iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

  1. #31
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    aha ukapirao sam...znaci ovo se odnosi unutar mreze...a na primer brzina neta ti je 75mbps a ruter 150mbps...da li je ono sto ti preostaje u datom momentu za transfer u unbutrasnjoj mrezi razlika izmedju ta 2 ili ti uvek imas vih 150mbps nezavisno od toga koliki protok prema netu obavljas trenutno?

    sta preporucujes ili preporucujete izmedju ovih nekoliko uredjaja konkretno?

    interesantna je cena ovog:
    http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosn...s-4713179.html

    jos jedan od dlink-a:
    http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosn...r-1152666.html

    ili ova 2 tplinka:
    http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosn...0-4753837.html
    http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosn...p-1189617.html

    cini mi se da ovaj drugi tplink osim sto je 300mbps ima i bolje antene


    sta bi bio pravi izbor ovde?

  2. #32
    iPhoneBigFan Francy's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Nitra, Slovakia
    Posts
    207
    Thanks
    567
    Thanked 200 Times in 99 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Ja imam slican AP sa jednom antenom i takode imam veliko dvoriste, problem sa resio kupovinom jace antene, posto je ova default antena imala samo 3dBi i zamenio sam za 8dBi i sad je signal mnogo jaci, ali problem se moze resiti i kupovinom nekim AP koji moze uhvatiti signal od prvog AP i prosledi dalje, to je jeftinija varianta nego kupivina nekog wifi extendera...

    MBP 15"; MBP 13"; iPhone X iOS 14.7

  3. #33
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosn...e-1134011.html

    ili da se za oko 3 hiljade kupi isti ruter i da se poveze preko WDS-a bezicno? sta mislite o tome?

    Router sa WDS-om vs Extender?

    sta bi moglo da bude pouzdanije?

  4. #34
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    @stefan
    Mislim da ce bilo koji sa liste da radi posao.
    Nemam pojma zasto su ovako skupi ekstenderi kod vas, ja sam u Podgorici uzeo ovaj drugi tplink sa liste wa850re za 32€....

    Sto se brzine tice, npr jedan korisnik vuce torrent sa privatnog trekera i ide mu full speed Internet brzina - 75mbps. Drugi korisnik kopira unutar mreze nesto i ide mu otprilike proporcionalno ostatak brzine mreze.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  5. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    .stefan (12-04-2015)

  6. #35
    iPhoneBigFan Francy's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Nitra, Slovakia
    Posts
    207
    Thanks
    567
    Thanked 200 Times in 99 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    ja sam za drugi AP, posto ako se u kuci koriste aparati kao sto su bojler, ves masina, pec i takve stavri sto trose vise W, dolazice do prekida signala, to je testirano, imao sam na faksu predmet o tome i radilo smo sa takvim stvarima...

    MBP 15"; MBP 13"; iPhone X iOS 14.7

  7. #36
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Cekaj a sto bi onda extender prekidao a AP radio?
    Ne znam ako je bolja varijanta Extender nego AP onda bolje njega uzeti...ne znam koliko ovaj WDS dobro radi
    Ima li neko iskustva sa tim?

  8. #37
    iPhoneBigFan Francy's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Nitra, Slovakia
    Posts
    207
    Thanks
    567
    Thanked 200 Times in 99 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    neki sto su koristili te extendere su govorili, kad je bio uklucen u struju blizu nekih aparata da je slabije radio, valjda nije ima dosta napona za rad i gubio se signal, a jos jedan problem kod extendere je kad nestane struja ili kad se izvade iz struje, mora opet da se uparuje sa uradjajima, nema neku memoriju koja to cuva...

    MBP 15"; MBP 13"; iPhone X iOS 14.7

  9. #38
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Nonsense totalni.Imas na uticnici 220v? Imas. Svaki uredjaj ima da radi perfektno. Imas na uticnici 180-190-200v? Nijedan nece raditi dugo... Bio on extender, ves masina ili bojler. To sa strujom je vec stvar el. instalacija u kuci, namjestenih potrosaca po jednoj fazi itd itd itd.

    Extender ne gubi nikakvu memoriju uparenih uredjaja. Posle nestanka struje, tj po povratku, on ceka izvornu mrezu, cim se ona pojavi, povezuje se sam i pocinje re-emitovanje signala.

    Sto se smetnji tice, moze da ih bude naravno, ali van kuce ima vise smeca u etru nego li ta dva bezicna telefona ili misa u kuci. Opustite se Nije to bas tako lako omesti i prekinuti signal bojlerom

    stefane, na moju odgovornost uzmi ovaj extender, podesi i pusti u rad i vidjeces da ce raditi korektno.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  10. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    .stefan (12-04-2015)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •