iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 109

Thread: Apple watch - Utisak posle 7 dana

  1. #16
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Mislim da je veca (ako ne i kompletna nezavisnost) od telefona neophodna...ako uopste zele da ovaj koncept zazivi jer ne vidim mnogo razloga za siru primenu ovog gadgeta...
    Tipa ako podjem na trcanje necu da nosim telefon da mi se trese po dzepu....naravno za to postoje i drugi uredjaji vec duze vreme....
    Ne znam...ovako kako je koncipiran iwatch previse zavisi od telefona...fakticki je samo "produzen" displej...nista vise....nazalost...
    Ne vidim nacin na koji bi on obavljao telefonske funkcije,a da bude nezavisan...
    Videcemo sta ce i oni i konkurencija ponuditi u narednim generacijama....voleo bih da se pojavi neko treci a da radi na svim platformama,tj sa svim uredjajima....to bi bio pun pogodak...
    Ali definitivno trebaju nove ideje da se prosiri funkcionalnost ovih uredjaja ako je ikako moguce...neko teleportovanje,nesto

  2. #17
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    @.stefan: Ovako nesto?



    ---

    Najveci problem zasto satovi nisu nezavisni od telefona je verovatno sto to nije moguce. Previse su mali uredjaji (sa premalom baterijom) da se u njih natrpa sve sto im treba za jedan telefon. Da ne pominjemo da niko nece da nosi sat of 5.5 inca kakvi su sad trendovi
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  3. The Following User Says Thank You to 1024 For This Useful Post:

    .stefan (23-08-2015)

  4. #18
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Sat ce postati nezavistan jedino ako zazivi Apple SIM, i ne bude u ovakvom obliku kao sada, vec kao vrlo mali cip koji ne zauzima puno mesta.

    Trenutno, po meni, sat je jos uvek u beta verziji, barem sa WatchOS 1. Ocekujemo OS 2, gde ce biti nativnih aplikacija i sat ce raditi znatno brze. Kada sam uzeo sat, prvih par dana mi je bio samo cool faktor, posle sam se smorio i hteo da stavim na oglas. Medjutim, vec 3. 4. dan, toliko sam se navikao da mi bude na ruci, da se javljam u kolima, odgovoaram sa smart replies na poruke, ne vadim telefon iz dzepa za svaku glupu notifikaciju, da prosto MOGU bez njega naravno, ali NE ZELIM.

    Po meni je sat kao iPhone 2G. Nije imao AppStore, nije bilo Copy/Paste, nije bilo 3G-a, bez video recording-a, prednje kamere... Danasnji iPhone nije isti kao 2G ni blizu, u najvecem delu se zadrzao samo koncept. Zapravo, mislim da sat moze mnogo da napreduje, a nece biti za to najvise zasluzan Apple, vec korisnici koji ce defiinisati to na koji nacin se sat koristi i u koju svrhu.

    Mislim da ce "killer app" biti upravo notifikacije, a kao glavna stvar HEALTH. Vezano za health ima najvise prostora da se razvija i mislim da ce sat biti neka vrsta zdravstvenog asistenta u narednih 5-10 godina. Merice krvni pritisak, oksigenaciju, glukozu itd. Ukoliko npr. je korisnik dijabeticar i upadne u komu, sat ce automatski zvati 911, ili drugi primer, tacno ces moci da stavis sta bi zeleo da pojedes a da ti sat kaze, smanji ovo i ovo da bi ti secer bio u normali. Moci ce sat da kada primeti da secer pada u krvi, da posalje notifikaciju kako bi nesto pojeo sto bi ti diglo secer i da se vrati u normalu. Tacno cemo znati kako da prilagodimo trening i kako da najlakse napredujemo. Takodje, srcani bolesnici ce imati izuzetno korisnih stvari za njih, da ne objasnjavam verovatno i sami pretpostavljate sta. Na primer da preventivno otkrije aritmiju i coveku spasi zivot. Haha, podseca me na Crysis i defibrilator u odelu.
    Takodje, vrlo lako ce moci da meri temperaturu korisnika, kao i broj respiracija u minuti.

    Ima tu dosta stvari, a evo citam i da postoji rumor da posto Apple verovatno ne planira svake godine da izbacuje novi sat, vec na 2, svake druge godine ce izbacivati nove Smart Band-ove, koji ce se konektovati na diagnostics port. Verovatno ce imati dodatnu bateriju, a sigurno ce jedan od njih biti merac krvog pritiska pored ostalih funkcija koje ce imati.

    A jedino sto me izuzetno smara kod sata je to sto radi iskljucivo na auto brightness. Postoje 3 nivoa podesavanja za osvetljenje, medjutim i ako se stavi na max, a u nekom mracnom ambijentu si, sat ce totalno da smanji brightness (jer kao nema potrebe da svetli toliko u mraku), da bi sacuvao bateriju. Mislim, nisam pozer i da hocu sada da mi nocu sat bljesti, ali to je toliko malo osvetljeno da zaista napinje da se gleda i bas nervira sto nije svetlije. Ako npr. uperim blic direktno u sat, brightness ode na max i displej bude PRELEP, medjutim ako se spusti ruka ili ugasi displej, cim se ponovo aktivira sat brightness je smanjen. Jedva cekam da to promene, mada u OS2 ta opcija je i dalje sa auto brightness-om.

    Da dodam jos ovo, Apple Watch je 1000 puta lepsi uzivo nego na slikama.
    Last edited by Rakic90; 24-08-2015 at 04:54.

  5. #19
    paja_186
    Guest

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Moze li neko da mi kaze za sta sve moze da se koristi sat samostalno, bez konekcije sa telefonom?

  6. #20
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Da ti kaze koliko je sati...i ocita otkucaje srca...manje vise neupotrebljiv je bez telefona ....

  7. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Da dodam na sve ovo.. Baterija moze da izdrzi 3 dana ako ga dok spavate unacite u power reserve..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Silence must be heard!

  8. #22
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    @paja_186: vreme, alarmi i ostalo; praćenje health & fitness parametara, slušanje muzike koja je na satu, Apple Pay, itd.

  9. #23
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Sjajan opis uredjaja, nisam znao da moze da se odgovori na pozive sa satom (ujedno i telefonira sa njim) ja sam mislio to je klasican "sekundarni displej" kao pomocni na preklopnim telefonima i mozes da vidis dobio si to to kliknes vidis , ali da zoves javis zaista nisam znao jer nisam nesto ni pratio kako funkcionise iW. Neka te lepo sluzi i pisi kada izadje sada iWOS2 sta je to novo sto donosi. :-)

  10. #24
    iPhoneBigFan Predrag's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LA
    Age
    50
    Posts
    318
    Thanks
    762
    Thanked 125 Times in 56 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Uzeo sam sat pre nekoliko dana i osim pokazivanja koliko je sati, vremenske prognoze i ostalih obavestenja najvise mi se dopala funkcija poziva i odgovora na poziv. Toliko je jednostavno i handy da sam odusevljen
    Bice bolje............mozda.....?

  11. #25
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Meni koristi i odgovaranje na poruke tipa: stizem, ok, hocu, necu... ne cimas se da vadis telefon svaki cas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Silence must be heard!

  12. The Following User Says Thank You to Silence For This Useful Post:

    Predrag (17-09-2015)

  13. #26
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    4
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Pratio sam prošle godine malo apple watch i odlučio da ga ne kupim, ali me zanima sad kao poklon za dragu osobu.
    Da li se pojavljivala neka novija hardverska verzija, ili je sve isto kao i pre godinu dana ?
    Postoji li neki android watch koji sarađuje sa iPhone, ili neki android telefon koji sarađuje sa Apple Watch ?

  14. #27
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Samo nove boje...apple watch najbolje radi sa apple uredjajem...kao sto android watch radi najbolje sa androidom...

    S tim sto sada mozes da uparis android sat i iphone...ali ogranicena je funkcionalnost...

  15. #28
    iSrbijaBigFan davor's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    valjevo
    Age
    39
    Posts
    231
    Thanks
    86
    Thanked 39 Times in 29 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Kada li izlazi sat 2?

  16. The Following User Says Thank You to davor For This Useful Post:

    ikuc (29-03-2016)

  17. #29
    iPhoneBigFan vpasic's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    43
    Posts
    301
    Thanks
    31
    Thanked 98 Times in 91 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    iduće godine.

  18. #30
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: Apple watch - Utisak posle 7 dana

    Koliko sam ja shvatio moze i da se slusa muzika (bez telefona) sa njega preko bluetooth slusalica za vreme trcanja, sto nije zanemarljivo.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •