iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 3 of 3

Thread: Da li je normalno da se mstreamd non stop restartuje ?

  1. #1
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Da li je normalno da se mstreamd non stop restartuje ?

    Posto imam problem sa battery drain-om kao sto svi znaju pokusavam na sve nacine da provalim da li je softverske ili hardverske prirode .
    Posmatrajuci system log kroz iBackupBot uocio sam da se ovo desava na svaka 2 minuta i cesce:

    May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Note ) mstreamd: Not monitoring for external power.
    May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Note ) PS: Media stream daemon stopping.
    May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Note ) AS: : Shared Streams daemon has shut down.
    May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[200] : (Warn ) mstreamd: mstreamd shutting down.
    May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[201] : (Note ) mstreamd: mstreamd starting up.
    May 9 20:43:22 iPhone mstreamd[201] : (Note ) PS: Media stream daemon starting...

    Malo sam istrazivao na internetu o tom procesu i nista konkretno nisam nasao. Spominje se da je vezan za icloud photo stream ali i nakon iskljucivanja iclouda i photostreama i dalje se restartuje.
    E sad mene zanima je l zna neko da li je to normalno za ovaj proces ili nije ?

    Naisao sam na jednu temu koja govori o drain-u bas se spominje ova pojava. Problem sa drainom je resen editovanjem mstream fajla ali posto nemam jailbreak nemam pristup systemskim fajlovima pa nista od toga.
    http://www.reddit.com/r/jailbreak/co...pply_to_other/
    Last edited by lowzyyy; 09-05-2015 at 20:54.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Da li je normalno da se mstreamd non stop restartuje ?

    ...da li si mozda pokusao onda da, posle restore-a, ne unosis nista za iCloud i ne unosis Apple ID i cisto vidis kako se ponasa baterija...

    ...ovo nema logike ali cisto da pokusas da vidis da li bi se drugacije ponasao usage...

  3. #3
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Da li je normalno da se mstreamd non stop restartuje ?

    Uradio sam reset all settings I za sad se ne pojavljuje mstreamd

    Edit: Sistem ima ozibljnih bagova. Sada sam uocio novi proces: com.me.keyvalueservice koji se odnosi ili na push notifikacije ili na keychain. Posto keychain ne mogu da disablujem jer inace ne mogu ni da aktiviram, iskljucio sam sve push i za sada se ne pojavljuje ni on.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by lowzyyy; 10-05-2015 at 10:55.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •