iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 424

Thread: IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako pokvarite uredjaj]

  1. #1
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,106
    Thanks
    743
    Thanked 1,241 Times in 673 Posts

    Default IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako pokvarite uredjaj]

    Evo teme i za diskusiju o iOS9 beta softveru.

    Neke osnovne stvari koje treba da znate:

    1. Treba vam Appleov developer nalog (99$) ili da samo registrujete UDID uredjaja na koji zelite da instalirate betu preko nekih od UDID registration sajtova. Ja sam se prosle godine za 8 $ registrovao ovde: https://imzdl.com/udid.php
    Registracija traje godinu dana. Naravno postoje i druga mesta za registraciju, pa cak i jeftinija od ovoga. Samo guglajte ili bingajte.

    Edit: Izgleda da i ne mora da se registruje udid: http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=49705

    2. Bete mozete skinuti odavde:
    Code:
    https://imzdl.com/ios.html
    3. Ako pozelite da se vratite na iOS 8.3, ispratite uputstvo na ovom linku: http://www.iclarified.com/49711/how-...-beta-to-ios-8

    Backup koji napravite sa iOS9 nije moguce vratiti na iOS8.

    edit: Vec sam nabacio devetku na iPad 4. Kasnije cu da napisem detaljno sve sta je i kako je. Samo cu reci da je za sada pozitivan utisak ovako na prvi pogled.
    Last edited by LDV20; 09-06-2015 at 14:44.

  2. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: IOS 8 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Radujem se testu devetke , ako mozes napisi o fluodnosti rada, probaj kada se razdvoji tastatura, dal ce seckati pri rotaciji ekrana dok kucas ovde na forumu kod mene secka kad kucam i rotiram sa pdvojenom tastaturom :-)

  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Dec 2012
    Age
    36
    Posts
    204
    Thanks
    172
    Thanked 54 Times in 35 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Jel ubacen srpski jezik?

  4. #4
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Uh. Tesicu se time da je ovo beta 4S 8.3 vs. 9 beta
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  5. #5
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,106
    Thanks
    743
    Thanked 1,241 Times in 673 Posts

    Default IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako pokvarite uredjaj]

    iOS9 na iPad 4

    Idemo redom:
    Prva stvar koju sam primetio je bila vec na onom Welcome ekranu i onim pocetnim podesavanjima kada setujete uredjaj. Naime kada dodjete do pitanja da li zelite passcode imate novo dugme “passcode options”. Pod njim pored standardnog 4 digit koda imate i sledece opcije:
    - Custom Alphanumeric Code
    - Custom Numeric Code
    - 6-Digit Numeric Code

    Oni koji imaju touch ID ce naravno imati i tu opciju. Ali eto, za nas koji nemamo, sad jos par opcija za bezbednost.

    Druga stvar koja bode oci su novi font i tastatura. Za font ce trebati malo vremena za privikavanje, a tastatura sada kada pisete ima standardno velika i mala slova. Znaci kada mu lupite tamo levo uppercase strelicu slova na tastaturi se menjaju iz velikih u mala. Takodje, dok pisete, sve se menja automatski kako i treba. Znam da su ovo mnogi ranije zamerali sto nema i sto su slova na tastaturi bila samo velika, pa eto sad resenja i za vas. Kome se svidja po starom Settings – General – Accessibility – Keyboard i tu je switch pored koga ima jos opcije Key Repeat, Sticky Keys i Slow Keys.

    Dalje, ulazimo na homescreen, ikonice elegantno i fluidno ulecu na ekran, nema seckanja.
    Prvo sto mi pada na pamet da probam je da vidim da li secka novi search i spotlight. Swipe s leva na desno, eto ga search, sve je fluidno i lepo. Spotlight bi sa druge strane mogao da bude fluidniji, ali verujem da ce to biti ispravljeno. Tek je prva beta. Prebacujem u landscape, spustam notification centar i ... hvalim ti se bozeee! Setili su se da redizajniraju notification centar i u landscape modu popune sav onaj neiskoriscen proctor i sada su notifikacije prikazane u dve kolone.

    Idem u Settings, sve je kao i ranije, ali primecujem u koloni sa leve stane u trecoj grupi novu ikonicu. Baterija! Udjem ja, reko sta li je ovde sad. Medjutim nista spec. To vam je samo kraci put do standardnih informacija o bateriji za koje smo ranije morali da ulazimo u general – usage – battery usage.

    Srpskog jezika nema, osim za ono other languages za in app.
    Onaj trackpad za tekst sa pomeranjem kusrora sa dva prsta odlicno funkcionise i naravno mnogo je preciznije i brze nego onaj sistem od ranije.
    Notes hoce da crashuje. Takodje trazi neku novu sinfronizaciju koju ako uradite mocicete da koristite stare notes samo na iOS9 i El Capitan. Dakle sa sinhronizacijom cemo sacekati final kao i prosle godine za iCloud Drive.

    Sto se tice split tastature tice, (Igore, pretpostavljam da si mislio na pisanje iz Safarija) ja licno ne primecujem neko kasnjenje u kucanju, ali priznajem ima seckanja pri rotaciji.
    Sam Safari se vidi da je ne doradjen, medjutim primetio sam da su neke animacije koje su mi seckale na ios 8 sada potpuno fluidne, pre svih sidebar. Generalno Safari izgleda bolje kada su performanse u pitanju, vise mi deluje da mu samo treba poliranje i mazenje.

    News aplikaciju nisam video. Izgleda da ce ona kasnije. Siri UI je fluidan, ali mi se licno ne svidja. Seckanja u ulasku i izlasku iz aplikacija nema. Vrlo lepo sve tece.
    Ima bagova, crashova u sistemskim aplikacijama. Primetio sam da hoce da crashuju kada se neki put rotira ekran.

    Novi multitasking je prelep. Moze da bude malo fluidniji, ali je jako dobro za pocetak.
    Ikonica za Music je i dalje ona stara crvena i nema naravno ovih servisa koje su najavili. To ce verovatno sa drugom ili trecom betom i naravno iOS 8.4 kao sto je i najavljeno.

    Sve u svemu, mislim da ide u dobrom pravcu ovo. Do septembra ima sasvim dovoljno vremena za peglanje i verujem da ce na kraju biti odlicno.

    Ako je od neke pomoci, probao sam 5 minuta Real Racing 3 koji je prilicno zahtevan. Nema nikakvih problema sa FrameRate-om. Lepo tece igra.

    Tu sam za pitanja i naravno ako primetim jos nesto, javljam.
    Last edited by LDV20; 09-06-2015 at 16:39.

  6. The Following 15 Users Say Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    .truba (09-06-2015),3gs (17-07-2015),Angel0fDarkness0 (10-06-2015),DonPatroN (11-06-2015),Igor88bg (09-06-2015),Jole Petrović (09-06-2015),alex.ve (09-06-2015),apple ios (09-06-2015),komsa (09-06-2015),mikenzi (09-06-2015),nikola987 (09-06-2015),tribalkg (14-06-2015),vlada11070 (09-06-2015),zikicz (09-06-2015),zule73 (09-06-2015)

  7. #6
    iPhoneBigFan kovacevic031's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Osijek
    Age
    40
    Posts
    380
    Thanks
    17
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Ne treba vam nikakav developer account niti registriran UDID. Radi i bez toga.
    Ja ga instalirao na 6 plus i radi odlično.

  8. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Pa mogao bi da kazes kako.da i mi ostali znamo?

  9. #8
    iDrugČlan urossantl's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    39
    Thanks
    25
    Thanked 7 Times in 5 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Kakva je situacija sa memorijom? Da li stvarno zauzima samo 1.3 Gb memorije ili sam ja to pogresno shvatio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #9
    iPhoneBigFan kovacevic031's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Osijek
    Age
    40
    Posts
    380
    Thanks
    17
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Zuleee73 pa nadjes ipsw, skines i shift+restore

    Urossantl iskreno nisam se time previse opterecivao, ali sad kad kazes da, cini mi se da je manji. Ne znam tocno koliko, ali nakon sto sam restorao sve iz iclouda imam nesto vise mjesta nego do sada

  11. The Following User Says Thank You to kovacevic031 For This Useful Post:

    zule73 (09-06-2015)

  12. #10
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,847
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva, pitanja i problemi....

    Ali mora da bude "zakačen" na neki developer account ili da plati registraciju udid-a, zar ne?

  13. #11
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,106
    Thanks
    743
    Thanked 1,241 Times in 673 Posts

    Default IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako povarite uredjaj]

    U pravu je kovacevic031. Izgleda da je ostavljena neka rupa: http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=49705
    Modifikovao sam malkice prvi post u skladu s ovime.

    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    zule73 (09-06-2015)

  15. #12
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako povarite uredjaj]

    Kako je to za sada i dalje samo za developere obavezno je da linkovi ka beti idu u CODE....

    I kao sto stoji u naslovu na forumu NECEMO pruzati podrsku ako nesto krene po zlu. Namenjeno je developerima. Imajte to na umu.

  16. The Following User Says Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    LDV20 (09-06-2015)

  17. #13
    iPhoneBigFan kovacevic031's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Osijek
    Age
    40
    Posts
    380
    Thanks
    17
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako pokvarite uredjaj]

    Mene za sada sekira jedino to što nigdje ne mogu pronaći kako editirati "Siri suggestions". Dakle, kako neki kontakt ili aplikaciju otamo maknuti.
    I imam osjećaj da će mi trebati malo više vremena naviknuti se na novi način listanja recently used aplikacija, odnosno njihovog potpunog gašenja. Imam osjećaj da mi za swipe prema gore da bi ju totalno "ubio" treba dosta duži pokret prstom.
    Last edited by kovacevic031; 09-06-2015 at 15:15.

  18. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako pokvarite uredjaj]

    A kako je do sada bilo nego tako??

    Osim ako nisi imao JB, pa si to nekako drugacije namjestio.


    Sent from my iPhone 6

  19. #15
    iPhoneBigFan kovacevic031's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Osijek
    Age
    40
    Posts
    380
    Thanks
    17
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: IOS 9 BETA iskustva [ne pruzamo podrsku ako pokvarite uredjaj]

    Nekako mi se činilo manje nego sada pa me možda samo dojam vara. Uglavnom nebitna stvar, ja sam vrlo zadovoljan ovom betom.

Page 1 of 29 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •