iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

  1. #16
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    I ja sam tako nesto u jednom trenutku uspeo, ali su isto mizerne brzine bile. Plus se meni tade desavalo da tipa idem sa iPad-om i pratim jacinu signala i tacno vidim kako se udaljavam od jednog kako pada signal i kada udjem u domen drugog (repeater-a), vidim kako skoci odjednom signal, medjutim kada se opet priblizim glavnom ruteru, on se kao formalno poveze, ali vise nemam nikakav protok. Onda je moralo sve da se restartuje i tako dalje i na kraju vise ni to nije htelo da radi.

    Mislio sam ako je neko sa nekim konkretnim ruterom ili ap-om, a u kombinaciji sa bas ovim ciscom posto njega imam od SBB-a, uspeo da namesti repeating mode, da kaze kako i sa kojim tacno uredjajem je to uspeo.

  2. #17
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Ja imam epc3928s...verujem da je to isto s*anje ko to tvoje,malo novije samo....kada budem imao vremena da se zezam probacu to sa svojim tplink ruterom da vidim kakva je situacija

  3. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    milan64586 (07-02-2015)

  4. #18
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Znate sta je dobra stvar..a da nije repeater mode i da nemate opadanja signala...
    Da drugi uredjaj iza cisca stavite u bridge mode,aktivirate wifi ali da budu drugi kanali (da ne ometa cisco wifi)..taj drugi uredjaj ce primati zahteve (wifi,eth) i forwardovati ka ciscu..a cisco ima svoj wifi (drugi ssid,drugi kanal - za razliku od rutera iza)..pa tako kad si u dvoristu - imas jedan pun signal sa nekim ssid'om tipa Dvoriste a unutar kuce ti Cisco i njegov wifi pokrivaju..
    Opcije da uredjaji budu tj da sharuju jedan ssid je kod kucnih uredjaj moguce kvalitetno odraditi samo ako ako imate dva uredjaj koja podrzavaju DDWRT npr..e to radi odlicno...ali s obzirom da cisco ne podrzava- barem ne ovaj nas cable modem/ruter, onda ostaje opcija da se trazi od Sbb' cisco u bridge mode..a iza njega idu dva npr tplink uredjaj sa ddwrt'om na sebi...gde prvi tplink je glavni, on dobija javnu ip adresu a drugi se eth'om kaci na njega,i siri isti ssid na nekom drugom kraju kuce...takodje moraju da budu na razliciti kanalim..na taj nacin ce prelaz iz dvorista u kucu biti easy, tj tkz neosetan...
    Ali i ona prva opcija pije vodu, manje ulaganja i sl...

    Cak apple wifi uredjaji imaju opciju da su u bridge mode'u ali da oni dodeljuju neki range ip adresa koje pripadaju ciscu uredaju (na taj nacin samo moorate ciscu da definisete neki manji ip range adresa na dhcp'u da ne dodje do poklapanja.).
    Ovaj deo pripada onom prvom delu- ako osim cisca imate apple wifi uredjaj a ne tplink ili nesto drugo...i ovaj deo je zgodan jer kad gledate iz apple app Apple Airport utility- osim mac adrese videcete i koji su uredjaji u pitanju..dok je samo u bridge modu- videcete samo mac adrese i nista vise...

  5. The Following 2 Users Say Thank You to rmilanovic For This Useful Post:

    milan64586 (07-02-2015),stefan.gricko (07-02-2015)

  6. #19
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Vidis ova prva opcija bi mozda radila posao. Nadam se da to moze da se namesti u ovoj mojoj kombinaciji i da ovaj CISCO ruter nece praviti probleme, posto mislim da mi je on pravio probleme i sa repeater-om (mada nisam siguran). Ne znam jedino da li bi uredjaji kapirali da se prebace sa jednog na drugi SSID u zavisnosti od jacine signala ili bi se mucili sa slabim signalom sa glavnog rutera, sve dok ga ne izgube, odnosno da li bih morao rucno da se prebacujem sa SSID-a na SSID. Moram to da probam jednom kada budem imao zivaca, jer prosli put sam se toliko iznervirao, da sam zamalo razbio ruter.

    Ova druga opcija pretpostavljam da mislis na SBB modem? Jel ga daje SBB normalno ili moras nesto da ih molim i objasnjavas? Cuo sam za taj DDWRT fw ali onaj moj netgear ne podrzava taj fw, tako da nisam uspeo da ga namestim. Znaci mislis da ako bi oba rutera imala DDWRT da bi onda repeating radio normalno i bez veceg gubitka protoka?

  7. #20
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Ovo oko slabog signala i povezivanja na drugi SSID i mene interesuje.
    I još nešto, ako podesim tako SBB-ov ruter i moj Tenda ruter, da li bi mogao da pustam AirPlay sa iPhona koji je povezan na Tendu na pojacalo(risiver) koji je povezan preko LAN-a na SBB-ov modem?
    Life begins where fear ends

  8. #21
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    @Rmilanovic a ova tvoja opcija...jel ona znaci da ti fakticki imas dve wifi mreze u kuci?

  9. #22
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: D3i - kako ste zadovoljni kvalitetom usluge?

    Ona prva opcija da. A druga da imas jednu .

  10. The Following User Says Thank You to rmilanovic For This Useful Post:

    .stefan (07-02-2015)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •