iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 9 of 9

Thread: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

  1. #1
    iEntuzijasta password's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    84
    Thanks
    292
    Thanked 68 Times in 33 Posts

    Default Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Reports indicate that Apple Watch sales have plummeted 90% since the gizmo’s launch; the exact opposite of what happened to the iPod, iPhone and iPad, which snowballed into pop culture phenomenons after wooing early adopters and going mainstream....



    Vise citanja na > http://www.fastcodesign.com/3048375/...ch-is-flopping

    Zanimljivo takodje - i meni jako drago... The Apple Watch Hasn't Killed Fitbit
    Two months after the Apple Watch launch, the leading wrist-based fitness tracking company is doing just fine
    Stavise koliko vidim prodaja im raste...

    http://www.bloomberg.com/news/articl...-killed-fitbit
    Last edited by password; 11-07-2015 at 22:35.

  2. #2
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Uvek se slatko nasmejem svim onim komentarima kako ce CH industrija satova da pocne da tone kada izadje Apple watch.
    O tome se pisalo na B92 pre neki dan,ali posto se smatra da oni nisu bas relevantni sa informacijama,nisam ni hteo da postavljam link u temi o ovom "satu" na forumu.
    ipak...
    http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....nav_id=1013973
    Last edited by zikicz; 11-07-2015 at 22:46.

  3. #3
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Apple Watch nije najprodavanija stvar ikad, ali je prica o "padu od 90%!!!1!one" blago senzacionalisticka. Po toj logici, prodaja iPhone-a 6 je pala 80% nakon izlaska. "Kako je propao iPhone 6"?
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    May 2015
    Age
    38
    Posts
    14
    Thanks
    1
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    apple watch je promasaj godine,obican casio od 10 dolara ce ga oduvati kao sat,koja je fora imati apple watch a i ne iphone sa sobom?iphone se moze uporedjivati sa bilo kojim telefonom i rezultati ce varirati,ali kad se to primeni za apple watch nekako ne pije mnogo vode,

    prva tri minuta ovog videa objasnjavaju neke stvari za iphone6 i apple watch
    Last edited by 1024; 13-07-2015 at 14:46. Reason: youtube tag fix

  5. #5
    iEntuzijasta password's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    84
    Thanks
    292
    Thanked 68 Times in 33 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Siri kaze da je 'cool'




    Uzgred, za Hublot, Rolex i Cartier se nisam brinuo. Za Fitbit i slicne jesam i drago mi je ako ih apple nije ugrozio, konkurencija je uvek zdrava.

  6. #6
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Slice Inteligence, na osnovu čijeg izveštaja su nastali svi ovi tekstovi o "propasti" Apple sata je imao pomalo čudnu metodologiju istraživanja prodaje praćenjem mail priznanica o kupovini sata kod određenog broja osoba koji su pristali da se njihovi mailboxi prate u svrhu istraživanja. Osim što se postavlja pitanje kvaliteta uzorka na osnovu koga su doneli zaključke o prodaji, ovaj način istraživanja nije uzimao u obzir kupovinu satova u prodavnicama (što je započelo kasnije i moglo da ima uticaja na online prodaju) ni prodaju van USA.
    Sada su se pojavile informacije da rezultati prodaje možda uopšte nisu loši, odnosno da su drastično bolji od onog što je izneo Slice:
    http://venturebeat.com/2015/07/14/ap...gs-on-july-21/
    Sve u svemu, možda ćemo za 7 dana videti ko je u pravu...

  7. #7
    iNovajlija bojandordevic's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Ne znam za vas, ali ja nosim i Apple Watch i Fitbit zajedno. Fitbit je zreliji fitness tracker, a Apple watch je za korake, kalorije i spavanje *****. Ali zato apple watch notifikacije i slanje poruka, plus nativna integracija sa telefonom, cine Fitbit totalno irrelevantnim.

    Ovo je samo prvo izdanje sata. Mislim da ce izbaciti fitbit iz price vremenom.


    Sent from my iPhone using the Force alone.

  8. #8
    iDrugČlan Pug's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    38
    Thanks
    2
    Thanked 10 Times in 6 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Ja sam pre nekih 20-ak dana uzeo apple watch, i mogu reci da je meni sasvim u redu. Nisam imao prilike da se susretnem sa fitbit-om, tako da o tome i ne mogu komentarisati.
    Za sada, apple watch mi pomaze u mnogo tome. Poruke, notifikacije, mail-ovi, tracker (koji je po meni sasvim ok), vise i ne vadim telefon iz dzepa kada izadjem iz stana.
    Sada, naravno, 400e je jako skupo za tako nesto, ali to se i da ocekivati od Apple-a, dobar glas - dobra cena. Naravno da se ne moze uporedjivati sa android smart satovima koji su jeftiniji, ali i rade na drugaciji nacin.
    Just sayin'
    MacBook Air 13"/iPhone 6 plus 16GB/iPad Mini 2 16gb/ Apple Watch Sport

  9. #9
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: Kako je "propao" sat - Why The Apple Watch Is Flopping

    Samo kad bi imao gps ili mogucnost povezivanja sa onim Nike plus senzorom u patici(mada za to ima nike narukvica)...ali gps u npr sport modelima bio bi meni top choice..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •