iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: Mini PC Zotac Zbox EN760

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Mini PC Zotac Zbox EN760

    Nedavno sam nabavio mini PC Zotac Zbox EN760 koji se reklamira kao vrlo uspesna zamena za klasicne desktopove za one koji vole igre, kao za pustanje video materijala, ukljucujuci i onog rezolucije 4K (mini HTPC). Ovaj mini PC je otprilike velicine Mac Minija, sa CPU Intel Core i5 4200U, dual core 1,6GHz (3M cache do 2,6GHz), a sto je najvaznije ima NVIDIA GeForce GTX 860M graficku karticu sa 2GB memorije. Dobro je opremljen svim vrstama portova: dupli ulaz za LAN (gigabit), wifi 802.11ac (koji radi na 2,4 i na 5 GHz), Bluetooth, citac SD kartice, 8 kanalni digitalni audio, opticki i analogni audio izlaz, HDMI, DVI, 4 USB 3.0 porta i 2 antene. Dolazi kao ‘barebone’ bez internog Hard diska i RAM-a. Posto sam od ranije imao jedan Kingstone SSD od 120GB instalirao sam ga, a 16GB RAM skinuo sam sa mog Mac Minija (a tamo vratio stari RAM od 4GB). Interesantno je da pored jednog hard diska ili SSD moze da se instalira i mSATA drajv. Od velike je pomoci sto se u kutiji nalazi CD, kao i USB sa drajverima, medju kojima i za NVIDIA karticu. Prvo sam instalirao Windows 7 Ultimate, da bih preko njega uspeo da ga podignem na Windows 10 Pro. Ne igram igrice, vise me zanima da to bude HTPC uz TV, pa sam instalirao XBMC-Kodi i jos neke video plejere za pustanje video materijala sa visokom rezolucijom. Nazalost, nemam najnoviji TV sa 4K ili UHD, tako da necu moci da isprobam sve mogucnosti koje kazu da nudi ovaj PC. Pogodna stvar je sto se uz PC dobijaju i 2 nosaca: jedan koji omogucava da Zotac stoji uspravno, a drugi, da ko zeli, moze da ga montira na zadnju stranu TV. Naravno, za komandovanje aplikacijama, potreban je bar bezicni mis ili tastatura, odnosno odgovarajuci daljinski podrzan sa 2,4GHz (mada kazu da podrzava i IR daljinski).Mogu da kazem da je dosta tih, ventilator se ne cuje mnogo, nema pregrevanja, vrlo je brz (boot 30 sek). Ostaje da se vidi kako ce sve da radi, mada prema onome sto sam citao na netu, treba da bude vrlo dobar za pustanje video materijala, dok kazu da se na njemu ne mogu do kraja uspesno igrati igre koje zahtevaju 4K. Na Youtubu postoji vise prikaza ovog mini PC, a dole sam prilozio nekoliko slika. Nabavlja se uglavnom preko internet prodaje (Amazon dr.), a ja sam ga ovde u Turskoj takodje nabavio preko internet prodaje. Nije jeftin (mene je izasao posle oslobadjanja od poreza oko 500 EUR), plus instalirao sam moj SSD i RAM.
    Zotac (3).jpgZotac (6).jpgZotac (7).jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    DarkSide (02-09-2015)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: Mini PC Zotac Zbox EN760

    zanimljiva igrackica ali sta ce ti mini pc pored mac minija?
    svidja mi se koncept htpc masina mada ovaj zotac nije bas malen a i mislim da mu je cena prejaka za ono sto pruza...

    meni je trebao sto manji, slabiji i jeftiniji pc pa sam pred novu godinu uzeo intel Nuc dn2820fykh jer mi je nekako ogavno bilo da instaliram win na iMac.
    takodje je trebao doci barebone ali su nasi dripci morali da umesaju svoje prste pa je najjeftiniji model dosao sa intel dual core celeron N2820 (2.13Ghz, turbo boost 2.39Ghz koji trosi samo 7.5w), 2gb so-dimm ddr3l rama i 2.5'' obicnim hardom od 320gb, intergtisanom grafom i kostao oko 19.000 a bez toga bi bio jos jeftiniji. takodje ima integrisane antene ali nije dual band i radi samo na 2.4Ghz frekvenciji.
    nije bogat portovima kao taj ali ima ono osnovno, 2 x usb 2.0 pozadi za mis i tastaturu, 1 x hdmi, 1 x lan port i ulaz za slusalice ili zvucnike a napred 1 usb 3.0 port i IR port. unutra je jedan slot za ram memoriju, podrzava do 8GB i moze se ubaciti jedan hard/ssd. potpuno je necujan i uvek je hladan.
    imao sam ssd i 4gb rama koje sam odmah ubacio, instalirao win 10 enterprise ltsb n i bas sam zadovoljan kako radi.

    ne koristim ga cesto, sluzi mi uglavnom za jb ,,i'' uredjaja dok ne izadje alat za mac i koristim ga povremeno da pustim film jer je prikacen na braviu 40'' koja nije smart i ne cita skoro nista od formata preko flesa pa mi je mnogo jeftinija varijanta bio nuc nego recimo da menjam ceo tv kog isto retko gledam.

    ta gtx860 ce mu puno znaciti prilikom reprodukcije zahtevnijih video formata ali ne verujem da bi se naigrao igrica, jedino neka u low detaljima do full hd rezolucije. ja na iMac-u imam i7 4771, 16gb rama i gtx780 sa 4gb memorije koja je za oko 30% jaca od te 860 pa nema puno radosti u 2560x1440.

    sry ako sam udavio , hteo sam da uporedim htpc masine a ti javi kroz koji dan kako se pokazao zotac i neka te lepo sluzi

    evo i neka slika mog malisana za kraj:
    Attached Images Attached Images

  4. The Following User Says Thank You to DarkSide For This Useful Post:

    smera (03-09-2015)

  5. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Mini PC Zotac Zbox EN760

    Pa i ja sam se dugo dvoumio da li da kupim Zotac kad vec imam Mac mini i-7 sa 16GB RAM, a jedno vreme sam mislio da i ja uzmem NUC. No preovladale su neke pozitivne kritike na netu o Zotacu, posebno ovom modelu sa NVIDIA karticom, kao i moja radoznalost da nesto novo cackam i instaliram, pogotovo sto je izasao Windows 10 (mada, iskreno receno, bas i ne znam mnogo o tehnickim stvarima). Sada, kada sam OS podigao sa Windows 7 na Windows 10, nisam nesto najsigurniji da li bas ta NVIDIA grafika najbolje funkcionise. Moram da vidim da li je BIOS apdejtovan kao i drajveri, jer je glavna svrha uzimanja ovog mini PC bila da imam solidnu grafiku radi gledanja sto boljeg kvaliteta video materijala (posto me igrice ne zanimaju). To je postala jedna vrsta hobija, jer kao sto si mozda video u ovoj rubrici, predstavio sam ranije nekoliko gadzeta koje sam uzimao sa namerom da gledam video materijale preko TV.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  6. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: Mini PC Zotac Zbox EN760

    ma naravno, nista lose nisam mislio. takodje volim da probam sve od tehnike. cisto sam razmisljao sta za taj kes moze da se uzme i sklopi ali opet da ponovim, merak nema cenu .
    izaci ce nuc sa i5 i i7 cpu-om mada ko zna koliko ce kostati a i ne vidim svrhu toga jer ne verujem da ce iko iole ozbiljnije poslove raditi na njemu, za to ipak sluze desktop masine. mnogo mu vise znaci jedan dobar ssd i grafika.
    max sto ovaj moj nuc moze da izvuce je streaming 1080p videa preko popcorn time-a i to mu je puna kapa. druga prica je kad je film na hardu, pustio je bez problema uz blago stuckanje tok plejer ne baferuje 48fps format od ~25GB.
    skini recimo The Hobbit - The Desolation of Smaug bluray 48fps edition pa ga testiraj

    zanimljivo su mi delovale i Asusove Vivo mini masine ali su mi nekako bile preglomazne u odnosu na nuc a i kostale su od ~40.000 pa na gore sto mi je besmisleno...

    batali te diskove koji su stigli uz njega jer ko zna kog datuma su ti drajveri.
    idi na zvanicni sajt pa pogledaj sta je poslednje izaslo i pogledaj trenutnu verziju biosa pa vidi ovde sta je sve ispravljeno. takodje imas drajvere posebno za win 10 x86 i x64.



    mozda je najbolje da odradis clean install 10-ke i nove drajvere. ja sam instalirao win 10 enterprise ltsb n koji u sebi ne sadrzi windows-ov store, cortanu i ostale gluposti koje MS sam ubaci nego je u pitanju ,,klot'' sistem koji je svakako laganiji i samim tim je u pozadini mnogo manje procesa aktivno.

    video sam i tvoje prethodne postove. zanimljiv mi je recimo onaj MeeGoPad ali opet bih se odlucio za nuc. android stikere ne gotivim kao i android generalno jer se slabo snalazim na njemu, nisam ni android fon nikada imao niti koristio. windows nekako i mogu da progutam jer sam ga godinama koristio pre Mac OS X-a.

    xbmc me je nekako smotio posle nekog vremena. nemam zivaca da ga toliko stelujem da bih gledao sd snimke a i nisam lud za TV-om. jednostavnije mi je resenje popcorntime i da pustim nekad klasicni tv.
    pre neki dan sam probao i TVMC ali opet nije to to.
    baci pogled, mozda ce tebi nesto znaciti posto koristis xbmc:

    http://www.tvaddons.ag/tvmc-mac/

  7. The Following User Says Thank You to DarkSide For This Useful Post:

    smera (04-09-2015)

  8. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Mini PC Zotac Zbox EN760

    Sinoc sam iscekirao sve dajvere na Zotacu i za svaki osim jednog mi je javljao da je to najnoviji, ukljucujuci i kada je rec o NVIDIA grafickoj kartici. Pretpostavljam da je to sve onda OK.

    Ja sam se za XBMC-Kodi odlucio jer mi je zgodnije da strimujem, posebno jer gledam americke TV serije. Kada se sve lepo namesti (dole vidi jedan od mojih postova na forumu u kome sam dao izvore za najvaznije addonse) sve lepo radi. Takodje jedan od razloga sto ne daunloudujem filmove jer ovde u Turskoj kad uzmes neograniceni internet, on u stvari nije neogranicen, nego ti daju paket od 50, 70 ili 100 GB mesecno, pa ako to potrosis, skinu ti brzinu na 3mbps, tako da mozes da se slikas. Plus toga, preko interneta sam pretplacen na Nettvplus kako bih gledao nase kanale. http://www.isrbija.net/showthread.ph...ocetnike/page3

    Nosio sam se mislju takodje da sam sagradim neki HTPC (iako to nikad nisam radio) prema uputstvima koje na netu dao ovaj finski developer
    HTML Code:
    http://mymediaexperience.com/
    , ali sam odustao jer bi mi to uzelo suvise vremena s obziirom da nemam iskustva u tome. Zbog toga sam uzeo Zotac, a kao jedna od varijanti gledao sam i Asus Vivo sa i-5 koji za slicnu cenu ima i HDD sa instaliranim Win 8 i RAM.
    Meegopad sam uzeo jer je stvarno minijaturan, mozes prakticno da ga nosis svuda i prikljucis na svaki TV, s tim da postoji WIFI mreza. To je onako, za prvu pomoc. Kinezi sve vise prodaju dosta slicnih uredjaja
    HTML Code:
    www.geekbuying.com
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •