iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 340

Thread: iPhone garancija u MTS-u

  1. #1
    iNovajlija nefertit's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Age
    41
    Posts
    22
    Thanks
    4
    Thanked 5 Times in 1 Post

    Default iPhone garancija u MTS-u

    Hteo sam da podelim moje iskustvo sa MTS garancijom Iphon uredjaja. Ne znam da li sam otvorio temu na pravom mestu,ako ne vi je premestite. Ovako,kupio sam Ihone 6 preko sajta KupujemProdajem,nov sa garancijom "MTS"-a od 2 godine. Datum na računu od telefona je dokazivao da je telefon star dva dana. Došao sam kući,raspakovao telefon,sve je bilo super dok nisam probao da upalim diodu,tj svetlo na telefonu,koja jedva da je radila... mislio sam da je softverski bag,ali sam se vrlo brzo uverio da je dioda(bela od blica) neispravna! Prvo sam mislio da vratim telefon prodavcu,ali reko što bi,ako već ima garanciju. Prvim pozivom MTS službe sam dobio odgovor da moram da idem u poslovnicu jer oni ne mogu ništa da mi kažu! Otišao sam u poslovnicu,čovek za pultom mi je tražio papire,račun,garantni list,ličnu kartu... kada je shvatio da ja nisam kupio telefon od njih rekao mi je da ne mogu da ostvarim garanciju,već to mora uraditi čovek koji je od njih kupio telefon! Tu sam već popizdeo,pitao sam se šta je sa pričom o Iphon-ima,koje odneseš bez ičega i oni ti uvaže garanciju samo na osnovu datuma aktivacije telefona ? Naravno to kod nas ne važi!!! Ali ne samo to ,nisam bio lenj da idem još dalje... da ne dužim priču... ko god da je kupio telefon u Telekomu Srbija,garancija ne važi nigde drugde,već samo kod njih... Zvao sam i "Macolu" koji je rekao da mi nemamo ovlašćenog servisera za Iphon uredjaje,već da je Telekom sebe potpisao kao ovlašćenog servisera telefona,ali pošto oni nisu serviseri,šalju telefone za Madjarsku,pa se to toliko otegne da može da prodje i po dva meseca... Ja sam telefon naravno vratio,ali i dalje mi nisu jasne neke stvari kod nas u državi!!! Zakon i primena zakona Kako je Telekom,tj kako je ova država uopšte uspela da potpiše ugovor sa tako jakom kompanijom kao što je Apple,a da pritom nema ovlašćenog servisera Druga stvar,šta je sa zakonom potrošača koji glasi da svu tehničku robu možeš da vratiš bez obrazloženja u roku od 7 dana? Čak i da je došao vlasnik,oni su taj telefon hteli da "pošalju u servis" !!! Na moje pitanje,a šta ću ja za to vreme bez telefona,oni su mi odgovorili dobićete zamenski uredjaj,ako ga ima na stanju.... ja sam pitao , a ako ga nema ? Oni su rekli,pa onda ništa,moraćete da se snadjete !!!!!!!!!!!!!!!!!! Zvao sam drugara koji živi u Beču,da mi se raspita oko garancije... Niko ne priznaje Iphon garanciju telefona koji su kupljeni kod nas u Telekomu... Mogu da zamislim samo šta bi bilo sa zakonskim rokovima i obavezama da sam uspeo da im ostavim telefon na "servisu" koji je star dva dana!!! Znači kod nas kupiš telefon od 600 do 800 eura u Telekomu i ako se pokvari posle dva dana oni ti ga pošalju na "Servis",otvaraju ga itd... dobiješ za 800 eura otvaran,lemljen,popravljan telefon ? Nadam se da će ova tema pomoći nekome oko kupovine telefona preko MTS-a i njihove garancije,koje u x slučajeva ne priznaju uz obrazloženje "šta te boli k**** " ,može nam se...

    P.S Moje mišljenje je da svaki,bilo koji razgovor sa ljudima iz Telekoma,tj MTS-a treba snimati,jer svaki operater(službenik) njihov ima svoju priču,dešavalo mi se x puta da stvari koje su mi rečene,obećane usmenim putem,nisam mogao ostvariti,uz pitanje "a ko vam je to rekao".
    Last edited by nefertit; 20-02-2015 at 03:22.

  2. #2
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Posto se i sam borim sa telekomom za neke stvari nisi u pravu. Ja sam reklamirao dva puta i oba puta su mi poslali "nove telefone" bar su imali drugi imei, e sad to sto su svi imali istu gresku kao i prethodni to je druga prica. Dakle ne otvaraju telefone neku daju zamenske koji su ocigledno skart neki.
    Druga stvar ne ceka se po mesec dva. Ja sam prvi dobio za 12 dana a drugi za 10.
    Sad sam i trazio raskid ugovora ili novi vakuum u drugoj boji(crni) pa ce da vidimo sta ce da kazu, navodno cekaju odgovor iz Beograda jer nikad nisu imali ovakav slucaj da tri telefona za redom imaju istu harveraku gresku.

  3. #3
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Ja se izvinjavam sto se ubacujem, ali moram da dodam na ovo za škart telefone.
    Listam neko vreme oglase po KP, i svaki ali bukvalno svaki sa mts-a sto sam proverio na onom chipmunk.nl sajtu piše tamo u kojoj je fabrici proizveden, i na svakom piše (Maybe refurbished). Ne znam koliko je ovo merodavno, ali da nam idu škart uredjaji, idu...
    Life begins where fear ends

  4. The Following User Says Thank You to stefan.gricko For This Useful Post:

    don_pavle (20-02-2015)

  5. #4
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    ^ koliko je taj sajt pouzdan? Gde se kuca imei, ne mogu da provalim? Imam par sa mts i sim free, baš da proverim. Mada, refurbished ne bi išli u novom vakum pakovanju.

    Sve što se ovde sada dešava, dešavalo se i ranije sa sim free kupljenih od preko. Drugar je na moju preporuku ovde na forumu kupio od proverenog prodavca 5s, nov vakum, kamera nije radila. Jednostavno se dešava. ne verujem da se za Srb prave namerno lošiji telefoni, da imam poseban deo fabrike samo za Srb...

  6. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Bilo je price u pocetku da su telefonu u mts-u za Rusko trziste...

  7. #6
    iSrbijaHero didlika's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    34
    Posts
    1,130
    Thanks
    510
    Thanked 221 Times in 168 Posts

    Default Iphone garancija u MTS-u

    Quote Originally Posted by Baraba View Post
    ^ koliko je taj sajt pouzdan? Gde se kuca imei, ne mogu da provalim? Imam par sa mts i sim free, baš da proverim. Mada, refurbished ne bi išli u novom vakum pakovanju.

    Sve što se ovde sada dešava, dešavalo se i ranije sa sim free kupljenih od preko. Drugar je na moju preporuku ovde na forumu kupio od proverenog prodavca 5s, nov vakum, kamera nije radila. Jednostavno se dešava. ne verujem da se za Srb prave namerno lošiji telefoni, da imam poseban deo fabrike samo za Srb...
    http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

    Edit: Numem da stavim u code preko tapatalka pa ako je potrebno molim nekog od moderatora da to uradi. Hvala!
    Last edited by didlika; 20-02-2015 at 11:48.

  8. #7
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Telefon koji sam lično zamenio, u pitanju je 4s:


    5s sim free, nije zamenski:


    6 star mesec dana, otpakovan iz vakuma:



    Sad, stvarno ne kapiram za šta je ovaj sajt pouzdan?

  9. #8
    iPhoneBigFan halfman's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    198
    Thanks
    16
    Thanked 76 Times in 48 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Ne razumem dokle cete se cuditi raznim situacijama u *****skoj drzavi ..

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Ne znam kakve veze ima taj sajt sa nasom drzavom?

  11. #10
    iSrbijaHero darkonda's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    34
    Posts
    1,364
    Thanks
    157
    Thanked 324 Times in 190 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Zgrozen! Znaci imao sam u planu do leta sesticu uzeti sa mts zbog garancije, kad ono medjutim....u pm

  12. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    32
    Thanks
    2
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Kad sam hteo da promenim bateriju na iPhone 5, mislio sam da preko Telenora saznam kod koga oni servisiraju telefone koji su kupljeni kod njih pa da imam makar neku sigurnost. Medjutim oni mi kazu da je ovlasceni servis Pro Mobi za koji znam od pre. Navodno su ovlasceni servis za Samsung i Nokiu, a znam da su radili reklamacije i za MTS jer sam jednom nosio.
    Pro Mobi mislim da nema nikakve veze sa Apple-om. A nigde ni ne pise da su ovlasceni servis.
    iphoneservis.jpg

  13. #12
    iPhoneBigFan dejanz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    344
    Thanks
    70
    Thanked 50 Times in 43 Posts

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    Mislim da taj neko iz Telenora koji je ovo napisao nema veze sa vezom, nigde nisam video da je pro mobi ovlascen za popravku iphona.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  14. #13
    iNovajlija nefertit's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Age
    41
    Posts
    22
    Thanks
    4
    Thanked 5 Times in 1 Post

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    I ja mislim isto,okrenuo sam bezbroj telefona,svi su me vodili do "Macole",da bi mi on na kraju rekao ono što sam napisao u predhodnom postu,da u Srbiji ne postoji ovlašćen serviser Iphon-a,koliko sam ja razumeo,bar ne onih koji su legalno kupljeni preko mreže... Macola je inače ovlašćeni Apple serviser,za sve uredjaje,sem Iphona...
    A to da li je kod nas najveći škart od robe? Verujem da jeste,mi smo jedina država koja nema nikakvu standardizaciju uvozne tehničke robe,tako da svako ko je malo pametniji šalje sav škart kod nas,jer nema ko da proceni kvalitet...
    Last edited by nefertit; 21-02-2015 at 00:55.

  15. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Iphone garancija u MTS-u

    Telenor i MTS su na papiru ovlašćeni servisi za iPhone, ali sav posao oko dijagnostike uredjaja i vizualne inspekcije (kasnije zamene delova) rade servisi Pro Mobi i Macola. To je jednostavno poslovna odluka operatera da ne otvaraju sopstveni servis, vec licenciraju externu firmu da taj posao uradi za njih.


    Service Manager @ iStyle Service
    Apple Authorized Service Provider

  16. #15
    iNovajlija nefertit's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Age
    41
    Posts
    22
    Thanks
    4
    Thanked 5 Times in 1 Post

    Default Re: Iphone garancija u MTS-u

    e to je vrh priče... "poslovna odluka operatera" !!! Pa da li ja mogu da otvorim servis za popravku motornih vozila, a da pritom nemam diplomu automehaničara,objekat u kom se radi,niti alat i radnike Ne mogu,izlazi komisija koja meri visine objekta itd da bih dobio dozvolu za rad... a da ne pričam koja je procedura oko otvaranja "ovlašćenog" servisa!!! Zato se ja i pitam kako su uspeli da naprave tako nešto...

Page 1 of 23 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •