa Total TV HD Receiverom....samo HDMI, od digitalnog optickog ili koaksijalnog audio izlaza ni traga, ni glasa.....cenim da ce to uskoro biti i standard za sve....

  17. #14
    iPhoneBigFan giannsi's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    449
    Thanks
    1,323
    Thanked 159 Times in 110 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Quote Originally Posted by matrix View Post
    Ja cu najverovatnije da kupim ovaj uredjaj jer dosta koristim ATV, svaki dan. Jedino sto me uzasava je to sto su izbacili audio output!! Kako sad da ga spojim sa Harman Kardon recieverom? Oni kazu bluetooth, ali nemaju svi tu tehnologiju.
    Meni su Harman Kardon zvucnici povezani na AirPort Express to je ok varijanta.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #15
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4

    Hocu i Spotify da imam kad sam u dnevnoj sobi i da slusam sta hocu, a ne glupavi iTunes radio koji nista nema.
    To je jos jedna od stvari na ATV-u koja me veseli.

Page 1 of 32 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •