iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: Mini PC Zotac Zbox EN760

Threaded View

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Mini PC Zotac Zbox EN760

    Nedavno sam nabavio mini PC Zotac Zbox EN760 koji se reklamira kao vrlo uspesna zamena za klasicne desktopove za one koji vole igre, kao za pustanje video materijala, ukljucujuci i onog rezolucije 4K (mini HTPC). Ovaj mini PC je otprilike velicine Mac Minija, sa CPU Intel Core i5 4200U, dual core 1,6GHz (3M cache do 2,6GHz), a sto je najvaznije ima NVIDIA GeForce GTX 860M graficku karticu sa 2GB memorije. Dobro je opremljen svim vrstama portova: dupli ulaz za LAN (gigabit), wifi 802.11ac (koji radi na 2,4 i na 5 GHz), Bluetooth, citac SD kartice, 8 kanalni digitalni audio, opticki i analogni audio izlaz, HDMI, DVI, 4 USB 3.0 porta i 2 antene. Dolazi kao ‘barebone’ bez internog Hard diska i RAM-a. Posto sam od ranije imao jedan Kingstone SSD od 120GB instalirao sam ga, a 16GB RAM skinuo sam sa mog Mac Minija (a tamo vratio stari RAM od 4GB). Interesantno je da pored jednog hard diska ili SSD moze da se instalira i mSATA drajv. Od velike je pomoci sto se u kutiji nalazi CD, kao i USB sa drajverima, medju kojima i za NVIDIA karticu. Prvo sam instalirao Windows 7 Ultimate, da bih preko njega uspeo da ga podignem na Windows 10 Pro. Ne igram igrice, vise me zanima da to bude HTPC uz TV, pa sam instalirao XBMC-Kodi i jos neke video plejere za pustanje video materijala sa visokom rezolucijom. Nazalost, nemam najnoviji TV sa 4K ili UHD, tako da necu moci da isprobam sve mogucnosti koje kazu da nudi ovaj PC. Pogodna stvar je sto se uz PC dobijaju i 2 nosaca: jedan koji omogucava da Zotac stoji uspravno, a drugi, da ko zeli, moze da ga montira na zadnju stranu TV. Naravno, za komandovanje aplikacijama, potreban je bar bezicni mis ili tastatura, odnosno odgovarajuci daljinski podrzan sa 2,4GHz (mada kazu da podrzava i IR daljinski).Mogu da kazem da je dosta tih, ventilator se ne cuje mnogo, nema pregrevanja, vrlo je brz (boot 30 sek). Ostaje da se vidi kako ce sve da radi, mada prema onome sto sam citao na netu, treba da bude vrlo dobar za pustanje video materijala, dok kazu da se na njemu ne mogu do kraja uspesno igrati igre koje zahtevaju 4K. Na Youtubu postoji vise prikaza ovog mini PC, a dole sam prilozio nekoliko slika. Nabavlja se uglavnom preko internet prodaje (Amazon dr.), a ja sam ga ovde u Turskoj takodje nabavio preko internet prodaje. Nije jeftin (mene je izasao posle oslobadjanja od poreza oko 500 EUR), plus instalirao sam moj SSD i RAM.
    Zotac (3).jpgZotac (6).jpgZotac (7).jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    DarkSide (02-09-2015)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •