iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 109

Thread: Apple watch - Utisak posle 7 dana

  1. #31
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Iako nema naznaka da će prodaja krenuti uskoro i kod nas imao sam priliku da jedno dve nedelje konstantno koristim Apple Watch 42mm sa pink sport gumiranom

    narukvicom.

    Prvo sam pokupio gomilu pozitivnih komentara na boju narukvice od ženskog dela publike.

    Sat se lako podešava i nije potrebno puno vremena.

    Nakon toga, što bi rekao pokojni Stiv 'It just works'.

    Apsolutno ni jednog trenutka nisam morao da ga podešavam i od početka do kraja sam imao utisak da ne vredi taj novac upravo zbog takve jednostavnosti.

    Watch jednostavno nema taj WAU efekat kao mnogi drugi Apple proizvodi. Podesite ga i on radi.

    Notifikacije sitžu besprekorno. Vibracija je napravljena neverovatno jer osetite samo mali buzz (ni prejak, ni preslab) na zglobu ruke koji je dovoljan da znate da

    imate notifikaciju. Zvuk nisam koristio jer su moji telefoni inače uvek na vibraciji.

    U toku vožnje je posebno zgodan kada imate poziv, pa ne skidajući ruke sa volana možete da vidite ko vas zove i da se javite.

    Na poruke, whatsapp, viber, facebook, ne možete da odgovarate na srpskom ali tu su emoji za brzi slikovni odgovor.

    Deo koji me je najviše oduševio jeste onaj zadužen za health and fitness. Sat idealno prepoznaje kada stojite, šetate, trčite ili radite u teretni (activity).

    Vežbe u parteru (trbušnjaci, leđa, zgibovi, tegovi) prepoznaje kao activity tako da ne može da se dogodi da ste trenirali, a da to nije prepoznato i upisano u bazi

    vaših dnevnih aktivnosti. Druge narukvice koje sam probao uglavnom nemaju ovu mogućnost (fitbit, jawbone) tj. detektuju samo kada se krećete.

    Baterija mi je trajala oko 2 dana i produžila mi je trajanje baterije na telefonu pošto je jedan deo funkcija preuzeo sat.

    I sada kad sam ga vratio, po malo mi nedostaje. Vrlo brzo se integriše vaš životni ekosistem.

    Podseća me dosta na Apple TV pošto su oba proizvoda za mene odlična, izuzetno dobro rade svoj posao, ali kao da većina ljudi ne prepoznaje to, iz zbog toga se

    možda manje prodaju nego što bi trebalo.

    Za Apple Watch cena u svakom slučaju utiče na to.

  2. The Following 12 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    AcMilan91 (22-12-2015),Francy (11-12-2015),bobanbg9 (10-12-2015),djoni1980 (11-12-2015),giannsi (12-12-2015),kidedj (28-12-2015),komsa (11-12-2015),mallena (27-12-2015),paja186 (22-02-2017),rmilanovic (10-12-2015),technobuba (10-12-2015),vlada11070 (11-12-2015)

  3. #32
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Lepo,sazeto,jasno.
    Meni je samo krivo sto nemaju gps uopste ili barem neki modeli tipa sport , kako bi tracking bio idealno definisan. Jasno da bi bat onda bila preslaba i za to.
    Ali bilo bi fenomenalno..

  4. #33
    iPhoneBigFan vpasic's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    43
    Posts
    301
    Thanks
    31
    Thanked 98 Times in 91 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    čemu gps
    apple watch nije zamišljen kao samostalan uređaj. radi u talu sa iPhone-om i iphone ga ima.

  5. #34
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,166 Times in 1,232 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Čemu Apple "watch"?

  6. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    komsa (11-12-2015)

  7. #35
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    evo i moj vrlo koncizan izvestaj o utisku posle 7 dana koriscenja Apple Watch Sport
    .
    Zaista je super stvar koja je opravdala visoku cenu. Citao sam mnogo o alternativama ali sve je bilo kompromis. Ko ima sve od Apple ovo je prava stvar.

    Sve sto treba da znate je vec gore napisano. Ja bih dodao moje zapazanje oko baterije koje me je iznenadilo jako. Traje opusteno 2 dana, a ako stavite na battery preserve nocu onda mozda i izgura 3.

    Radi zaista besprekorno (sa iPhone-om) ali ako idete npr na trcanje moze i bez njega. Ubacite muziku i povezete npr Bluetooth slusalice direkt na Watch.

    Za ljubitelje Apple-a def must have stvar, koja ce vam sluziti u raznim situacijama (da ne nabrajam sad mogucnosti jer su mnogobrojne) i olaksati dnevnu upotrebu i handlovanje u potrazi za zeljenom informacijom.

    Jasno je svima ovde da posedovati Apple produkte vise smisla ima van Srbije ali za one koji se razlikuju definitivno ce biti zadovoljni kupovinom. I da ne zaboravim, 38mm je malo, samo 42 varijanta. Probao na ruci obe varijante (a imam zaista tanak zglob i ruku) i ta od 38mm je def za decu ili zene, ili ko se vec oseca tako ;-)
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  8. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    bearsstorm (22-12-2015)

  9. #36
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,546
    Thanked 582 Times in 230 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Na poruke, whatsapp, viber, facebook, ne možete da odgovarate na srpskom ali tu su emoji za brzi slikovni odgovor.
    Trebao si probati hrvatski, koji radi na iPhone.

  10. #37
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  11. #38
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Ne mogu hrvatski/srpski - engleski mi je prirodan jezik za tehnologiju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    deda (28-12-2015)

  13. #39
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    totalno se slazem, kad sam stavio jednom na srpskom trebalo mi je duplo vise vremena da skontam sta stiskam....ovako pogledam samo konture slova i znam o cemu se radi
    Mada moze i glasovna poruka da se poslalje na iOS, sto je sasvim ok, ili glasovna poruka na engleskom pa u convert u text-za kratke poruke, za duze-vadite telefone iz dzepa pa kuckajte seminar
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  14. #40
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    ne treba ni telefon i sat da budu na hrvatskom (ja isto to ne bih voleo tako da su meni oba uredjaja na engleskom) treba samo dodati hrvatsku tastaturu i onda moze da se diktira na hrvatskom
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  15. #41
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,546
    Thanked 582 Times in 230 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Mislio sam tacno na to. Iskljucivo keyboard na hrvatski i diktiranje funkcionise prelepo.

  16. #42
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Iako nema naznaka da će prodaja krenuti uskoro i kod nas imao sam priliku da jedno dve nedelje konstantno koristim Apple Watch 42mm sa pink sport gumiranom

    narukvicom.

    Prvo sam pokupio gomilu pozitivnih komentara na boju narukvice od ženskog dela publike.

    Sat se lako podešava i nije potrebno puno vremena.

    Nakon toga, što bi rekao pokojni Stiv 'It just works'.

    Apsolutno ni jednog trenutka nisam morao da ga podešavam i od početka do kraja sam imao utisak da ne vredi taj novac upravo zbog takve jednostavnosti.

    Watch jednostavno nema taj WAU efekat kao mnogi drugi Apple proizvodi. Podesite ga i on radi.

    Notifikacije sitžu besprekorno. Vibracija je napravljena neverovatno jer osetite samo mali buzz (ni prejak, ni preslab) na zglobu ruke koji je dovoljan da znate da

    imate notifikaciju. Zvuk nisam koristio jer su moji telefoni inače uvek na vibraciji.

    U toku vožnje je posebno zgodan kada imate poziv, pa ne skidajući ruke sa volana možete da vidite ko vas zove i da se javite.

    Na poruke, whatsapp, viber, facebook, ne možete da odgovarate na srpskom ali tu su emoji za brzi slikovni odgovor.

    Deo koji me je najviše oduševio jeste onaj zadužen za health and fitness. Sat idealno prepoznaje kada stojite, šetate, trčite ili radite u teretni (activity).

    Vežbe u parteru (trbušnjaci, leđa, zgibovi, tegovi) prepoznaje kao activity tako da ne može da se dogodi da ste trenirali, a da to nije prepoznato i upisano u bazi

    vaših dnevnih aktivnosti. Druge narukvice koje sam probao uglavnom nemaju ovu mogućnost (fitbit, jawbone) tj. detektuju samo kada se krećete.

    Baterija mi je trajala oko 2 dana i produžila mi je trajanje baterije na telefonu pošto je jedan deo funkcija preuzeo sat.

    I sada kad sam ga vratio, po malo mi nedostaje. Vrlo brzo se integriše vaš životni ekosistem.

    Podseća me dosta na Apple TV pošto su oba proizvoda za mene odlična, izuzetno dobro rade svoj posao, ali kao da većina ljudi ne prepoznaje to, iz zbog toga se

    možda manje prodaju nego što bi trebalo.

    Za Apple Watch cena u svakom slučaju utiče na to.
    Identicno mogu i ja napisati posle nedelju dana.

    Koliko me je samo puta postedeo vadjenja telefona iz dzepa, u toku voznje npr.

    A posto radim u banci, vezan sam za stolicu, idealno je podsecanje da ustanem, prosetam, popijem vode i slicno.

    Baterija komotno 2 dana izvlaci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    [URL]https://www.instagram.com/dejan.kide[/URL] :baby:

  17. #43
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Mozete li da mi kazete kakvo je iskustvo sa pozivima preko sata? Kakav je kvalitet razgovora? Kako cujete sagovornika, odnosno on vas? Da li postoji neka mikrofonija, zbog blizine mikrofona i zvucnika, neko kasnjenje, izoblicavanje glasa i tome slicno? Gledao sam par youtube klipova i nekako mi se cini da na svima kao da glas malo kasni, a cini mi se i da se spikerfon "raspada" pri malo jacem glasu sagovornika. I zanima me koja je otprilike daljina optimalna da bi vas sagovornik normalno cuo? Da li morate ono bas da primaknete ruku ustima, ili mozete recimo dok vozite kola i ruka vam je na volanu, da pricate normalno, nekih 40-50 cm recimo?

  18. #44
    iPhoneBigFan nenad313's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Veliko Gradiste
    Age
    36
    Posts
    253
    Thanks
    68
    Thanked 141 Times in 87 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Zvuk koji dolazi sa zvucnjaka je slab,mozes koristiti u sobi bez buke,eventualno u autu ali pod uslovom da nije bucan i dobro dihtuje
    Mikrofon je dobar,ne moras priblizavati ustima,mozes ga koristiti tipa sa rukom na volanu,sagovornik ce te cuti bez problema,neki su mi cak rekli da se jace cujem preko sata nego kada pricam sa iphone-a...
    Kasnjenja ima,lag je nekih 1sec. jednom ali samo jednom mi se desilo da lag nije postojao,kako-zasto ne znam,obican poziv preko 2g je bio u pitanju...
    Tog raspadanja koje si video-cuo na klipovima nisam primetio...
    U sustini,sto bolja mreza to je bolji kvalitet,naravno najbolji na facetime audio...

  19. The Following User Says Thank You to nenad313 For This Useful Post:

    milan64586 (13-03-2016)

  20. #45
    Mutiran,zato sto ga ne dotice kidedj's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    251
    Thanks
    288
    Thanked 148 Times in 93 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Mogu ti reci da je sasvim pristojno razgovarati preko sata. Mozda da je maaalo glasniji zvucnik da bolje cujes sagovornika, ali boze moj. Dosta puta sam imao pozive dok sam vozio i bez problema sve. Sagovornik mene cuo kao i ja njega bez smetnji. A i na poslu stavim telefon u fioku i iskljucivo preko sata obavljam ono sto mogu bez telefona.

  21. The Following User Says Thank You to kidedj For This Useful Post:

    milan64586 (13-03-2016)

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •