TV stik ‘Meegopad T02’ (cena oko 96 USD) sa Intel Atom Z3735F quad core 1.33 procesorom, intel HD grafikom, RAM 2GB, internom memorijom 32GB, malih dimenzija (110x43x9.9mm) i tezine ispod 50gr, direktno se prikljucuje na HDMI konekciju na TV. Ima wifi i blutooth konekciju, ali nema eternet. Memorija se moze povecati sa mikro SD karticom (do 64 GB), ima 2 USB 2.0 i 1 mikro USB port, izlaz za prikljucenje slusalica, kao i adapter 110-240V. Dosao je sa instaliranim Windows 8.1 sa bing-om , a ja sam ga apdejtovao na Windows 10, koji sasvim dobro radi.
Instalirao sam najnoviju verziju Kodi-XBMC i razne addonse i sve radi bez problema. Da bi se ovim stikom upravljalo, potrebno je kao minimum imati i bezicni mis, a najbolje i tastaturu (u nedostatku ove poslednje, moguce je prizvati i virtuelnu tastaturu na ekranu). Nisam za sada instalirao druge programe, kao sto su Office itd., ali verujem da bi sve radilo, sto znaci da bi se ovaj maleni stik mogao korisititi za nuzdu kao pravi Windows PC koji radi preko TV ekrana. Primetio sam da se kuciste dosta zagreva tokom gledanja filmova (nema ventilator vec samo odgovarajuce otvore za hladjenje), ali navodno sve je to u granicama. Postoji i Ubuntu verzija ovog stika koja je nesto jeftinija.
MEEGOPADJPG.jpg