iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 16 of 23 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 340

Thread: iPhone garancija u MTS-u

  1. #226
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Age
    39
    Posts
    137
    Thanks
    226
    Thanked 49 Times in 24 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Off- popisao sam vam nickove da vam nista slucajno ne prodam

  2. The Following 2 Users Say Thank You to deda For This Useful Post:

    Joker (23-10-2017),ecanikajo (23-10-2017)

  3. #227
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Quote Originally Posted by nikolastojanovi20 View Post
    Zavisno sta podrazumevas pod “unutar garantnog roka”? Ako gledamo “zamena za novo” + 2 nove godine garancije, to ide i do 10 godina. A tu zarade nema sigurno... ma koliko bilo proizvoda neispravno... no nebitno za ovu temu. Zato postoje nasi zakoni, da sve reše
    Odlični i kvaliteteni proizvodi kada ni jedan od pet komada (10 godina) nije izdržao dve godine garancije.

  4. The Following User Says Thank You to Joker For This Useful Post:

    zikicz (23-10-2017)

  5. #228
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Slažem se, ali je, po meni bar, ekonomski neprihvatljivo... Nadam se da znas koje je gubitke imao Samsung kada su pocele paljevine Note-a? Ne znam ni jedan proizvod koji ima garanciju u nedogled kao sto ovi iz mts-a daju... ako neko zna neka kaže. Obicno je to 2, 5, pa i 10 godina za neke delove moze biti, ali to je maksimum garancije, nema nove svaki put... U svakom slucaju dobro je za sve nas da dobijamo novu garanciju uvek kad se nesto desi sa felefonom.

  6. #229
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    mts ne daje garanciju u nedogled, daje zakonskih 24 meseca, problem je što proizvod ne može da "izvuče" dve godine.
    Ne tražim ja garanciju u nedogled, nisi me razumeo. Ja želim da imam ispravam proizvod barem za vreme trajanja saobraznosti, znači dve godine. Da li mene treba da interesuju i brinu gubitci bilo koje firme? Možda bi me i brinuli kada bi i profit delili sa svojim kupcima, ovako ne.

  7. #230
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Nadam se da znas da je samsung zapalio zgradu svojim telefonom? da im se svaki peti zapalio itd

    Zasto spominjes gubitke nastale njihovom krivicom, niko im nije nista ukrao. Koliko su zivota doveli u pitanje tim telefonom, samo bog zna i ti spominjes novcane gubitke.

    Svi placamo cijenu proizvoda masno, u tu cijenu se uracuna i sigurno jedan nov proizvod jer svi znamo da je posebno dokupljivanje garancije jako skupo.

    Zna se koja je garancija na nov proizvod. Ako se vrse popravke dobijes garanciju na popravku (popravljeni dio) i gotovo.
    bljakPhone 5

  8. #231
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default iPhone garancija u MTS-u

    Zato misterija i dalje ostaje: Da li mts daje unlimited garanciju kao sto ovde ljudi imaju iskustva ili su oni pogresno shvatili, pitanje je sad ?
    Logicno je da ne daju non stop novu jer bi to moglo da traje beskonacno, u teoriji
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  9. #232
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default iPhone garancija u MTS-u

    To sam i hteo reći. Razumemo se u potpunosti. Zamolio bih nekog ko bude u prilici da koristi ovako datu garanciju, da ovde napise da li je uspeo da je iskoristi onako kako deluje da jeste - UNLIMITED

  10. #233
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Mislim da vi previđate neke stvari. Oni daju garanciji na drugi telefon samo zato što se garancija vezuje za imei broj. Logično, ako zamene telefon, taj drugi ima neki drugi imei broj pa samim tim i novu garanciju tj garantni list.
    Sa druge strane, ako bi se vršila popravka telefona (pod pretpostavkom da je takav kvar i da je popravka moguća), ti kao korisnik ne bi dobio novu garanciju već bi prosto stara nastavila dalje da teče, jerbo nisu ti ni dali novi telefon.
    Drugim rečima, ne postoji neograničena garancija, ali postoji garancija na uređaj koja se vezuje za imei. Sve dok je imei broj isti, nema nove garancije i obrnuto.
    Note 8 DS

  11. #234
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,827
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Mene sada interesuje kako mi recimo imei checker preoznaje imei sa novog telefona, kao stari, odnosno, pokazuje da je aktiviran 12.11.2016 godine?

  12. #235
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,306
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Zato što zamenski telefon preuzima informacije originalnog telefona.

  13. #236
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default iPhone garancija u MTS-u

    @Azimuth sta si se spetljao ? Pricamo o tome da ako ti se svaki put pokvari telefon da u teoriji mozes dok si ziv da dobijas novu garanciju sto naravno sigurno nece da bude i da mts tu nesto laze korisnike
    Bitno je navesti da u tom NOVOM garantnom listu verovatno ( sigurno ) bi trebalo da pise da garancija postoji dokle je od ovog prvog

    @zivansi apple samo veze garanciju za taj imei kada ti daje novi zamenski i to je to. U bazi podataka samo napise nije godinu dana garancije nego tad i tad i to je to
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  14. #237
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,827
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Ahaaa, ok Sad' mi je jasno

  15. #238
    iPhoneBigFan ecanikajo's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Age
    45
    Posts
    201
    Thanks
    217
    Thanked 75 Times in 52 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Quote Originally Posted by Zivansi View Post
    Mene sada interesuje kako mi recimo imei checker preoznaje imei sa novog telefona, kao stari, odnosno, pokazuje da je aktiviran 12.11.2016 godine?
    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Zato što zamenski telefon preuzima informacije originalnog telefona.
    Ovde je reč o Apple internacionalnoj garanciji, odnosno garanciji proizvođača. Uslove za ovu vrstu garancije određuje isključivo Apple. Iz ovoga se vidi da oni uzimaju u obzir datum kupovine robe kada je počeo da teče garantni rok.

    Međutim, naši domaći propisi omogućavaju kupcima, fizičkim licima dodatnih godinu dana "garancije". Pisao sam već o tome, evo nekoliko linkova gde se možete informisati o ovoj temi.
    http://pravo.potrosackisavetnik.com/...osle-popravke/
    http://www.paragraf.rs/100pitanja/pr..._trajanju.html

  16. #239
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    @Azimuth sta si se spetljao ? Pricamo o tome da ako ti se svaki put pokvari telefon da u teoriji mozes dok si ziv da dobijas novu garanciju sto naravno sigurno nece da bude i da mts tu nesto laze korisnike
    Bitno je navesti da u tom NOVOM garantnom listu verovatno ( sigurno ) bi trebalo da pise da garancija postoji dokle je od ovog prvog
    Nisam se ja spetljao nego ti očigledno nisi razumeo šta sam napisao.
    Mts daje novu garanciju za novi telefon i nema šta da piše za prethodni telefon jer on više uopšte nije bitan. Teoretski možeš da imaš garanciju u nedogled, ali samo u slučaju da ti svaki put menjaju telefon. Ako ga ipak poprave, onda ostaje poslednja garancija da teče tj nema produžavanja.
    Isto mi se desilo juče sa glasnim kotlom. Serviser nije mogao da ga popravi pa mi je montirao novi i dobio sam novu garanciju koja je počela da teče od juče.
    Note 8 DS

  17. #240
    iPhoneBigFan makistanke's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Belgrade
    Age
    28
    Posts
    206
    Thanks
    260
    Thanked 125 Times in 66 Posts

    Default Re: iPhone garancija u MTS-u

    E pazi sad, meni su u WinWin-u rekli da se posle 6 meseci vodi da je to popravka uredjaja, iako dobijam novi uredjaj. To je samo zato sto ne mogu da popravke tako da se ne vide tragovi popravke i zamene za drugi uredjaj ali se to vodi pod popravkom. Tako su mi rekli. I nisam dobio novu garanciju. A dobio sam skroz nove slusalice koje ne rade opet kako treba ali ne mogu da se raspravljam sa njima opet mozda odem opet sad za koji dan da reklamiram, ali nema od toga nista. Jer ako ti daju novi uredjaj onda bi ti mogao ako se taj uredjaj pokvari po pravilu da trazis novac nazad (ne duze od 6m od kad si dobio novu garanciju) a to tesko da ces da dobijes

Page 16 of 23 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •