Danas mi se na win7 pojavila ikonica u tray-u prema kojoj mi nudi da rezervisem besplatnu nadogradnju na windows 10. Posto nisam pratio nista vezano za desetku, ne znam sta da mislim. Cuo sam negde usput da nude besplatnu nadogradnju i za legalne i za nelegalne prethodne verzije windows-a, ali nisam nigde saznao da li je to stvarno to, ili ima neki trik. Dakle, da li je neko upucen u ovo i da li zna provereno da to sto nude (posebno za nelegalne windows-e), nije neka navlakusa?

Drugo, vi koji koristite te preview verzije i slicno, kakve su u odnosu na win7? Iskreno, win7 mi je savrsen OS. Koristim ga vec ne znam ni sam koliko godina unazad i niti sam ga ponovo instalirao, niti imao neke probleme. Sve radi savrsenos tabilno, brzo, lagano. Ne znam da li da se zezam sa prelaskom na win10. I interesuje me, posto mi je star racunar, koliko je u praksi win10 zahtevniji hardverski od win7? Gledao sam minimal requirements i to ispunjavam, ali zanima me da li ce mi win10 raditi podjenako fluidno kao win7, ili treba da ocekujem neke probleme?

I za kraj jos jedno pitanje. Mozda ce nekome zvucati smesno, ali bolje da pitam, nego da se neprijatno iznenadim. Jos kada se pojavljivao win8, citao sam negde da kao pod njim nece raditi nista od programa koji su radili na prethodnim verzijama windows-a. Pa me zanima da li je to tacno i da li to vazi i za win10? Dakle, konkretno, da li ce mi svi programi koje koristim na win7, raditi i na win10?