iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 74

Thread: iSrbija forum iOS app - IDEJA

  1. #46
    iSrbijaHero didlika's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    34
    Posts
    1,130
    Thanks
    510
    Thanked 221 Times in 168 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    I ja sam jedan od onih koji koriste tapatalk samo za isrbija forum, i nisam siguran da bi prelazio na neku drugu, navika je cudo, ali bi u svakom slucaju podrzao ideju sa donacijom!

  2. #47
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Slazem se sa Lazar-om, na zalost mislim da sve to zvuci lepo ali da bi pokrilo troskove aplikacije, daj Boze nas 30-40 max da se skupi i da prilozi kintu a to je nedovoljno.

    Ne da zvucim odbojno ali ja sam prezadovoljan tapatalk-om i trebalo bi da znamo svrhu sta bi dobili aplikacijom, nije ni poenta praviti je ako nema nikakvog smisla, ako ce biti na istu foru kao tapatalk-a onda nam i ne treba realno, a da kazemo samo da imamo app, nema bas nekog smisla. Meni je bolja varijanta ako neko ne koristi tapatalk da se napravi mobilna verzija kad se ukuca sajt na telefonu da lepo otvara. Ako bi sama aplikacija imala neke posebne stvari onda bi trebali i svi zajedno ideje da razvijemo sta doprinosi ako hocemo istu.

  3. #48
    iPhoneBigFan Jailbreak's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    477
    Thanks
    140
    Thanked 122 Times in 96 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    +1
    Slazem se sa tobom @kylle,ja sam recimo aktivan na 15-ak foruma i onda bi po tom trebao da imam isto toliko aplikacija.
    Naravno podrzavam bilo koju novu nasu app,ali mislim da ne bi zazivela ova forum app...

  4. #49
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Pa ne bi zazivela isto kao sto nije ona od xda. Koristi je svega par ljudi, procentualno su maltene statisticka greska, a forum je jedan od najvecih i najposecenijih.
    Zasto? Zato sto ljudi uglavnom budu na vise foruma, pa je pomalo bespotrebno gomilati aplikacije za svaki posebno ili jos gore za samo neke. Zasto bih sve forume posecivao preko TapaTalk-a, a samo ovaj preko zasebne aplikacije kad vec ima podrsku za TT?
    Podrzavam da se napravi aplikacija, ali mislim da bi zazivela tek kada bi se ukinula podrska za TapaTalk i sve prebacilo na nju (ovo verujem da nije izvodljivo ili je barem ogroman posao).

    P.S. Mozda da ne bude za forum nego za neke clanke, cenovnike, review-e ili sta vec. To bi onda imalo vise smisla.


    Sent from my iPhone 6
    Note 8 DS

  5. #50
    iSrbijaHero
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,416
    Thanks
    99
    Thanked 745 Times in 504 Posts

    Default iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Pre svega takva app ne bi morala da bude FREE.. Neka košta $0.99 ili $1.99.. Oni koji posećuju 15-tak foruma za njih je TapaTalk keva ali 90% ljudi sa ovog foruma posećuje samo iSrbija, tako da je ta app prevashodno namenjena njima i oni će je sigurno skinuti i eto zarade developer-u a verovatno i vlasniku foruma. Druga stvar..domaća app.. domaći develope-r znači veću mogućnost za davanje predloga ka poboljšanju same app. Treća stvar... iPhone je zvanično nov na ovom tržištu..u saradnji sa operaterima jedna takva app bi mogla poslužiti kao moćno marketinško sredstvo za privlačenje novih korisnika.. Npr mt:s bi kroz jednu takvu app mogao promovisati neke svoje nove usluge, pakete.. kroz banere i sl..Četvrta stvar..vlasnici foruma bi morali znati da jedna takva app pruža milion drugih opcija za zaradu uvodjenjem nekih novina, dodatnih servisa i usluga..Peta stvar..Zašto bih koristio TapaTalk ako posećujem samo iSrbija forum koji ( ako Bog da ) ima svoju iOS app... I dalje ostajem pri tome da je ovo jedna sjajna ideja.. Za sve je potreban novac.. Ništa nije džabe.. Deo novca možemo prikupiti mi članovi, drugi deo vlasnici, treći deo sponzori i zainteresovane strane a njih kao što sam već napomenuo sigurno ima ( pre svega operateri, firme iz IT sektora... ) itd. Ideja je tu, zainteresovanost postoji... Sve je na Vama gospodo vlasnici, moderatori, administratori da nadjete način kako to da izvedete i na kraju krajeva zaradite.. A mi ostali bi imali to zadovoljstvo da naš omiljeni forum ima svoju iOS aplikaciju. I još jedna bitna stvar.. Ovo je Srbija... Ne New York, Cupertino California i sl..mogu naši developer-i tražiti i 100 € za satnicu ali ljudi bre leba nemaju da jedu... Sve se bojim da se ubište od posla.. Da Vam sa svih strana pršte zahtevi za izradu iOS aplikacija...


    ☜ “The truth is out there.” ☞
    Last edited by MS-13; 16-03-2015 at 06:44.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #51
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    iphone je mnogo star u srbiji to sto ga sad ima u mts-u i gigatronu po samo 130000RSD to je druga prica Ogroman broj ljudi u srbiji je imao apple uredjaje i bez legalnog kupovanja kod nas. Tako da to nece mnogo da znaci. Mozda ce 5 ili 10% te brojke da se poveca sad mada sam skeptican. Drugo srpski mentalitet je mnogo los za zaradu na aplikacijama. Evo da napravimo anketu ko je koliko novca dao za aplikacije zaprepastio bi se. Pricam ti iz iskustva posto se bavim time. Da bi neko zaradio na prodaji mobilnih aplikacija mora da gleda globalno a ne lokalno. Sem ako nisi iz USA onda je drugacija prica.

    Nije mi ideja da sabotiram pricu. Skupite tim rado cu da pomognem. Ali stvarno nemam 300+ sati da odvojim na tako nesto. Sta vise nisam siguran da li pored svog posla i obaveza imam i 1h dnevno

  7. #52
    iSrbijaHero
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,416
    Thanks
    99
    Thanked 745 Times in 504 Posts

    Default iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Lazaru svaka čast... Dečko je dokazao i pokazao da zna da napravi dobre iOS app: Ball Pro, Jumpy Hero, Puzzle Maestro i druge...ali majku mu pa nije valjda on jedini sa ovog foruma koji je sposoban za takav jedan projekat.. siguran sam da ima i drugih developer-a.. neko ranije reče željnih dokazivanja..koji bi ovu ideju prihvatili kao lični izazov...Naravno da bi bili plaćeni...ne treba preterivati i tražiti ne znam ni ja kolike pare... Ali lepa svotica se sigurno može obezbediti donacijama nas članova i velikih fanova foruma.


    ☜ “The truth is out there.” ☞
    Last edited by MS-13; 16-03-2015 at 07:57.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #53
    iPhoneBigFan djalfirevic's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    133
    Thanks
    2
    Thanked 33 Times in 18 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Ljudi, tu sam da pomognem oko izrade aplikacije, ali je samo bitno da napravimo dobar scope projekta.

    Jel ideja da se pravi samo iSrbija app, koja ce imati potpunu podrsku samo za ovaj nas forum, ili da to bude app slican TapaTalk-u? Ja bih licno voleo da napravimo app samo za ovaj nas forum, pa da eventualno u nekoj drugoj iteraciji vidimo da napravimo podrsku i za ostale.

    Uradio bih taj app besplatno, ali je samo bitno da imam podrsku od nekog backend developera i sredicemo app da bude bombona. Naravno, dobar dizajner bi bio imperativ
    I dare do all that may become a man; who dares do more is none.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to djalfirevic For This Useful Post:

    MS-13 (16-03-2015),iKontrash (16-03-2015)

  10. #54
    iEntuzijasta iKontrash's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Wonderland
    Posts
    57
    Thanks
    338
    Thanked 42 Times in 35 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Samo iSrbija app ,nista tapatalk slicnosti.

    jEDiNStvena iSrbija.net Forum app.

    Tako mi svi koji koristimo samo iSrbija.net forum na tapatalku hocemo da imamo svoju aplikaciju,da ne koristimo tapatalk.
    i

  11. #55
    iSrbijaHero
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,416
    Thanks
    99
    Thanked 745 Times in 504 Posts

    Default iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Quote Originally Posted by djalfirevic View Post
    Ljudi, tu sam da pomognem oko izrade aplikacije, ali je samo bitno da napravimo dobar scope projekta.

    Jel ideja da se pravi samo iSrbija app, koja ce imati potpunu podrsku samo za ovaj nas forum, ili da to bude app slican TapaTalk-u? Ja bih licno voleo da napravimo app samo za ovaj nas forum, pa da eventualno u nekoj drugoj iteraciji vidimo da napravimo podrsku i za ostale.

    Uradio bih taj app besplatno, ali je samo bitno da imam podrsku od nekog backend developera i sredicemo app da bude bombona. Naravno, dobar dizajner bi bio imperativ
    BRAVO.. To nam je trebalo. Ajmo sad ljudi.. vlasnici, moderatori, ostali članovi...dajte podršku čoveku. Lazare ti mu sigurno možeš pomoći i dati mu kontakte.


    ☜ “The truth is out there.” ☞
    Last edited by MS-13; 16-03-2015 at 13:34.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #56
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Serbia
    Posts
    43
    Thanks
    24
    Thanked 23 Times in 14 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Sjajna ideja. Podrzavam. Recite gde, kada i kako da dam finansijsku podrsku.

    Nov sam na ovom forumu, nemam mnogo vremena ali za ovo kratko vreme sam primetio da je ovo jedan sjajan forum, da su ljudi dobronamerni, druzeljubivi, susretljivi, voljni da daju pomoc, savet, resenje i uvek podele sve sa drugima. Stvarno sjajno.

    Evo sad i ova ideja za iSrbija iOS app, to bi bilo sjajno. Evo covek se javio, ima volju, ima zelju. Dajmo mu podrsku.

  13. #57
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Quote Originally Posted by MS-13 View Post
    I još jedna bitna stvar.. Ovo je Srbija... Ne New York, Cupertino California i sl..mogu naši developer-i tražiti i 100 € za satnicu ali ljudi bre leba nemaju da jedu... Sve se bojim da se ubište od posla.. Da Vam sa svih strana pršte zahtevi za izradu iOS aplikacija...
    Sa takvim stavom ces bas da privuces programere za tvoju ideju

    Ja i dalje ne vidim nikakvu prednost od pravljenja specijalne aplcikacije za forum koja bi opravdala potreban trud. A ni ti nisi nikakvu konkretnu prednost naveo, osim "bilo bi super da imamo" i "bice mnogo nekih prednosti". Danas svaki drugi sajt ima "svoju aplkaciju" koju te smaraju da skines a koja nista ne doprinosi, tako da i "forum bi se istakao imanjem aplikacije" ne pije vodu. Mozda zvucim kao partibrejker ali ako se vec treba upustati u tako ozbiljan posao (ciju kompleksnost sumnjam da shvatas), mora da se zna zasto se to radi.

    Takodje, nije prvi put na forumu da se pojavi neko sa "mnogo dobrom idejom", da se pet ljudi "podrze ideju" i "spremni su da daju pare za to", i da onda mesec dana kasnije svi zaborave na to. Nesto mi govori da ce isto da se desi i ovde.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  14. #58
    iSrbijaHero
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,416
    Thanks
    99
    Thanked 745 Times in 504 Posts

    Default iSrbija forum iOS app - IDEJA

    djalfirevic se čovek sam javio.. Prepozno izazov... Čovek se verovatno bavi pravljenjem iOS app.. Trebamo ga podržati jer je voljan da uloži svoj trud i znanje u izradu jedne takve app... To je najvažnije a ne ono što Vi mislite... Vi samo tražite razloge protiv... Kao da Vas plaća TapaTalk.


    ☜ “The truth is out there.” ☞
    Last edited by MS-13; 16-03-2015 at 15:50.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #59
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: iSrbija forum iOS app - IDEJA

    @MS-13 inace ona gore cena sto sam ti napisao je moja satnica koju mi placaju i da imam posla preko glave i znam bar jos 20 ljudi koji imaju toliku satnicu. tako da je skroz na mestu

  16. #60
    iSrbijaHero
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,416
    Thanks
    99
    Thanked 745 Times in 504 Posts

    Default iSrbija forum iOS app - IDEJA

    Ok Lazare...nikakav problem..drago mi je zbog tebe, hvala bogu da je tako. Evo čovek se javio i ne traži novac, samo savet, pomoć i podršku.. što ne znači da ga nećemo platiti.. Naprotiv.
    SLABA VAJDA OD ČITAVE OVE INICIJATIVE AKO VODEĆI LJUDI OVOG FORUMA STALNO KRITIKUJU I TRAŽE RAZLOGE PROTIV. PRVI STE VI TREBALI PODRŽATI SVE OVO..

    ☜ “The truth is out there.” ☞
    Last edited by MS-13; 16-03-2015 at 16:24.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •