iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 1 of 1

Thread: Uputstvo za prevenciju pregrevanja laptopa

  1. #1
    iPhoneBigFan drmunja's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    39
    Thanked 85 Times in 32 Posts

    Default Uputstvo za prevenciju pregrevanja laptopa

    Pozdrav svima

    Kao sto naslov kaze,ovde cu napisati uputstvo vezano za sta uraditi u slucaju da se laptop pregreva posto nisam nasao nesto slicno ovome na forumu.

    Prvo i osnovno odneti laptop na servis da se izvrsi ciscenje od prasine,zamena termalne paste,...

    Medjutim,ukoliko je servis laptopa skoro uradjen a isto se javlja pregrevanje,onda mozete pokusati sa sledecim stvarima(meni je pomoglo)

    1)Ako nemate postolje za laptop uzmite cepove od kole ili nesto slicno i stavite ispod laptopa (odizanjem laptopa od podloge povecava se protok vazduha sto omogucuje da se laptop bolje ohladi)

    2)Izvadite bateriju i ostavite laptop na adapter-u (sto kako i zasto nemam blage ali definitivno pomaze)

    3)U Windows-u uradite sledece:
    U delu kod sata kliknite na bateriju
    korak 1.jpg

    zatim kliknite na opciju "More power options".Otvorice se sledeci prozor
    korak 2.jpg

    videcete opcije "Balanced(Recomended)" i "Power saver" (mozda neko ima jos neke druge opcije-ovako je kod mene).Kod opcije koja vam je stiklirana(kao sto je kod mene Balanced) na kraju reda imate opciju "Change plan settings".Kliknite na to i otvorice vam se novi prozor
    korak 3.jpg

    Kliknite na "Change advanced power settings".otvorice vam se novi prozor
    korak 4.jpg
    Skrolujte do opcije "Processor power management" i kliknite na znak +
    Zatim klikinite na + ispred opcije "Maximum processor state"
    korak 5.jpg
    Kada se otvore dodatne opcije videcete dve stavke: On battery i Plugged in. Ovo su opcije vezano za maksimalno iskoriscenje procesora na laptopu. Po default-u su te stavke namestene na 100%,slobodno ih spustite na 90-95%.kao sto vidite kod mene je na 85%.Prebacivanjem na nize brojeve od 100% procesor ce rasterecenije raditi,habanje delova na laptopu ce biti manje a ujedno i grejanje laptopa ce biti nize..Kad namestite zeljeni br kliknite na OK i to je to.

    Nadam se da ce nekome pomoci ovo uputstvo
    IF YOU WANT GAS? EAT BEANS!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to drmunja For This Useful Post:

    Zexx021 (16-07-2015),kakosuper (16-07-2015),predrag (16-07-2015)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •