iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Tempered glass protection

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    26
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Tempered glass protection

    imam neku gel masku, nervira me, jer nikad nisam stavljao te zastite maske, ali kako tek uzeo 6icu cuvam je ko..
    sad imaju umjesto folija ova stakla fina stvar, zanima me ima li i da li je ko koristio i za zadnju stranu, razmisljam da stavim naprijed i nazad ta "stakla" i miran, ne gubi izgled sa maskama..
    zanima me iskustva korisnika

  2. #2
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Pa za ovaj model je to malo teze izvodljivo zbog zakrivljenosti. Nisam nigde video da se prodaju stakla koja bi kompletan uredjaj pokrila. Imas ono Nillkin CP+, ali to je za displej i odlicna je stvar, ali je problem sto se ne uklapa sa svim "kejsovima".
    Ne znam sta bih ti rekao. Ja imam Spreck i redovno staklo, CP+ nije mogao lepo da se postavi.
    Note 8 DS

  3. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    ...ima ova varijanta za ledja ali ne znam kako stoji na sestici...za 5s vise nego prihvatljivo (na mestu jabuke nije otvor vec samo prozirno staklo)...


    http://www.nillkin.com/english/prosh...id=4733&page=1

  4. #4
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Ne znam kako bi leglo uopste ovo staklo kada meni koliko sam video ove linije nisu skroz ravne vec imaju malo ispupcenje, bas malkice ali poenta je da nije ravno, pa ne znam kako to staklo moze perfektno da legne. I inace jos nisam video zastitu za ivice, a one su najugrozenije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s ios 9

  5. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Kragujevac
    Age
    46
    Posts
    42
    Thanks
    51
    Thanked 76 Times in 37 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Kada smo kod stakala - evo mojih iskustava.
    Spigen pravi tempered glass sa zakrivljenim, zaobljenim ivicama, pa nema onog zareza između ivice stakla i telefona - kao kod Nillkin CP+ u koji se vremenom nakupi prašina....naravno pokriva ceo ekran i kompatibilan je sa svim Spigen i non-Spigen kućištima. Moja preporuka...
    Razlog zašto su neka stakla nekompatibilna sa case-ovima je upravo taj što im ivice nisu zaobljene...Kada pritisnite bočne dugmiće vazduh zarobljen u "džepu" između case-a i stakla nezaobljene ivice podilazi pod staklo i izdiže ga... Tako recimo Spigen case-ovi izdižu Nillkin CP+ staklo. Interesantno nije takav slučaj i sa Verusom...
    Sem Spigena i iMos pravi takva stakla, a u predprodaji je i staklo firme Cupertin (iz Kupertina)- Cinder tempered glass - ima test na YouTube-u. Samo 0,2mm debljine... Cene su ipak za sada visoke.... Ovo drugo u pretprodaji oko 30$, posle će biti oko 46$ !!!
    Ja sam se lično vratio na Spigen Curved Screen foliju, pokriva ceo ekran i apsolutno je neprimetna.
    U kombinaciji sa onim mojim Shumurijem extra slim, telefon je "kao go"...Naravno ovo je za one kojima je potrebna zaštita od ogrebotina, a ne od pada i lomova....

    I naravno, što se tiče tempered glass-a za poleđinu telefona - Na Iphonu 4/4s odlično, na 5/5s i 6-ici jednostavno ne naleže... Ostaju linije zarobljenog vazduha, aluminijumska leđa nisu baš podobna za to... Pričam o prozirnim zadnjim zaštitnim staklima... Ona u boji su O.K., ne spadaju ako se to pitate.
    Attachment 28258
    Last edited by dejsvi; 05-06-2015 at 04:11.

  6. #6
    iEntuzijasta zvecka's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    68
    Thanks
    24
    Thanked 60 Times in 33 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Ozbiljno se razmišljam za cinder već neko vreme i najverovatnije ću ga i naručiti. Ima na stranom forumu i tema o cinderu od strane iste žene, čak je i navela koji su case-ovi kompatibilni!
    Sestra moja ima na 6-ici moshi,ali nema case. Lepo izgleda ali je deblji mislim da je sigurno 0,3 debeo ako ne i više!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Kragujevac
    Age
    46
    Posts
    42
    Thanks
    51
    Thanked 76 Times in 37 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Kod Moshi-ja loša stvar je što je folija neki mikron iznad ravni ekrana, ima one tačkice u sebi da se poboljša odziv istog, ali opet nije to to... Dobra je stvar što se i svi ovi ekrani sa crnim okvir mogu reaplikovati, jer je adhezivna materija upravo na tom delu. Ja sam uspeo tri puta Nillkin CP+ da reaplikujem, operem staklo pod vodom, a onda širom lepljivom trakom pokrijem vidiljivi deo ekrana sa unutrašnje strane i neposredno pre aplikacije uklonim trku... Sve partikule prašine na taj način ostanu na traci, uključujući i otiske prstiju. Staklo se narvno pere vodom i sapunicom!!!

  8. #8
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Kako to peres staklo a ne ostetis lepljivu stranu ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  9. #9
    iSrbijaHero darkonda's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    34
    Posts
    1,364
    Thanks
    157
    Thanked 324 Times in 190 Posts

    Default Tempered glass protection

    Devojci na ip5, na uglovima vazduh se sam pojavljuje...mogu li skinuti i oprati tu lepljivu stranu pa ponovo vratiti staklo?

  10. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Ja sam probao i nije uspelo, vratim staklo nazad posle pranja i ono bude kao zamagljeno. A skidao sam i vracao bez problema na telefon ali bez pranja.

  11. #11
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Kragujevac
    Age
    46
    Posts
    42
    Thanks
    51
    Thanked 76 Times in 37 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Hladna voda, sapunica (masnoća, otisci prstiju), pa opet hladna voda ispiranje i dobro provetreno kupatilo.... Na crnom delu stakla sa zadnje strane je taj neki silikonski gel-lepak, koji kada se osuši postaje lepljiv, a dok je mokar jok... Isto Nillkin staklo sam tri puta postavio....
    Last edited by dejsvi; 10-06-2015 at 20:00.

  12. #12
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Kragujevac
    Age
    46
    Posts
    42
    Thanks
    51
    Thanked 76 Times in 37 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Quote Originally Posted by darkonda View Post
    Devojci na ip5, na uglovima vazduh se sam pojavljuje...mogu li skinuti i oprati tu lepljivu stranu pa ponovo vratiti staklo?
    Na iPhonu 5, sva stakla su skroz prozirna (nisam video nijedno sa crnim okvirom) i tu je problem... Cela zadnja površina stakla je silikonski lepak, koji plašim se dva puta neće držati staklo... odnosno imaćeš još više vazduha....Dakle uzmi novo staklo. Nekad je vazduh na ivicama moguće istisnuti tako što ćeš mokrim prstima pritisnuti ivicu stakla i malo je tako držati, kada otpustiš staklo umesto vazduha povući će manju količinu vlage(vode)....Probaj, ne gubiš ništa.... Mer za stakla ili obična, hladna voda... 2-3 kapi....Ako staklo dugo stoji sa tom linijom od vazduha, plašim se da je povuklo malo prljavštine i onda ovaj postupak neće imati efekta. Važi i za stakla no-name proizvođača koja kada se seku ne obrade se lepo ivice pa zbog mikronski neravnih ivica imaš tu liniju od vazduha....
    Last edited by dejsvi; 10-06-2015 at 19:58.

  13. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    4
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Tempered glass protection

    Moje iskustvo: Nillkin CP staklo i Macally zadnja maska, Iphone 6 kao tvrđava zaštićen. Ništa se ne vidi, uglovi se uklapaju, samo je telefon teži 50% od ćelavog Iphona6


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #14
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Ajde uslikaj kako naleze staklo ako ti nije teško...

  15. #15
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Tempered glass protection

    Quote Originally Posted by Yoyon.bb303 View Post
    Moje iskustvo: Nillkin CP staklo i Macally zadnja maska, Iphone 6 kao tvrđava zaštićen. Ništa se ne vidi, uglovi se uklapaju, samo je telefon teži 50% od ćelavog Iphona6

    Video uzivo i definitivno je dobro

    Da ne kazemo da prezivljava i pad sa kuhinjskog pulta

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •