iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 432

Thread: XBMC (KODI) za pocetnike

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default XBMC (KODI) za pocetnike

    XBMC (odnedavno poznat kao KODI) sto je do sada najbolja platforma za gledanje najnovijih filmova i TV serija, vec je stigao do svoje verzije broj 15 (koja je jos eksperimentalna - zadnje stabilna je Helix 14.1). Ovaj program sam po sebi ne bi mozda doneo mnjogo da ga jedna druga grupa developera nije dogradila dodavanjem raznih addonsa koji omogucavaju da se bessplatno gledaju mnogi video sadrzaji.
    Za one koji pocinju, treba napomenuti da se XBMC (KODI) moze instalirati na sve verzije uredjaja: OSX, Windows, IOS (Iphone, Ipad, Apple TV1 i 2 - ali samo ako su JB), Android, Raspberry i dr. Za pocetnu instalaciju treba videti tutoriale na sledecim sajtovima:
    HTML Code:
    www.kodi.tv
    ,
    HTML Code:
    www.tvaddons.ag
    Posle inicijalne instalacije, treba preko System-File Manager-Add source, uneti url adrese sledecih sajtova:
    HTML Code:
    http://fusion.tvaddons.ag
    ,
    HTML Code:
    http://xfinity.xunitytalk.com
    ,
    HTML Code:
    http://srp.nu
    Posle toga treba preko Settings-Addons--Install from zip file, instalirati i zatim aktivirati (enable) addonse. Posle toga cete na glavnom XBMC meniju pod Video - Addons, imati mnostvo video addonsa, od kojih ja najvise koristim Genesis, Icefilms, Istream, NaviX, Phoenix, Flixanity, da nabrojim samo neke.
    napominjem da svi strimovi nece uvek raditi dobro, treba istrazivati, menjati druge, sve dok ne nadjete one koji funkcionisu.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    vedranmo (17-06-2016)

  3. #2
    iPhoneBigFan bastabl's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Republika Srpska
    Posts
    139
    Thanks
    48
    Thanked 28 Times in 18 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Druze pitanje jedno , cackao sam po netu svugdje i nikako da nadjem rjesenje. Koristio sam XBMC 12.0 i kad sam instalirao novu verziju imam probleme. Bilo sta da instaliram izlazi mi poruka Script failed , cak i pri pokretanju Youtube_a . Deinstalirao sam ga i instalirao mnogo puta , ali dzaba .Jel moguce da ga windows negdje blokira ?


    Sent from my iPhone 6 64gb ,Tapatalk

  4. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2013
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    93
    Thanked 112 Times in 65 Posts

  5. #4
    iSrbijaHero Rookie's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Age
    40
    Posts
    751
    Thanks
    355
    Thanked 158 Times in 96 Posts

    Default XBMC (KODI) za pocetnike

    Da li postoji mogucnost ljepljenja titlova preko ovog plugina, zanima me win 7
    Ili enigma2 preko hd risiverA, vidim imaju i tamo podrsku....

    Fala


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Storms come and go, the big fish eat the little fish and I keep on paddling.

  6. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    52
    Posts
    43
    Thanks
    71
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Preko kojeg plugina? Xbmc/kodi nije plugin za win7. A titlovi rade,imas to u postavkama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #6
    iSrbijaHero Rookie's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Age
    40
    Posts
    751
    Thanks
    355
    Thanked 158 Times in 96 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Nego za sta je?

    Fino pitam
    Radi li na win 7 ?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Storms come and go, the big fish eat the little fish and I keep on paddling.

  8. #7
    iPhoneBigFan vpasic's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    43
    Posts
    301
    Thanks
    31
    Thanked 98 Times in 91 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    xbmc/kodi je jedna stvar a pluginovi su drugo.
    radi sve i na win 7.

  9. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    ima li neka fora da se gledaju srpski tv kanali?
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  10. The Following User Says Thank You to illusion For This Useful Post:

    idzo-bar (10-07-2016)

  11. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    @bastabl. Na koju vrstu uredjaja pokusavas da instaliras Kodi? nekad je problem ako nisi u potpunosti deinstalirao raniju verziju (ukloni sve foldere od starog XBMC, pa probaj ponovo).
    @Rookie. Kad instaliras Kodi, imas u settingsu da odaberes jezike i titlove i kad pustis film preko strima, kliknes na subtitles i onda ti daje opcije koje titlove zelis (engleski, srpski, hrvatski itd.). sve to vrlo dobro funkcionise. Mislim da Kodi najbolje radi na Win 7.
    @illusion. postoji mogucnost gledanja srpskih kanala preko Live TV, koja se instalira preko PVR Simple Client IPTV, ali nazalost promene tih strimova i url adresa su ceste tako da se desi da posle nekoliko dana ne rade (vidi na google i na youtube IPTV, Live TV, Kodi, ceo postupak setovanja Live TV na Kodi objasnjen).
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  12. The Following 2 Users Say Thank You to smera For This Useful Post:

    Rookie (04-03-2015),vedranmo (17-06-2016)

  13. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    smera,kako da instaliram prevod recimo za Genesis kad gledam neki film?
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  14. #11
    iDrugČlan
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    52
    Posts
    43
    Thanks
    71
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default XBMC (KODI) za pocetnike

    Dugo koristim ovaj xbmc,sada kodi ( ruznog li imena,nikako da se naviknem ),i po meni najbolje radi kao zaseban sistem. Koristio sam ga na raspberry pi,na android boxu,tabletu,pc-u.. Vrtio sam ga na sd kartici,usb sticku,najbolje ako moze na karticu class 10. Dovoljno je 2GB a preporucujem 4 ili 8GB. Za raspberry pi mi se najvise svidjeo raspbmc,dok na android boxu ili pc-u mi je openelec odlican. Ali kao sto rekoh,moja preporuka je zaseban sistem na pc,skinuti Kodibunutu i instalirati ga kao i svaki drugi linux distro. Obavezno potraziti na google kako imati/napraviti linux i windows dual boot,da ne biste pregazili postojeci windows,kao sto sam ja uradio prvi put. Srecom radio sam na pc-u koji se ne koristi pa nisam izgubio podatke,programe i sl. Naci cu vam i link kako se instalira,na nasem je jeziku napisano,pratite pazljivo upustva i nema greske. Kasnije mozete u "grub"-u podesit koji zelite sistem da vam je primarni,tj.da se prvi pokrece,ja sam ostavio ovaj Kodibuntu,koji je ustvari Lubuntu verzija linuxa. Tako da mozete izaci iz Kodija i koristiti linux ako ga volite.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Edit :
    Radite prema ovom upustvu i nema greske :
    http://programiranje.org/linux-f20/d...buntu-t18.html

    Napomena : sve radite na vlastitu odgovornost.
    Last edited by mister no; 04-03-2015 at 14:09.

  15. #12
    iDrugČlan
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    52
    Posts
    43
    Thanks
    71
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default XBMC (KODI) za pocetnike

    @Illusion,kod mene je kodi na HR jeziku,pa su podesavanja titlova sljedeca :
    Sustav-postavke-dodaci-omoguceni dodaci-podnaslovi. Tu sam izabrao da mi titlove skida sa titlovi.com i podnapisi.net. Za podnapisi.net moras imati username i pass,znaci moras se registr.na toj stranici. Od video dodataka koristim 1channel,icefilms,genesis. Kada pokrenes npr.genesis i zeljeni film,klikni na enter i odi desno misem ili strelicom na tastaturi do opcije Podnaslovi-preuzmi. Ako postoji prevod samo klikni na njega i to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to mister no For This Useful Post:

    illusion (04-03-2015)

  17. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Da nema neko user i pass za podnapisi.net,ne mogu da se registrujem,stalno izbacuje gresku sa datumom rodjenja...
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  18. #14
    iDrugČlan
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    52
    Posts
    43
    Thanks
    71
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default XBMC (KODI) za pocetnike

    Zaboravio sam da napisem da se titlovi/podnaslovi podesavaju pod Sustav-postavke-video-podnaslovi. Tu se odredi jezik preuzimanja titlova,velicina,boja,pozicija itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Edit
    Za sve one koji imaju problem sa bufferingom,npr.sporiji internet,evo vrlo lijepo objasnjenje kako rijesiti taj problem :
    http://youtu.be/TGoTzvX1of8
    Last edited by mister no; 04-03-2015 at 15:30.

  19. The Following User Says Thank You to mister no For This Useful Post:

    illusion (04-03-2015)

  20. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    @illusion. Ono sto je odgovorio mister no je uputstvo za titlove. Moras prethodno u settingsu (postavkama) Kodija kao zeljene (favourites) jezike naznaciti koje zelis da ti skida. Ja sam naznacio Opensubtitles.org i i jos neke i vidim da i na njemu ima srpski i hrvatski jer sam ih pored engleskog naznacio kao prioritete. Inace, Kodi sam instalirao na svim uredjajima koje imam: Mac mini, Ipad mini, Android TV box, Windows 7 laptop i najnoviji Raspberry pi 2, koji mozete da nabavite za pedesetak evra (vidi moj prikaz u delu foruma o non-apple uredjajima). Za sve te radnje postoje video uputstva na youtube i na sajtu tvaddons.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  21. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    illusion (04-03-2015)

Page 1 of 29 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •