iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: Kernel Panic bez ikakvog razloga

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    83
    Thanks
    21
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Default Kernel Panic bez ikakvog razloga

    Copy-Pasteovacu poruku sa jednog foruma na kom sam se zalio na isti problem.

    Stavim ga na USB (Chameleonom sam pravio bootabilni usb), krenem da butujem sa USBa, odma kernel panic i restart... Izguglam, kazu, pecuj kernel, posto imam Haswell procesor. Pecujem ja kernel, instaliram Mac na posebnu particiju (nemam drugi HDD), i Mac se butuje iz prve. Ja sav srecan, ali nisam imao drajvere za WiFi karticu. Ubih se guglajuci i nadjem neke drajvere, zavrsi se instalacija, OS upadne u kernel panic mode, restartujem komp, opet Mac ne radi. Reinstaliram sistem opet,kada sam trebao da pecujem kernel (posle zavrsene instalacije sam trebao da udjem ponovo u instalciju Maca da bih pecovao onaj na HDDu), nisam mogao da udjem na usb. Pa sam morao nekako da se dovijam i uspeo sam da patchujem kernel i udjem u Mac, s tim sto sam sad pazario 10m Ethernet kabla i onda sam odmah imao interneta. E sad tu je bio problem sto nisam imao zvuka. Multibeast sam preuzeo sa interneta, i imao je moje kextove, ali me je i on bacio u kernel panic mode posle instalacije, posle toga ja Mac uopste nisam mogao da bootujem zbog nekog IOBluetooth problema (koji je, kako gugl kaze, gpu-related problem, a sve mi se cini da je multibeastov bootloader pravio problem). Uspeo sam u safe boot da udjem ali dzaba, nisam znao koje kextove treba da obrisem jos(jer sam obrisao jedne a oni ocigledno nisu uzrokovali moj problem nebutovanja). Posle toga sam odlucio opet da reinstaliram mac medjutim, kernel panic mode mi non stop izlazi kada se zavrsi instalacija cak i posle pecovaanog kernela i ne znam sta da radim

  2. #2
    iPhoneBigFan kovacevic031's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Osijek
    Age
    40
    Posts
    380
    Thanks
    17
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Kernel Panic bez ikakvog razloga

    Vidi, prvo što je sigurno je to da KP nikada nije bez ikakvog razloga
    Jesi ga probao bootati u verbose modu da vidiš što ti točno pravi problem kada ti izleti KP?

  3. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    83
    Thanks
    21
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Default Re: Kernel Panic bez ikakvog razloga

    Probao sam preko verbose mode-a ali nisam uspeo da vidim sta pravi problem (ne dodje mi ni do onog crno belog ekrana, vec clover dok ucitava fajlove, on se restartuje)

  4. #4
    iPhoneBigFan kovacevic031's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Osijek
    Age
    40
    Posts
    380
    Thanks
    17
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Kernel Panic bez ikakvog razloga

    Vjerujem da je neka glupost u pitanju. Prva ideja - nemoj ga resetirati nego baš UGASI, pa onda upali i vidi hoće možda bootati.
    I svakako baci oko na postavke BIOS-a, meni se nakon reseta svaki puta resetirao CMOS sve dok nisam iz Multibeasta instalirao AppleRTC Patch, a to je automatski značilo i kernel panic.

    Flagove GraphicsEnabler=Yes, PCIRootUID=1, i npci=0x2000 si probao prije boota?

  5. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    83
    Thanks
    21
    Thanked 5 Times in 4 Posts

    Default Re: Kernel Panic bez ikakvog razloga

    Nisam mogao da utvrdim sta je pa sam reinstlairao i sada radi. E sad, muce me audio kextovi neverovatno.
    Multibeast i ostale post instalere ne bih da koristim jer oni diraju i graphic kextove i to mi onda zezne boot.
    Nasao sam ovo:
    http://www.insanelymac.com/forum/top...-alc-applehda/ i imam ac887 ali ne razumem bas najbolje sta trebam da uradim. Moze li mi neko ikako pojednostaviti ovo upustvo, stvarno bih mu bio zhvalan

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •