iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51

Thread: 5s Home button click

  1. #46
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    30
    Thanks
    17
    Thanked 29 Times in 13 Posts

    Default Re: 5s Home button click

    Koliko ja kapiram, prašina ili prljavština uopšte ne odlazi ispod dugmeta, već se nalazi između tela telefona i dugmeta, pa na tim mestima koči i čuje se krckanje. Samim tim alkohol ne treba ni ulaziti ispod, već se samo očiste stranice tela oko kruga.


    Evo kako ja radim, do sada nisam imao problema nikakvih, ni ja, a ni par ljudi sa drugim telefonima. Naravno, ako se neko cima toga, bolje da ne radi, ali mislim da nema tu rizika. Dosta ljudi to radi i krpom, ali bolje se kontroliše štapić.


    Uzmem alkohol sa što više procenata, nikako rakija ili hidrogen, zato što on isparava gotovo momentalno pri kontaktu sa dugmetom, što se i okom vidi. Na štapić stavim par kapi. ili umočim štapić, pa onda o maramicu ispod potpuno istiskam i iscedim tako da isti samo bude vlažan, da se ne cedi. Pre toga naravno ugasim telefon, i držim ga u prirodnom položaju, tako da se ne "cedi" prema ekranu nego ide od njega, ali opet, isparava momentalno, i ne cedi se unutar telefona, pa je to čisto iz predostrožnosti. I da, imam i ja staklo, i nije problem, čak je i bolje, jer se štapić bolje nasloni na staklo. Kliknem dugme štapićem, vrtim u krug uz ivice, ne nešto preterano, bukvalno dok se ne primeti da je kliktanje nestalo.


    Isto sam bio u frci, ali je krckanje bilo prejako, posebno kada stoji telefon duže sa strane. Naravno, ovo je sve moja preporuka, i opet, ako se neko cima, bolje neka istrpi to.

  2. The Following User Says Thank You to gnd For This Useful Post:

    darkonda (27-01-2017)

  3. #47
    iSrbijaHero darkonda's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    34
    Posts
    1,364
    Thanks
    157
    Thanked 324 Times in 190 Posts

    Default 5s Home button click

    Ne bi smelo malo vlažnosti po ivicama dugmeta da napravi problem. Pa X puta mi se desilo da sa mokrim palcem pritisnem dugme i ukvasim ga i sta, ne sme na tu količinu vode da udje u ekran...
    Elem, uradio sam to malopre sa rakijom (nemam alkohol) iscedio sam maksimalno štapić (ispari i rakija odmah), pravio kružne pokrete i cini mi se da vise nema krckanja, videcemo kroz dan dva.

    Samo dugme na 5s nije kao sto je nekad bilo na 5, očajno je napravljeno i kad je cisto i novo ono cudno zvuci i drobi kad se pritisne. A jos kad se zaprlja to bude haos.

    Ja sam prvi put krckanje primetio na moru, povezao sam to sa soli iz morske vode sto ostane na rukama kad se osuse. Tako da ima logike da se zavuku čvrsta mikro zrnca izmedju bokova dugmeta i ekrana i prave taj zvuk.
    Last edited by darkonda; 27-01-2017 at 01:25.

  4. #48
    iNovajlija sotoncic.ss's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Age
    37
    Posts
    14
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default 5s Home button click

    Meni se desavalo na 5s da ima taj kao dupli klick,ja sam imao foru da pritisnem dugme i dunem i krckanje prestane,takodje sam mislio da je prasina u pitanju pa sam cistio alkoholom i neko vreme sve bude ok ali se krckanje vracalo,posle sam procitao na stranim forumima da je to cest problem kod 5s modela i da navodno nema veze sa prasinom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by sotoncic.ss; 04-02-2017 at 21:30.

  5. #49
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    14
    Thanks
    7
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: 5s Home button click

    Zdravo svima!
    Imam problem sa home dugmetom, tačnije, ono je funkcionalno i radi touch id, ali je problem što ga moraš kliknuti krvnički n-broj puta da bi odreagovalo. Takođe menjao sam ekran na telefonu i dugme kao malo ima lufta sa strane, a u servisu su rekli da je to zbog malo većeg proreza ekrana za dugme. Postaio sam parče papira ispod dugmeta i sada mi se čini kao da radi bolje xD
    Bio bih zahvalan na nekom savetu, hint-u? Pozdrav

  6. #50
    iPhoneBigFan zlocesti's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Lajkovac
    Age
    40
    Posts
    302
    Thanks
    312
    Thanked 61 Times in 42 Posts

    Default Re: 5s Home button click

    Vrv je puno prasine i jedino sto ce ti stvarno pomoci je da ga ociste u servisu..

  7. #51
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: 5s Home button click

    Isti problem drug ima sa 5s a ja blage ne znam sta da mu kazem a da ne izgubi tid

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •