iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

  1. #16
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Risiver koji imas i koji ti prihvata Airplay povezujes na Tendu. Nikakve modem veze nema sa time sem sto ti pruza izlaz na internet

    AirPlay je uslovno receno ograničen na tvoju wifi mrezu i samim tim se povezuje na Tendu. Dakle, jedan kabal ide iz LAN porta modema u WAN port Tende, drugi iz risivera u LAN port tende. Na taj nacin svi uredjaji koji su na tvom wifi-u vide taj risiver i imaces AirPlay...
    Radi to, znam, nego mi ne odgovara da Tenda stoji kod risivera posto u drugom delu kuće je slab signal i generalno, dosta los kvalitet same konekcije.

    Inače, isprobavao sam razne varijante bridge, repeater, svašta nešto i na kraju nista. Najbolje pored postojeceg kabla koji ide preko tavana iz jedne u drugu sobu da sprovedem još jedan, posto ovo ovako je ok ali daleko od savrsenog. Ali fazon je sto ja sa aplikacijom za remote risivera mogu da ga kontrolisem kad ne mogu AirPlay(tj. kad je risiver u SBB a iPhone na Tendu) zato sto svi "normalni" uređaji vide da je to ustvari jedna konekcija. I da, treba samo da upisem u programu koju je IP adresu zauzeo risiver.
    Last edited by stefan.gricko; 09-02-2015 at 22:01.
    Life begins where fear ends

  2. #17
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Onda uzmes dodatni extender za wifi i rijesis problem slabog signala.



    Quote Originally Posted by milan64586 View Post
    Znaci u prevodu, da mozes da pustas muziku preko Airplay-a sa kucnih uredjaja na taj risiver? Ja sam nesto razmisljao da povezem appletv posto mi je u blizini stuba, sa pojacalom. Jel to moguce? To bi trebalo da je isto to, jel tako?
    Pa trebalo bi da moze ukoliko stub podrzava airplay.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  3. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    stefan.gricko (09-02-2015)

  4. #18
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    A kako taj pravi repeater daje signal, tj. kako prenosi brzinu?
    Ja sam neku gimnastiku radio sa repeaterom na tendi medjutim dobijao sam mizerne brzine, nekih 3-4mbps na 60 kablovskih... Znam ja da svakako preko wifi ne mogu svih 60 preneti, ali dobijam ~45mbps.
    Life begins where fear ends

  5. #19
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Poenta je da bude negdje na granici tvog sadasnjeg signala, preuzima ga i prenosi/pojacava dalje. Ja imam tplink, ne mogu se sad setiti tacne oznake ali mogu da nadjem. Prilikom podesavanja sam ga postavio na par lokacija na spratu kuce dok nisam nasao dobru poziciju odakle pokriva sve kako treba.

    Brzine prenosa nisam nikada testirao jer mi je bilo bitno samo da pokrijem par prostorija wifi signalom. Prilicno sam zadovoljan rezultatima.

    Na ovom modelu ako imas mogucnosti, net mozes dovesti i kablom jer ima LAN port.

    Ako ne, privremeno se poveze na komp dok se ne podesi, posle ga samo nabodes u neku uticnicu i zavoravis na njega
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  6. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    stefan.gricko (10-02-2015)

  7. #20
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Ajde ako ti nije problem, da mi nadjes koji je model.
    Life begins where fear ends

  8. #21
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    http://www.tp-link.us/products/detai...del=TL-WA850RE

    Ovako izgleda i mislim da je model isti. Ovo RE na kraju oznake nisam siguran ali to ti je to u sustini.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  9. #22
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    i ja imam dobra iskustva sa tim uredjajem. Dok ga nisam namestio, skoro da nisam imao signal u jednoj sobi, a sada sve funkcionise.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  10. #23
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Ja sam sada opet raspakovao svoj NETGEAR WNR1000v3 i pokusao sam da ga spojim u bridge modu sa ovam sbb cisco i ne moze. Da li je moguce da on (netgear) ima samo repeater mode, a ne i bridge mode? Ovde je uputstvo za taj ruter, pa ako neko moze da pogleda i da vidi gde bi to eventualno moglo da se aktivira. Ovo je screenshot menija.



    Dok sam ovo radio, setio sam se jos jednog razloga zbog koga sam poludeo , pokusavajuci da povezem ova dva rutera u repeating modu. Ne znam da li se to moze nekako izbeci, ali ja nisam nasao nacin. Dakle jedan od preduslova da bi bi repeating mode radio je da se lozinka za pristup wifi mrezi, mora promeniti sa WPA2 na WEP. To ne samo sto drasticno smanjuje sigurnost mreze, vec zahteva one kilometarske lozinke koje ne bih zapamtio za godinu dana.

  11. #24
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    @stefan.gricko
    mozda bi ti bilo najzgodnije resenje da recimo kupis AirPort Express ako ti nista od toga ne uspe. on u sebi vec ima AirPlay funkciju pa ga mozes postaviti bilo gde i dodelis mu opciju da prosiri vec postojecu mrezu.

    ja sam skoro radio prosirenje wifi signala pomocu njega jer je bio slabiji u spavacoj sobi. samo sam ga ubo u uticnicu i odabrao na Mac-u da prosiri postojecu mrezu. takodje je i dual-band pa sam zadrzao mrezu od 5Ghz.

    jedino ne znam kako bi se slagao sa tvojim uredjajima jer svi preporucuju da se koristi isti proizvodjac da bi se sve sto bolje uparilo. ja koristim Time Capsule kao primarni ruter pa je bilo sve prosto i brzo...

  12. The Following User Says Thank You to DarkSide For This Useful Post:

    stefan.gricko (10-02-2015)

  13. #25
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    imam jedno pitanje..ortaku treba....naime ima tplink wr841N ruter...i ja imam isti i prilicno sam zadovoljan njime...
    posto mu je veliko dvoriste i nema signal u dvoristu interesuje me koji je najbolji nacin da se signal rutera prosiri? ima neku drug kucicu u dvoristu gde bi mozda mogao da se utakne ovaj wifi extender...

    da li predlazete to kao najbolju varijantu ili mozda nesto drugo?

    jel za bridge mode bese moraju oba biti povezana kablom?

    da li je bolja varijanta prositi signal extendorom ili 2 rutera povezati bezicno nekako? koji je to mod?

    hvala

  14. #26
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Eksterne antene ako ih ovaj ruter podrzava ili wifi extender ako ima gdje u struju da ga ubode...
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  15. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    .stefan (11-04-2015)

  16. #27
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    eksterne antene? miuslim da je na ND modelu moguce samo menjati antene...na ovom ne....

    znaci ekstender vrsi posao dobro?

    koliko se gubi na protoku njime?

    da li je dovoljan 150mbps? ne znam cini mi se da je nepotrebno davati 2K vise za 300mbps? ili ne?

  17. #28
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Extender ovaj gore sa linka meni radi perfektno posao. Ne gubis nista vidljivo sto se tice protoka, uostalom kao sto i sam kazes 150/300mbps u kućnoj upotrebi neces osjetiti... Ne vjerujem da drug sjedi u dvorištu i kopira 20tb filmova kroz mrezu

    Samo je potrebno naci finu poziciju za njega i dovesti struju...
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  18. #29
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    kad kazem protok mislio sam na brzinu...tipa lupam net ti je brzine 75mbps....da li ces ovu brzinu ostvariti i sa ovim extenderom ili daljina cini svoje?

    ova razlika 150/300mbps kada dolazi do izrazaja? da li je to za brzine interneta preko 150mbps ili kako? totalni sam laik sto se toga tice

  19. #30
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Povezivanje drugog rutera na mrežu; korišćenje više rutera na jednom modemu

    Ostvarices je, dakle brzina 75mbps je tvoja brzina do modema (max moguca ne i realna 24/7/365) a od modema prema unutrašnjoj mrezi 150/300/500 mbps to je brzina unutar mreze izmedju rutera i tvojih uredjaja, da kazemo sve što je iza rutera.

    Ako wifi na telefonu podrzava 54mbps max, onda je to max brzina kojom ruter njemu isporučuje podatke.

    U sustini, za surfovanje to ti je sve apsolutno nebitno. Bitno je da extender i osnovni ruter rade na istoj frekvenciji 2.4/5Ghz) i da sve to jednostavno i brzo mozes da pustis u funkciju
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •