iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: iPhone 5s troll servis

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Lightbulb iPhone 5s troll servis

    E ovako

    Kupio sam iPhone 5s. Uz mnogo muka serviser ga je na kraju istrollovao HC. Uništio ga je. Neću da pljujem i slično neka mu.

    Šta oću da uradim ?

    Oću da probam da popravim sam taj iPhone (bolje je nego da skuplja prašinu)

    Predpostavka je da je otišla matična. Zašto ?

    Telefon može da se restoruje ali neće da se puni niti upali. Zaglavljen je bio na boot loop kad se puni. Uključim punjač vidim logo i posle 5s ista priča.

    E sad pošto matična i nije baš jeftina meni je ideja da nabavim golu matičnu i da premestim delove sa sadašnjeg telefona, naravno koje mogu.
    Pošto ja u praksi nemam nikakvog iskustva oko servisiranja iPhone (teoretski deo znam dosta tipa šta je gde i kako) dal ovde postoji neko voljan da mi pomogne oko dijagnostifikovanja kvara i eventualne problematike menjanja delova?

    Ne tražim fizičku pomoć (iako se ne bih bunio) već samo neke savete šta i kako, ako zatrebaju. Ono što bi mi najviše značilo je pomoć oko dijagnoze kvara.

    Ne zanima me toliko dal je isplatljivo. Uzeo sam 6+ pa mi ne gori da popravim ovo. Više bih da popravim eto tako iz dosade što bi rekli.

    Svaki savet je dobrodošao

    Hvala unapred

  2. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Mislim da treba taj iphone 6 da držiš dalje od tog zlog servisera ...

    Takodje da batalis priču samostalne popravke...odnesi telefon kod nekoga ko se u to razume...Kosovska 28 ...

  3. #3
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Pa sta se desi kad ga restorujes? Nisi nista napisao....sta se desilo pa si ga odneo kod servisera?

  4. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Pukao je bezel. I ekran je iskakao. Telefon smo prijatelj i ja koristili za bete i testiranje. Odnesem ja nesto pred prvi maj telefon da popravi on bezel. Popravi on to 80% stim da posle servisa senzor za svetlost nije radio kad stavis na uvo al je radio kad stavis naprimer kutiju cigara. Prema samom Apple on je verovatno lose vratio senzor tacnije nije precizno ispod stakla vec mu je upao. Cak su mi i objasnili kako misle da se to moze popraviti i kako su dosli do zakljucka. Okej idemo dalje. Tokom prvog maja telefon se ugasi. I ukratko nikad se vise nije upalio. Vratio sam kod njega na servis. On je tu kurblao 15ak dana. Javio mi da telefon ne moze da se popravi (i to na broj u telefonu, pored toga sto sam ga zvao sa svog broja i ostavio mu isti). On tvrdi da je meni telefon ispao iako je telefon tokom ta 3 dana bio u grifinovom survivoru. Cak mu je i tokom servisa pukao ekran. Zbog navodnog udarca (koji je nastao posle menjanja bezela u servisu 100%). Razmisljao sam da ga tuzim i to jer stvarno nisam nista od toga pokvario. Znao bih da mi je ispado telefon valjda xD. Ali jednostavno neka ga. Karma je kucka.


    Ista stvar. Stim da vise nema ni Apple logoa vec samo ekran se upali crno. Navodno je menjao bateriju ali nije pomoglo. Telefon iz DFU prodje restore sve po PS. Al nece da se upali


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Te u kosovskoj sam zvao da pitam je l menjaju u2 cip oni kazu ne moze da se zameni...
    Pitam kako ne moze kad ljudi menjaju a on odgovori mislim da ne moze da se zameni.. Smesno

    Sto se tice prepakivanja i strucne dijagnoze sta je tom telefonu, sa tim mozes da se slikas verovatno... Ne verujem da postoji neki strucan covek po pitanju toga..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  6. #6
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Koliko je moguće i komplikovano da se prebace sadasnji delovi na novu stampanu plocu?

    Što se tiče predloga za Kosovsku i isplativosti. Nije mi to cilj. Znam sve to. Cak mi se nudi za 200e da zamenim tj popravim. Cilj mi je da "tinkerujem" ionako skuplja prasinu.

    Po mojoj proceni ukoliko je neki deo otisao. Relativno jeftino bih mogao da popravim sam. To mi je i cilj. Ne zurim


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Kada kazes stampanu plocu mislis blanko plocu na koju prenosis sve komponente te ploce? Ili drugu plocu od nekog iphone-a na koju prenosis ostatak komponenti svog telegona?

  8. #8
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Ono o cemu trenutno razmisljam je blanko ploca. Prilicno jeftino. Eventualno plocu sa a7


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    ok...samo sam to hteo da pitam...

  10. #10
    iPhoneBigFan niki93t's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Aleksandrovac, Nis
    Age
    30
    Posts
    344
    Thanks
    238
    Thanked 85 Times in 73 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Ako sam dobro razumeo ti zelis blanko plocu, bez icega, ili mislis na plocu iz nekog iPhone-a sa koje su skinute sve komponente(osim procesora)?
    I jel si siguran da je bas toliko jednostavno da se sve komponente prebace?

  11. #11
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    To je i meni palo napamet.. Koje su sanse da prebacis komponente a da ne spojis nesto pogresno.. Drugo da li imas alat za to, veoma je sitno i nepregledno..
    Ako uradis sve bez greske savetujem ti da otvoris servis i da ubijas pare


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  12. #12
    iEntuzijasta SRB_Alcatraz's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Cacak
    Posts
    94
    Thanks
    347
    Thanked 97 Times in 41 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Pa ako imaš neku firmu poput foxconn-a i njihovu opremu tj mašine sanse su ti velike, a ako imaš samo ručni alat šanse su ti 0.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Ideja je sledeca da pojasnim :

    Prebaciti sve komponente na blanco plocu. Ustanoviti sta ne valja i to zameniti. Sto se tice realizacije toga. Imam druga i gore kurble smo imali. Planiram to da radim vremenom. Svakako dok dodje deo imacu 30ak dana da smisljam i sprdam se. Ako je procesor crkao (to je jedina muka za prebaciti zapravo) probao bih da nadjem plocu sa a7 na njoj i nista vise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #14
    iPhoneBigFan niki93t's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Aleksandrovac, Nis
    Age
    30
    Posts
    344
    Thanks
    238
    Thanked 85 Times in 73 Posts

    Default Re: iPhone 5s troll servis

    Svaka cast ako uspete to da odradite, ali ne verujem da je to bas tako lako izvesti, ni da li je uopste moguce izvesti

  15. #15
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default iPhone 5s troll servis

    Gledaj da je kurbla kurbla je. Ali predoostavljam da je moguce. Zasto bi onda bilo moguce napraviti delove? Sve je bolje nego da skuplja prasinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Napraviti- Nabaviti
    Last edited by MM1337; 02-06-2015 at 22:14. Reason: Greska

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •