iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Koju veličinu GB uzeti?

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    21
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Koju veličinu GB uzeti?

    Pozdrav narode, došlo vrijeme da svoju Mini Retinu predam u nečije druge ruke, a u svoje da riješim Air 2. Zanima me koja bi veličina GB dovoljna? Na Mini Retini sam imao 32GB, i nikad je nisam popunio do kraja, bila mi je skoro pola prazna, a što se tiče Air 2, više nema 32GB, pa je sada dilema između 16GB i 64GB. Sa druge strane i razlika je u cijeni 250 eura, između ta dva modela. Nisam pametan šta da radim? Hoće mi 16GB biti premalo? Vi koji ga imate od koliko GB ste si uzeli?

  2. #2
    iEntuzijasta
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    36
    Posts
    64
    Thanks
    7
    Thanked 47 Times in 16 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Po mom misljenju 32 je bilo odlicna kupovina. Nazalost izbacili su taj model. 16gb je malo. Za telefon mi je ok. Na telefonu imam 16gb. Evo ti primer. Na svom telefonu od 16gbused mi je 3.1 gb a available 8.9. Od tih 3.1 gb slike i poruke su oko 1gb. Ostalo je otislo na wazzup viber i sport tracker. Nista drugo nije instalirano. Nemam potrebe da pretrpavam telefon iz razloga sto sve skladistim na ipad. Danas vidnjamo sve vise igrica i aplikacija koje teze i po nekoliko gb tako da mislim da ce u skorijoj buducnosti 16gb bas biti malo. Pogotovo sto to nije 16gb vec nekih 12-13. Na ipadu imam 128gb ali nikada nije pun. Najpuniji je kada odem na odmor i onda ga napunim filmovima i serijama da imam da gledam usput. Zato sam ga i kupio. Mada kada budem uzimao sledeci 64gb ce mi biti i vise nego dovoljno.

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Imam Air od 32GB i to mi je neka najidealnija velicina, ali posto vise nema iPhone 6 sam uzeo od 64GB i to sada vidim da je dobar potez, jer bi mi 16 bilo veoma malo. Ipak, za iPad je malo drugacije, ako ces ga koristiti za fotografije i muziku, onda je po meni bolja opcija 64GB. Sa druge strane, za surf internetom i nekoliko aplikacija ili igrica bice dovoljno i 16.


    Sent from my iPhone 6

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    21
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Ne znam ni sam šta uraditi, koristim ga najviše za surfanje, nekad pa nekad pogledam koji film, igrice uopće ne igram, koristim ga najviše za surfanje. A 250 eura više za model nije baš malo, ajde da je 100 eura ne bi ni razmišljao, ali ovako..

  5. #5
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Novi model izlazi u septembru, ja bih sačekao, po svim informacijama izbaciće iz ponude 16gb, osnovni model će biti sa 32gb, odnosno po ceni 16gb dobijaće se 32gb.

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    21
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Znam da će izbaciti novi model u septembru, ali šta će novo dobiti iPad Air 3? Po meni baš ništa vrijedno prelaska naprimjer sa 2 na 3, malo brži procesor, ništa značajno, vjerovatno će se bazirati na iPad Pro model, ove će samo lagano refrešati, a ovo sa čekanjem, tako se može stalno čekati i čekati..

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Srecko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,524
    Thanks
    777
    Thanked 502 Times in 358 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Što više to bolje. Ja imam Air od 16gb i imam slobodnog mesta, ali, da sam imao mogućnosti da kupim sa više GB, veoma rado

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    21
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Ma brate uzeo bi ja od 128GB vrlo rado, ali jedva bi skrpao i za onaj od 64GB. Iako mislim da bi mogao proći i ovaj od 16GB, jer ne mislim na njemu držati filmoteku, stavim 2-3 filma, kad pogledam stavim druga 2-3 i tako. Više će mi služiti za surfanje i Skype, i komunikaciju(mail i te stvari).

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Slažem se sa prethodnim stavovima,što više,to bolje pod uslovom da imaš da platiš i da samom sebi opravdaš utrošenu sumu ........... lično imam Air od 16GB i stalno nešto brišem da bih napravio mesto,posebno ako su veće igrice u pitanju......16GB može da posluži ali nije komforno.........sada bih naravno uzeo 64GB ili ako izbace 16GB a uvedu 32GB svakako bih prešao na veće.....


    iPhone 13 mini Starlight

  10. #10
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    188
    Thanks
    145
    Thanked 26 Times in 23 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Uzmi taj i neces se pokajati,ja da sam uzeo veci presao bi se jer imam memorije na laptopu i eksterni hd.Zavisi za sta planiras da koristis,ako planiras da gledas serije i filmove uzmi veci,ja uglavnom gledam na laptopu jer me mrzi da prebacujem fajlove,a kad gledam nesto uglavnom je to onnline...

  11. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Za stvari za koje ga koristis mislim da ti 16gb zavrsava posao samo tako, a sad ako ne planiras da ga menjas narednih god-dve, bolje uzmi 64...

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Paranormal For This Useful Post:

    Wonderwall (20-06-2015),lowzyyy (20-06-2015)

  13. #12
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Koju veličinu GB uzeti?

    Paranormal skroz u pravu sve sto je rekao +1


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  14. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    21
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Slažem se i ja sa paranormal, sve stoji kako je rekao! Ali mislim da će i za godinu-dvije ovaj od 16GB odrađivati posao bez greške, jer ipak su tek poduplali rame na 2GB, neće valjda ove ili sljedeće odmah podići na 3GB rama?

  15. #14
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Koju veličinu GB uzeti?

    Ma Air 2 je avion, to je kao kad bi kupio ip6 i reko ma jebote sta kupujem ovaj telefon kad ce da izadje iphone 7
    Ios 9 radi na performansama i stabilnosti, nema zime za air2

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  16. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Koju veličinu GB uzeti?

    Ne govorim o ramu, govorim o tome da ce vremenom aplikacije ,ma koliko god malo ih imao, zauzimati sve vise prostora a verovatno ce se nakupiti odredjeni podaci koje ces zeleti da imas svakog trenutka u tabletu, te je iz tih razloga bolje uzeti 64gb...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •