iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 12 of 23 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 340

Thread: iPhone garancija u MTS-u

  1. #166
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,827
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Eto, ma ne zalim se ni ovako. Na kraju se ipak resi mirnim putem. Jeste da je potrajalo skoro messc dana i da je bilo mnooooooogo natezanja, mnogo losih iskustava od strane drzavnij sluzbi, da na kraju krajeva nisam imao nikome da se obratim, sem zastiti potrosaca i advokatu. Hvala Bogu pa se zavrsi sve bez spora, odnosno, zavrsice se bez spora. I vuci siti i ovce na broju.

  2. #167
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Quote Originally Posted by skiper View Post
    Kako ne vazi ako dobije nov vakum telefon?
    Sa tehničke strane ako kreiram Repair u Apple bazi, a iz radnje uzmem telefon u vakum pakovanju i upišem serijski broj neispravnog i ispravnog telefona, taj u vakum pakovanju preuzeće garanciju neispravnog telefona. Ne vidim razlog da to neko uradi ali je eto izvodljivo. MTS takođe poručuje telefone iz istog izvora kao i mi. Ako daje telefon u vakumu sa njihovog lagera sigurno imaju neki razlog za to ali u svakom slučaju nisu u obavezi da izdaju novu garanciju. Ali opet i to rade iz samo njima znanog razloga.

    Quote Originally Posted by Igor88bg View Post
    Nov , ja jos kazem aha dobijam refabrikovan oni tvrde da se u srbiju ne mogu uvesti refabrikovani uredjaji... te po njihovim recima je NOV... e sada Mikenzi neka potvrdi istintost dal je tacno da se u Sr ne moze uvesti refabrikovan telefon i ko to garantuje da je to tako? Hvala

    Inace ovaj 5S je 35week 2017 :-D
    Nema zakona koji to reguliše i samim tim mogu da se uvoze i novi i refurbished.

  3. #168
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Gledano s neke moje strane, apple prodaje dosta tih refabrikovanih uredjaja u vakuumu... i na to daje godinu garancije, to je isto kao i nov sto se tice garancije...
    E sad, ako bi kao zamenske uredjaje delio neke problematicne uredjaje, bilo da su novi bilo da su refabrikovani, apple bi izgubio reputaciju, a godine uspeha pokazuju da apple ne gubi reputaciju.. stoga nemojte brinuti o zamenskim uredjajima. Imam zamenski uredjaj... leti... i u svakom pogledu je bolji nego prethodni sa mrtvim pikselima ne mozete ocekivati da cete dobiti novi u vakuumu svaki put kad se nesto pokvari, pa ko bi mogao opstati kada bi tako nesto radio? Na auta od 50.000 eura imate najvise 5 godina garancije, sta ocekivati za bilo sta drugo... realno

  4. #169
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2016
    Posts
    219
    Thanks
    44
    Thanked 69 Times in 57 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Onda bolje da pocnu da menjaju delove nego da daju drugi popravljan telefon.

  5. #170
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Pa i delovi će imati isto poreklo, Novi ili refurbished!

  6. #171
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Quote Originally Posted by Batak View Post
    Onda bolje da pocnu da menjaju delove nego da daju drugi popravljan telefon.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    refabrikovan dobije makar novo kuciste i novu bateirju :-D

    @Mikenzi Hvala , inace to su mi kolege iz Macole rekli :-D

  7. #172
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default iPhone garancija u MTS-u

    Dok god dobijam novu bateriju i kuciste ja miran
    Last edited by lowzyyy; 19-10-2017 at 00:36.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. #173
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Dobiješ zasigurno novo kućište (uključujući ekran), novu ploču i novu bateriju... sto bi se brinuli da li je ostalo novo ili nije Kazem novu ploču, jer ne vredi mislim davati 3 meseci internacionalne garancije ako ćeš staviti staru ploču, pa onda, ako nešto krene naopako, opet drugi telefon i tako u krug... Izgubili smo pojam u Srbiji sta znači REFABRIKOVANO. To mu dodje isto kao i novo jer je opet sve FABRIČKI ispitano i sklopljeno kao i kad se sklapa novi telefon... No nije ni cudo kad toga nema kod nas ni za jedan jedini proizvod...

  9. #174
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Kod nas je i novo sumnjivog porekla....
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  10. #175
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Upravo tako

  11. #176
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Da li je ista cena kada kupuješ nov IP ili kada kupuješ refurbished? Ako nije (a nije) i npr posle mesec dana ti zamene IP za refurbished da li je to ok?
    Nemam ja ništa protiv refurbished IP, da ima u prodaji verovatno bi ga kupio, nego mi smeta da si platio nov uređaj, koji se pokvario i ti dobijaš refurbished koji u startu manje košta što po meni nije ok.
    Naravno da nigde nema oznake da je refurbished, niti će to neko iz ovlaštenih servisa potvrditi.

  12. #177
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Ko ti je rekao da moras da ga prodajes kao refurbished? Ja bih prodavao kao i svaki normalan telefon...
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #178
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Bez kutije eventualno, opet ti obara cenu. Ako daješ kutiju sa različitim brojem opet isto, tako da svakako gubiš u odnosu na onaj koji si platio.

  14. #179
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Ali mozes potvrditi preko maila u bilo kom ovlascenon servisu da li se poklapa serijski broj tog novog koji si dobio,sa serijskim brojem onog sa kutije u kojoj je bio nov telefon koji si zamenio i resen problem... u sistemu u apple-u uvek ostaje vezan stari i novi uredjaj na osnovu serijskih brojeva... sto se tice refabrikovanih uredjaja,nisam ni ja za to da mi zamene posle mesec dana za refabrikovani ali to nikada necemo saznati da li je nov ili refabrikovan Ja imam zamenski i meni realno deluje kao nov, sto ce potvrditi svako ko je dobio zamenski uredjaj... tako da, nema sta, to je to..

  15. #180
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Naravno da postoji veza između ta dva serijska broja, što sa neslaganjem broja na kutiji upućuje na to da je u pitanju refurbished, ali svakako lepše zvuči zamenski telefon.
    Kao što sam napisao, nemam ništa protiv refurbished, nego mi smeta da dobijem jeftiniji telefon od onoga kojeg sam kupio, tj. bacio sam razliku para.
    Last edited by Joker; 19-10-2017 at 11:16.

Page 12 of 23 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •