iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    Naravno kao novajlija sa novim MacBook Pro, polako se snalazim sa ovim i onim, ali jedno pitanje me interesuje u vezi korišćenja baterije, kako najduže da opstane u radu, i kako što manje ciklusa i što ređe da bude punjena i što duže traje.
    Čitao sam nešto sa Apple gde su pitali slično, no želeo bih mišljenje nekoga iskunog oko toga. Pošto se često dešava da sam u kancelariji i kod kuće, naravno tada ne moram raditi na bateriju i mogu držati na punjaču laptop. Koliko sam čitao baterija ne može da se prepuni, pošto mikro procesor kontroliše punjenje, i čim je puna ona se više ne puni. Ali preporučuju povremeno da se isprazni i napuni jednom mesečno, minimum. No kako god, pošto to nije uopšte ne bitna tema koliko dugo će ti trajati kvalitetno baterija, MOLIM PREPORUKE KORIŠĆEJA BATERIJE kada ste u prilici da budete blizu punjača. Naravno kada sam na terenu, tada je stvar jasna, za to mi ne trebaju preporuke... Dakle, kako najbolje koristit bateriju da što duže traje, da prekratim...
    Hvala unapred

  2. #2
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,648
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    Realno na vecinu pitanja si sam odgovorio. Znaci kad ti je lap "statican" npr. na poslu, drzi ga slobodno na punjacu, nece nista da mu fali, iz razloga sto kao sto si rekao, kad se baterija napuni, on koristi samo direktno struju, ne steti bateriji tako, samim tim to ti je preporuka kada ne setas s njim. J

    Kad si u pokretu ja u vecini slucajeva koristim dok se ne isprazni bar do 10% ili skroz i onda ga stavim da se puni, uvek tako, mogu reci da posle malo vise od godinu dana koriscenja zadnjeg MBP-a nisam primetio razliku da mi se baterija promenila uopste pri radu da manje traje. Mesecno jednom do dva puta ispraznim lap skroz, ostavim bateriju na par sati skroz ispraznjen, zatim napunim do kraja i to je to.

    Kao sto sam reko u prvoj recenici, sam si sebi odgovorio na vecinu pitanja, ja sam ti samo malo detaljno objasnio.
    Najbolji savet ti je ne opterecuj se da ti uredjaj sto duze traje da pazis na svaku sitnicu, koristi ga 2-3 godine, pa razmisljaj da menjas, koristi sve mogucnosti koje ti pruza i nece da te izda. Koristi ti njega a ne on tebe..

  3. #3
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    Jos kad bi svi mogli toliko često po soma i po evra da pucaju za komp bilo bi sjajno

  4. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    lowzyyy (24-05-2015)

  5. #4
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,648
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Jos kad bi svi mogli toliko često po soma i po evra da pucaju za komp bilo bi sjajno
    Odosmo opet u off.

    To ti je kao kad jednom pljusnes kintu za iPhone, svake godine prodas isti dodas 100-150e i uzmes novi.
    Za komp isprsis se kvalitetno soma i po jednom nakon dve tri godine, dodas 400-500e uzmes nov i tako u krug. Ne bacas ti stari svaki put kad kupujes nov.
    Nisu male pare ali ne dajes punu cenu svaki put.

  6. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member iMorris's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,921
    Thanks
    396
    Thanked 1,087 Times in 445 Posts

    Default Re: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    Upravo to svima pricam
    Ljudi, opustite se sa cuvanjem baterija/uredjaja. Svi ti Apple uredjaji ce odlicno raditi i kroz par godina. Ja moj MBP ne gasim po mesec i duze i dalje radi odlicno i baterija drzi dobro.

  7. #6
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    A koliko vam izvuce baterija u proseku ? Mislim ne koristim laptopove, ali sam skeptican po pitanju kompjutera koji radi na baterije...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,717
    Thanks
    204
    Thanked 383 Times in 183 Posts

    Default Re: Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    Nije vam dosta bilo ona tema za trovanje baterije u vezi iPhone-a (CIJI JE VECI USAGE) pa sad trujete i za Mac. Opustite se, koristite normalno laptop, kad se isprazni na punjac i opet u krug, bez opterecenja.

  9. The Following User Says Thank You to iLudak For This Useful Post:

    lowzyyy (26-05-2015)

  10. #8
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Najbolji način korišćenja baterije na MacBook-u

    I to sto kazes
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •