iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109

Thread: Apple watch - Utisak posle 7 dana

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Posle 7 dana koriscenja, resio sam da napisem svoje misljenje... U pitanju je Apple Watch Space gray, 42mm Black band.


    Prvi utisak


    Sto se pakovanja tice, Apple kao Apple, ne moze da promasi. Nadmasili su sami sebe.. Upakovali su sve savrseno i lepo. Sto se sata tice, kada sam ga ugledao u kutiji, okrenuo sam kutiju da vidim da mi nisu poslali 38mm jer mi je delovao mnogo mali. Utisak o velicini se promenio posle prvog dana koriscenja (navikao sam se) i sada mi odgovara. Moje misljenje je da bi idealan bio da je 46mm.. Za muskarce - nikako manji.

    Povezivanje i setovanje ste mogli da vidite na netu pa necu o tome..

    Ovo je sat

    Kao sto sam negde vec napisao kada se sat pojavio, sve je u tome sta ocekujete od sata. Ja sam ocekivao da mogu da vidim koliko je sati i da mi bude pomocni displej ili notification centar... To i jeste.

    Ako iskljucimo pocetno "cackanje" prva 2 dana, ne treba da ocekujete da cete da listate twitter ili instagram na satu i citate novine, jer je prvo mali displej a drugo i vaznije - neprirodan polozaj ruke (polozaj gledanja u sat) i zauzetost obe ruke. Ja sa tim nemam problema jer ga koristim iskljucivo za brzi pregled notifikacija i slicno...

    Posao mi ne dozvoljava da cesto gledam u telefon i da ga vadim iz dzepa (a i pocelo je da me mrzi) a sa druge strane, imam mnogo mailova i todo-a koji su mi bitni a cimanje je vaditi telefon non stop. Za ovakve stvari Apple watch je must have.

    Aplikacije

    Nema mnogo aplikacija koje su prilagodjene za sat ali po meni i ne treba. Kalendari, mail, twitter, messenger postoje pa je to ok. Sto se tice stock aplikacija, znate koje su..

    Health aplikacije i workout app su vrh. Za one koji treniraju, setaju, trce je ekstra. Sve radi dobro, fluidno, puno notifikacija.. Jednom recju - vrh.
    Sportisti ce definitivno biti odusevljeni.

    Nerviralo me je to sto su ikonice kruzno poredjane na home screenu ali ja sam ih podelio po redovima - prvi red settings i vreme, drugi sat, kalendar, treci social... pa mi je lakse da brzo nadjem sta mi treba ali i to je individualno...

    Baterija

    Od 0% do 100% se puni za oko 3 sata.
    (Ako izuzmemo prva 2 dana) traje do 2 dana.. Znaci dan ipo nekog normalnog koriscenja. Na iPhoneu, koliko se baterija smanji upaljenim bluetoothom, toliko ce da se poveca ne koriscenjem za svaku sitnicu pa to dodje na isto. Postoji power save koji kada se upali, moze samo da se vidi koliko je sati i to traje sigurno dok ne dodjete do punjaca..

    Izgled

    O ovome ne bih da komentarisem jer se ukusi razlikuju. Ja sam uzeo ovaj jer mislim da jedini moze da se nosi i uz sportsku varijantu i uz odelo. (ovi skuplji se ovde ne ubrajaju).

    Telefoniranje i SMS

    Ovo sam odvojio. Sto se poruka tice, dobro su odradjene, moze brzo da se odgovori porukama koje se prethodno podese.. lepo se vidi, pregledno i fluidno ide sve.

    Na netu a i ovako, svi misle da je glupo pricati preko sata.. I ja sam to mislio. Ali, za razgovore tipa "izadji", "gde se nalazis"... je idealno.. Za kola, za kod kuce, kada je telefon na drugom mestu je idealno. Idealno je za razglabanje i vodjenje abrova dok se nesto drugo radi jer se ruka ne zauzima. Na ulici, uopste nije problem niti cudno da se javite i obavite kratko razgovor jer to niko i ne primeti..

    Nedostatak
    Potrebno je ubaciti dobru (jaku, trajnu i zvucnu) notifikaciju kada se prekine konekcija sa iPhoneom.. Ja cesto zaboravljam telefon.. Iako imam i iCaughtU i FMY, lakse bi mi bilo kada bih znao da ce sat o tome da me obavesti. Trenutno, kada se prekine BT konekcija, pojavi se crvena mala ikonica kod NC o gubitku konekcije.. Mozda postoji opcija/app/tweak za to ali ja nisam provalio...

    Zakljucak

    Ko shvati ovako kao ja, bice odusevljen opcijama i svrhom. Ko ocekuje da ce listati facebook i citati novine - nije ovo za njega i bacice pare.
    Sat definitivno NIJE MUST HAVE ali ako volite Apple, povezanost sa drugim uredjajima, notifikacije pri ruci tj na ruci, definitivno je prava stvar za vas.
    I da, definitivno je statusni simbol. Ne kazem to zbog cene nego, okrece se narod, gledaju cudno, prilaze, pitaju... A sat samo blinka, zvoni.. Ko voli da je u centru paznje - to je to.

    Ovo je samo moje misljenje, nadam se da cu da pomognem bar nekome prilikom odluke...
    Last edited by Silence; 30-07-2015 at 01:50.
    Silence must be heard!

  2. The Following 23 Users Say Thank You to Silence For This Useful Post:

    .stefan (20-08-2015),Angel0fDarkness0 (04-03-2016),BAZA (29-07-2015),DonPatroN (01-10-2015),Igor88bg (08-09-2015),Kurta (09-09-2015),MS-13 (29-07-2015),Mister_no (30-07-2015),apple ios (29-07-2015),bbrks (29-07-2015),davor (30-07-2015),drmunja (29-07-2015),dzenopoljac (02-08-2015),komsa (02-08-2015),kylle (30-07-2015),lowzyyy (29-07-2015),makistanke (15-04-2016),markotak (29-07-2015),mekjuser (30-07-2015),mikenzi (30-07-2015),paja186 (22-02-2017),vradovic (02-01-2016)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Leskovac
    Age
    43
    Posts
    1,026
    Thanks
    2,210
    Thanked 785 Times in 508 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Kada te neko zove ili ti stize sms jel imas obavestenje i na sat i na telefonu?

  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Trebalo bi da je ovako:
    "If your iPhone is unlocked, you'll get notifications on your iPhone, instead of your Apple Watch."

    "If your iPhone is locked or asleep, and your Apple Watch is unlocked and on your wrist, you'll get notifications on your Apple Watch."

    Jedino za pozive se dobija notifikacija i na satu i telefonu.

    Sent from my iPhone 6
    Last edited by apple ios; 29-07-2015 at 16:08.

  5. The Following User Says Thank You to apple ios For This Useful Post:

    markotak (29-07-2015)

  6. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Tako je..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Silence must be heard!

  7. The Following User Says Thank You to Silence For This Useful Post:

    markotak (29-07-2015)

  8. #5
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Hvala na review-u, neka te lepo sluzi, bas si detaljno opisao i svidja mi se iskustvo.

    Licno bice jedina jabuka koju neću da uberem, nije mi to to..

  9. #6
    iNovajlija Lesli's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Thanks
    8
    Thanked 50 Times in 16 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    +1


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #7
    iPhoneBigFan bekilence's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Munze
    Age
    39
    Posts
    290
    Thanks
    165
    Thanked 114 Times in 73 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Svaki sat do sad koji sam kupio, obavezno ga u startu 'overim' o vrata, zid..ne bi ni znao koliko puta zakacim negde rukom da nemam novi sat.
    E sad, da ne malerisem, koliko je ovaj sat osetljiv na takva cukanja? Za neke satove imam osecaj da bi se raspali kad bi ih zakacio negde, kakva je tu prica?
    Za lepršav hod i sjaj u očima, koristite kozmetiku "Haineken".

  11. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    I ja lupam gde stignem.. Za sada nema ogrebotina.. Mislim da je stvar kako ga pogodis. Kao i za iphone kada padne, ako se potrefi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Silence must be heard!

  12. #9
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Stavi mu tempered glass
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #10
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    35
    Posts
    60
    Thanks
    68
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Kakva je situacija za kupanje u bazenu ili moru, obzirom da je sertifikat za do metar dubine i do pola sata u vodi?

  14. #11
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Metar dubine?

  15. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Kupanje sa smartwatchom mi deluje kao kupanje sa telefonom, pa ti vidi da l' bi da se kupas s njim...

  16. #13
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Moras da se kupas sa satom da vidis notifikaciju dok ronis
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  17. #14
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Ma sta imas generalno sa satom das e kupas...aj da operes ruke i ajde...em sto ostaje danga na ruci od sata...em sto trazis djavola

    Inace @Silence svaka cast na review-u...od svega sto su ispisao gde nalazim primenu koja je mnogo cool...ovo kad si u kolima i poziv na brzinu "izadji" vrh!

    I naravno fitnes primena,za trcanje i slicno....

    Nadam se da ce druga generacija nuditi nesto vise od dodatnog displeja,tj da ce biti nezavisan od telefona

  18. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    iVladimir (20-09-2016)

  19. #15
    iPhoneBigFan Hertzog's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Rothera, Antarctica
    Posts
    472
    Thanks
    106
    Thanked 50 Times in 36 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Da li ima najave kada bi druga generacija mogla izaci... Generalno (mada ga nisam video uzivo) ni meni se ne svidja ovaj debeljuskasti izgled i ta kruna sa strane... Cenim da se Apple iste nece odreci, ali da ce je dizajnerski bolje prilagoditi... Ja vise volim cetvrtaste satove, ali mi ovaj zaobljeni oblik nije preterano lep. I svakako bi veca nezavisnost od telefona bila pozeljna, pa se nadam i tome, mada mi to vise deluje kao softverska nadogradnja
    iPhone 12. MBP 13''. Apple Watch 5. iPad Mini

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •