iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

  1. #1
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Daklem, dosta me privlaci ova opcija. Vec mnogo godina koristim TotalTV preko satelita, medjutim cini mi se da je D3i danas bolja opcija. Pre svega me zanima zbog 30 HD kanala. Kroz moju stranu ulice nije prosao kabl i kako stoje stvari nece skoro, dakle D3i je jedina opcija. Vidim na njihovom sajtu, da je kao veza sa netom od 4MBita dovoljna, ok ja trenutno imam 12 Mbita, pa cenim da ce da bude dovoljno, osim sto imam malu zadrsku, obzirom da u kuci imam jos 6 uredjaja, kompova, tableta i phonova, koji koriste isti WIFI.
    Zanima ma ako recimo shibam neki download na kompu, da li ce to da utice na protok...naravno da mislim da hoce, ali je pitanje koliko?
    Takodje, ovo mi nikad nije palo na pamet, ali, da bi sada od postojeceg rutera sproveo mrezni kabl do D3i receivera, trebace mi jedno 10 metara kabla i dosta komplikacija oko stepenica. Nije neizvodljivo naravno, ali bi ipak voleo da to izbegnem. Sticajem okolnosti imam jedan nov, nikad ukljucen TP Link ruter, pa mi pade na pamet da ga prikljucim kod televizora, samo se pitam, hoce li dva rutera na istom kablu trpeti jedan drugog, obzirom da takav slucaj jos nisam imao u praksi.
    Daklem, kratko i jasno, sta mislte? Hvala unapred.

  2. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    ...sto se tice kablova, mozda mrezu mozes da dobijes i preko "struje"...


    ...npr. ovako nesto

    http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wpa2220kit

    http://www.sk.rs/2011/02/sktd09.html



    ...ovo je cisto kao primer ali sigurno ima i mnogo boljih i pametnijih resenja a to ce moci da te posavetuju ljudi koji se ozbiljno bave tim stvarima ...bitno je da kablovi mogu i da se zaobidju...tu mozda malo skripi ta brzina protoka...

  3. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    bbrks (05-02-2015)

  4. #3
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Moj ujak je uzeo na probu D3i, posto nije imao mogucnost da drugacije dodje do SBB-a. Isto ima brzinu neta kao ti. Orion telekom ADSL. On zivi kod Fontane na NBGD. Njemu je to dosta lose radilo. Tacnije ne lose, nego promenjivo. Desavalo se da HD kanali rade super, a desavalo se (cesce), da ni digitalni, obicni nece da rade. Tacnije rade, ali seckaju, kasni ton i slicno. Sam risiver koji su mu dali je takodje prica za sebe. Malo malo pa se blokira. Cesto se desava tipa pritisne nesto na daljinskom, a on odreaguje posle 10 sekundi i slicno. On je nakon promotivnog perioda vraio opremu. Mislim da je Total daleko pouzdanije i stabilnije resenje.

    Sto se ovoga sa ruterom tice, ne znam kako mislis to da izvedes. Ja sam se letos zezao jedno desetak dana pokusavajuci da sa dva rutera obezbedim vecu pokrivenost signalom, da mi drugi ruter radi kao repeater i nikada u zivotu se oko neke tehnike nisam toliko iznervirao. Na kraju sam odustao. U jednom trenutku sam uspeo da ga nateram da radi, ali je brzina bila mizerna. Meni je tada net bio 20 mbps, a repeater je jedva izbacivao 3-4 mbps.

    Ovo sto je @zabrljanje postavio (btw ne radi link) je mnogo zanimljivo. Zivo me zanima kako to radi i na kom principu radi.

  5. The Following User Says Thank You to milan64586 For This Useful Post:

    bbrks (05-02-2015)

  6. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Taj kabal od 10m bi ti smanjio brzinu neta,jos ako se savija...Moze dosta da smanji...
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  7. #5
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    @milan64586

    ...ispravljen link...

  8. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    milan64586 (05-02-2015)

  9. #6
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Quote Originally Posted by ilijakv View Post
    Taj kabal od 10m bi ti smanjio brzinu neta,jos ako se savija...Moze dosta da smanji...
    Njah, moguce, zato i razmisljam, izmedju ostalog, da nakacim drugi ruter kod TVa, ali nisam to nikad probao. Ne znam da li ce nastati frka izmedju dva rutera.

  10. #7
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Probaj to sa ruterima..
    I pogledaj na netu,koliko kabal moze da smanji brzinu,(savijanje,duzina)..
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  11. #8
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Resio sam stvar sa ruterom, preselicu postojeci kod TVa. Najednostavnije......raskidam ugovor sa Orionom i prelazim na SBB ADSL + D3i. Orion je toliko prolupao kod mene, da je postalo neizdrzivo.

  12. #9
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Dva rutera u bridge modu ne bi trebalo da ima problema da rade...
    Zavisi si kakvi su uredjaji,mozda je to tebi Milane pravilo problem jer je taj koji si koristio kao drugi bio los...

  13. #10
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Cisto kao informacija za one koji hoce da raskinu ugovor sa Orionom pre isteka.....traze 6.900 dindzi i plus procedura da se otkace traje 30 dana, aloooooooooo, banda pokvarena

  14. #11
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,337
    Thanks
    1,650
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Kao sto je Stefan rekao pogledaj kakve opcije imaju ruteri, povezes ih u bridge-u i nema problema. Promeni iP adresu na jednom i drugom da se ne bi mesalo, ako imas opciju mozda da je jedan od njih wifi extender jos bolje, opcija sa kablom radi bez problema meni izmedju dve kuce na dva Linksys rutera kabli od 40m sljaka super, merio brzinu pre i posle povezivanaj minimalna razlika neprimetna, ali su isti ruteri to je bitno pa sljaka ok. Eventualn oda kupis extender neki oni lepo rade ja sam ih koristio isto, putem wifi-a se spoje i samo pojacaju signal na isto ime adrese dok na dva rutera uglavnom imas dva username-a..

  15. #12
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Mislim da bi u krajnjem slucaju nesto poput ovog bio pun pogodak

    http://www.dlink.com/uk/en/home-solu...bile-companion

    Ovo treba svako da ima kad krene negde

  16. #13
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Zavisi si kakvi su uredjaji,mozda je to tebi Milane pravilo problem jer je taj koji si koristio kao drugi bio los...
    Koristio sam ovaj CISCO sto ga SBB daje na koriscenje EPC3925, a kao drugi ruter sam koristio NETGEAR WNR1000v3. Vise se i ne secam sta sam radio, ali znam da sam probao sve moguce i nemoguce kombinacije i nije uspelo. Zainatio sam se bas da to namestim da radi i prosto nije islo. Posto mi je to i dalje aktuelno (doduse vise kad krene lepse vreme, jer mi treba wifi signal u dvoristu), da li je neko od vas uspeo da poveze ovaj CISCO sto SBB daje sa bilo kojim drugim ruterom, ap-om, bilo cim, tako da taj drugi uredjaj radi kao repeater i da sve to radi normalno?

  17. #14
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Ja sam uspeo da podesim ali je to mizerna brzina od prvobitne.
    Ovako mi je SBB net od 60mbps a preko repeatera sam dobio oko 4-5mbps, stvarno mizerno, ali sam npr. normalno samo iz LAN-a prvog stavio u WAN drugog i promenio kanale WIFI-ja da se ne kolju i to radi, brzine su ok.

    P.S. Imam Tendin ruter, W3002R.
    Life begins where fear ends

  18. #15
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Dobro, OK, lepo....nego, ima li neko u ovoj kuci D3i da kaze, dal je to u redu ili ne

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •