iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 11 of 11

Thread: Baterija iznenada greje i curi

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    48
    Posts
    109
    Thanks
    33
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Baterija iznenada greje i curi

    Baterija je iznenada pocela neverovatno da se greje i curi, pri bilo kakvom cackanju telefona a da ne pominjem kad sam na WiFi ili igranje nekih zahtevnijih igrica tipa Real Racing 3 i slicno.
    Do sada je sve bilo u redu nekih godinu dana, uredno iskljucena lokacija, background refresh i ostalo znano sto crpi bateriju.
    Jedino sto mogu da primetim je da sam upgrejdovao Viber, IPA installer console i movie box iz Cydije ali se ispostavilo da nije nista do toga jer sam ovo iz Cydije obrisao a i Viber kod drugih radi normalno. Hard reset samo oladi malo bateriju a nisam u mogucnosti da odradim restore narednih 5 meseci jer sam na brodu a laptop je ostao kuci.
    Ima li neki savet da ne kazem resenje !?
    PS
    Evo dok sam ovo otkucao pala je baterija sa 82% na 71% ( ugasen WiFi, mreza, i sve ostalo ) i zagrejao se cak i ovaj metal sto okruzuje iPhone.
    Uzas...

    Iphone 5s 8.1.2


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2
    iPhoneBigFan vpasic's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    43
    Posts
    301
    Thanks
    31
    Thanked 98 Times in 91 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    ili nešto radi u pozadini ili je baterija otišla.

    1. restore
    2. ako pod 1. ne upali onda valja mjenjat bateriju.

    ima li ko od kolega na brodu kakav kommp za pozajmit?

  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    48
    Posts
    109
    Thanks
    33
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    Ima mislio sam i na to, ali izgleda da nece trebati. Koja sam budala, totalno sam zaboravio da sam i Whatsapp upgrejdovao preko safarija, kao sa voice call i lepo pise da je beta. Znaci odma sam ****** obrisao i sve je ponovo OK.
    Eto, znaci, nikako ne updejtujte Whatsapp sa ovog linka https://dev2.whatsapp.net/ios/WhatsApp/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Draganeti For This Useful Post:

    swimmer (10-12-2016)

  5. #4
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    imao sam isti problem i gotovo sam siguran da ti je otisao U2 cip-tj. kolo! Nema tu popravke jedino ako ti je tel u garanciji, pa da dobijes novi telefon kao sto se meni desilo!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    44
    Thanks
    12
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    problem moze postojjati i sa u2 cipom kao i sa mi konektorom, neki moji drugari su imali te probleme, postoje odredji servisi koji to mogu srediti ali je bas pipavo, detekcija kvara e jako lako moguca, ugasiti telefon na sat dva vremena, zapamtiti na koliko si ga posto ugasio i kada ga upalis ako je baterija kako treba ne bi smelo da skine ni jedan postotak baterije, kao i prazniti telefon do kraja, kada je baterija dobra, mora da se gasi sve postepeno do 1 posto i na punjacu se telefona sam pali od 3 do 5 posto baterije...
    Niti znanja niti pameti, najteze je imati pa nemati!!!

  7. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    Napunis telefon na 100% pred spavanje, skineš sa punjača, uključiš airplane mod i ne diras ga do jutra. Ako je kapacitet baterije opao ispod 90% ne valja ploča (ili taj u2). Ako je puna i dalje - reinstalacija i ako procenti naglo padaju pri korišćenju, menja se baterija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #7
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    Sad čitam ove komentare i ja definitivno imam sve navedene probleme. Sa recimo 80% odjednom padne na 50%, odjednom se iskljuci sa oko 20-30% i samo ga stavim na punjac na jednu sekundu i on se ukljuci i imam procente baterije koje sam imao i pre nego sto se iskljucio koji nakon toga normalno traju. Onda se recimo iskljuci i neće da se uključi, pa se uključi i ima 17%. Što se stand by tiče tu mi je jednom 11 sati izdržao pre par dana od 88% na 86% ja sam ostao u šoku, očekivao sam bio da je isključen... Ja kakav sam baksuz verovatno nije do baterije, kao na starom S3, menjao 3 baterija i 2 original punjaca i uvek je prica bila ista, pa sam nakon njega kupio ovaj i ako i on ima taj problem tačno ću da uzmem 3310


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  9. #8
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    Bez uvrede, ali svaki tvoj post je neki problem sa telefonom.. ako se secam iphone 5 ? Promeni ga molim te, ako nisi shvatio problemi ti se nagomilavaju non stop....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  10. The Following 2 Users Say Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    SG999 (11-12-2016),lesa0208 (10-12-2016)

  11. #9
    iPhoneBigFan djetk0's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Age
    33
    Posts
    316
    Thanks
    153
    Thanked 182 Times in 84 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    Drugu se prosuo alkohol po telefonu, prestao touch id da radi a baterija se trosi kao luda od tog dana.... ima li mu spasa

  12. #10
    iPhoneBigFan lesa0208's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd, Uzice
    Age
    36
    Posts
    195
    Thanks
    76
    Thanked 174 Times in 60 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    znam da je off ali reci tom drugu da dobro otrezni telefon pa da vidi da li ce onda brljaviti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #11
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Baterija iznenada greje i curi

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Bez uvrede, ali svaki tvoj post je neki problem sa telefonom.. ako se secam iphone 5 ? Promeni ga molim te, ako nisi shvatio problemi ti se nagomilavaju non stop....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Veruj mi, vrlo rado bih, ali čekam da mi otac donese sedmicu iz Kanade, a on dolazi tek sledećeg Jula, tako da ovu peticu sa 1000 problema moram do tada da koristim, a imam ovoliko poblema jer je stara vise od 3 godine


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •