iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: Windows TV stik Meegopad

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Windows TV stik Meegopad

    TV stik ‘Meegopad T02’ (cena oko 96 USD) sa Intel Atom Z3735F quad core 1.33 procesorom, intel HD grafikom, RAM 2GB, internom memorijom 32GB, malih dimenzija (110x43x9.9mm) i tezine ispod 50gr, direktno se prikljucuje na HDMI konekciju na TV. Ima wifi i blutooth konekciju, ali nema eternet. Memorija se moze povecati sa mikro SD karticom (do 64 GB), ima 2 USB 2.0 i 1 mikro USB port, izlaz za prikljucenje slusalica, kao i adapter 110-240V. Dosao je sa instaliranim Windows 8.1 sa bing-om , a ja sam ga apdejtovao na Windows 10, koji sasvim dobro radi.
    Instalirao sam najnoviju verziju Kodi-XBMC i razne addonse i sve radi bez problema. Da bi se ovim stikom upravljalo, potrebno je kao minimum imati i bezicni mis, a najbolje i tastaturu (u nedostatku ove poslednje, moguce je prizvati i virtuelnu tastaturu na ekranu). Nisam za sada instalirao druge programe, kao sto su Office itd., ali verujem da bi sve radilo, sto znaci da bi se ovaj maleni stik mogao korisititi za nuzdu kao pravi Windows PC koji radi preko TV ekrana. Primetio sam da se kuciste dosta zagreva tokom gledanja filmova (nema ventilator vec samo odgovarajuce otvore za hladjenje), ali navodno sve je to u granicama. Postoji i Ubuntu verzija ovog stika koja je nesto jeftinija.
    MEEGOPADJPG.jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. #2
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows TV stik Meegopad

    Veoma veoma interesantna stvar...skroz legitimno bi mogao da se koristi kao pravi pc...jaca verzija je nego raspberry pi...ali je skoro duplo skuplji...
    Svakako odlicna stvarcica...Kako si zadovoljan?

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Windows TV stik Meegopad

    Pa ja nisam neki IT strucnjak, probam razne uredjaje da vidim sta je zgodno, posebno za gledanje filmova preko Kodija-XBMC. U tom smislu, nekako se Windows najbolje pokazao, a s obzirom da ne mogu stalno da prikljucujem neki laptop na TV, zainteresovali su me takvi mali uredjaji. Imam i nekoliko android TV boxova koji su dobri, ali uvek imaju neku manu ili bar ja nisam na njih navikao. I novi raspberry PI je dobar, ali mislim da je ovaj mali Meegopad pravi pogodak jer ima sve karakteristike PC, pogotovo sto je sad izasao W10. Negde sam citao da moze da se pregreje, ali do sada nista nisam primetio, iako je dosta vruc. Imas o tom uredjaju na youtube, a ja sam ga nabavio kod geekbuying. Vidim da ima i neki originalan Intelov model stika koji ima i ventilator, ali je on skuplji tridesetak dolara. To verovatno nije uredjaj za one koji bi zeleli da rade nesto suvise zahtevno i da gledaju 4K filmove, ali sve ovo drugo zadovoljava. Tek sam nedavno poceo da ga koristim (dobio sam ga pred odmor), pa cu jos videti. Inace sve se na njega moze prikljuciti, napr. imam seagate 1TB eksterni drajv. Mozda jedan od nedostataka to sto nema eternet port.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  4. #4
    iPhoneBigFan vdunic's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Žagubica
    Age
    44
    Posts
    234
    Thanks
    35
    Thanked 43 Times in 30 Posts

    Default Re: Windows TV stik Meegopad

    Jel mozes link da mi posaljes gde si ga kupio? I jel su ti naplatili carinu?

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Windows TV stik Meegopad

    Kineska firma preko koje sam nabavio niz uredjaja vidi na
    HTML Code:
    http://www.geekbuying.com
    . Platio sam ga 96 USD, dostava je besplatna. Nisam platio carinu (ali ja trenutno zivim u Istanbulu, pa ne znam kako bi bilo kod nas).
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  6. #6
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Windows TV stik Meegopad

    Sorry za off ali me interesuje da li si ti narucio sa toga sajta. Tj da li je sajt pouzdan?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    bljakPhone 5

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Windows TV stik Meegopad

    Firma je pouzdana, do sada sam vise raznih uredjaja i drugih sitnih stvari narucivao i uvek je stizalo (android tv box, slusalice, kablici itd.). Placa se preko pay pala, dostava je besplatna, a ima i mogucnost da se prati kretanje posiljke. uvek obaveste prvo da je narudzba primljena, zatim da je predata u postu i daju broj sa kojim mozes preko sajta da proveris situaciju. ako se dobro secam, rade iz Kine preko Hong Konga, ali imaju magacine i u Evropi, zavisi od vrste robe koja se narucuje. Imaju i dosta jeftinih android telefona, ali to do sada nisam narucivao, uglavnom sam gleda da mi nijedna narudzba ne predje vrednost od 100EUR.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  8. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    mospre (26-08-2015)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •