iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 68

Thread: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

  1. #46
    iSrbijaLegend Pavle's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,383
    Thanks
    281
    Thanked 572 Times in 508 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Tebi najverovatnije nece, kao sto je pisano i gore, ako uzmes telefon za kes koji je neko uzeo iz MTS-a preko firme ( oni to imaju u svojoj evidenciji ) mora ovlasceno lice iz firme da posalje zahtev za otkljucavanje telefona, ali je to naravno sve posle isteka ugovorne obaveze koju frima ima ( 2 godine )...
    Ako kupis telefon od privatnog korisnika, koji je telefon uzeo na svoje ime, cekas 2 godine, zoves njega i on podnosi zahtev za otkljucavanje telefona...

    Sam tesko da ces moci bilo sta da uradis, postpaid ugovor koji imas nema nikavke veze sa telefonom, jer njih interesuje ko je uzeo taj telefon i vezao ugovor, a ne korisnik...
    iPhone 3G & 4 & 5S...& MacBook Pro...iPod shuffle

  2. #47
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Neće ti otključati jer način na koji si ti kupio uređaj ne menja činjenicu da je on i delje vezan ugovorom kod MTS-a. Mogao bi da rešiš, teoretski, ukoliko bi vlasnik telefona odmah isplatio telefon ali to ne verujem da se desilo.

    Kada bi tako funkcionisalo, onda bih i ja odmah "prodao" telefon nekome, taj ga otključa i onda ja imam sim free telefon.

    Mislim da u ugovoru piše da se ugovorna obaveza ne može preneti na treće lice, pročitaj. Mislim daje tako nešto pisalo u ugovoru koji sam potisao sa Vipom (pre 6 godina otprilike).

    Takođe, ako, ne daj bože, budeš reklamirao telefon, u većini slučajeva traže prisustvo ili bar neku potvrdu od lica koje je telefon kupilo u MTS-u.

  3. #48
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Nike to bas tako, "prodas" odmah telefon i taj otkljuca i imas sim free telefon. U svakom slucaju telefon se ne otkljucava dok ne istekne ugovorna obaveza, a po isteku ugovora je i malo glupo sto mora zahtev da salje onaj ko je potpisao ugovor, sta ih briga ko salje zahtev kad je ugovor otplacen.

  4. #49
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Tako je kod svih.Jeste glupo,pogotovu sto se recimo telefoni od operatera mahom prodaju drugima.Telenor je isto tako,odes da ti dekodiraju,moras da imas dokument da si ti vlasnik inace nista,mada odmah ti dekodiraju.


    Sent from using Tapatalk

  5. #50
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    VIP je to najbolje resio, telefoni su sim free.

  6. #51
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Pa i ne bas.Za nas je dobro,za njih bas i ne.Jedino sto ce mozda imati vise musterija sada,mozda.


    Sent from using Tapatalk

  7. #52
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Zasto za njih nije dobro? Ti si se obavezao da placas ugovor i dobio telefon, sta njih briga ko ce koristiti taj telefon, ugovor mora da se otplati.

  8. The Following User Says Thank You to skiper For This Useful Post:

    zikicz (19-09-2016)

  9. #53
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Pa i ne mora.Evo ti recimo Krusevac primer,masa ljudi uzima u ViP-u bas zbog toga sto lakse mogu da ga prodaju preprodavcima i posle to je to.Zavrse sa tim,ni ne placaju.


    Sent from using Tapatalk

  10. #54
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    143
    Thanks
    28
    Thanked 10 Times in 8 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    A mogu li oni u poslovnici da mi kazu koliko mi je ostalo ugovora?

  11. #55
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Mogu.


    Sent from using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to shiza For This Useful Post:

    Zumbulovski (19-09-2016)

  13. #56
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Mora da zna ime i prezime i JMBG vlasnika. Tacnije, morao bi da zna kad trazi da vidi koliko neko ima jos rata da isplati.

  14. #57
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Quote Originally Posted by shiza View Post
    Pa i ne mora.Evo ti recimo Krusevac primer,masa ljudi uzima u ViP-u bas zbog toga sto lakse mogu da ga prodaju preprodavcima i posle to je to.Zavrse sa tim,ni ne placaju.


    Sent from using Tapatalk
    Da, rade to svugde ali se to sada lako naplacuje, plene stvari iz kuce ako ne platis...jedan poznanik se pravio pametan pa kada su dosli kuci da nose da vidis kako trci da plati sve.

  15. The Following User Says Thank You to skiper For This Useful Post:

    zikicz (19-09-2016)

  16. #58
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus



    Evo sta kaze Apple Support na temu otkljucavanja bez zahteva operatera.

    Ovo je i logično, Apple nema pravo da otključava telefone bez saglasnosti operatera jer bi to bilo direktno mešanje u poslovanje jedne kompanije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #59
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Apple nema pravo ni da ih zakljucava btw...sve to rade isključivo operateri

  18. The Following 2 Users Say Thank You to .stefan For This Useful Post:

    sergius (19-09-2016),swimmer (20-09-2016)

  19. #60
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Quote Originally Posted by MM1337 View Post
    E ovako. Što se tiče otključavanja iPhone (sim lock) grešite kad kažete da je telefon vlasništvo MT:S-a. Telefon nije vlasništvno ni MT:S-a ni Apple-a. Telefon je VAŠE vlasništvo od momenta potpisivanja ugovora (makar isti ne isplatili). Moja dosadašnja iskustva sa Apple-om i našim operaterima (Vip i MT:S) se svode na to da Apple-u zvone jaja za operatere. Oni prate serijski broj.

    Primer VIP : Drugar je razbio ekran na 6. Usled mnogih kontaktiranja mase ovde. Popravka ekrana je bila od 300EUR do neverovatnih 600EUR. Rešenje smo našli na sledeću kurblu. Kontaktirao sam lepo Apple koji je kao i uvek ispao super fer. Javio mi se momak povodom opcije da se zameni staklo kod Apple-a za 110e, pošto nismo iz te zemlje (italije) ponudio mi je da se telefon odma zameni samo da navedem precizno radnju. Jedna prijateljica koja putuje u Italiju je odnela telefon u Apple store i oni su joj dali nov SIM FREE ! Naravno placeno je 110EUR za zamenu ekrana al je dobijen nov telefon sim free i garancija je resetovana. Tom prilikom mi je taj isti momak objasnio da Apple nema ništa sa operaterima što se tiče telefona. Apple prati serijski broj kao garanciju i to je to. Jedino što oni imaju sa operaterima je kontrola uslova pod kojim prodaju telefone i kvalitet mreže.

    Primer MT:S : iPhone 5s kupljen u MT:S cim su poceli da ih prodaju. Da ne davim previše čovek je kontaktirao Apple da mu otključaju telefon pod izgovorm da je MT:S sranje od mreže i da njegov iPhone nije ni blizu iPhone koji je imao u verizonu. Konkretan primer je naveo što nema Visual Voicemail nakuckali mi još svašta i pitali Apple da otključaju telefon. Tražili su dokaz o kupovini i sliku kutije. Za par dana su odgovorili da samo poveže telefon na iTunes uđe na nalog koji je na iPhone-u. U momentu kad se ulogovao iTunes je ponudio update carrier settings. Restartovao je telefon i sad je sim free.

    E sad što se tiče te varijante da otključaju iPhone kad im tražite ja mislim da je to legitimno skroz bar preko. Koliko sam upućen u švedskoj imaju 2 varijante. Ako je u toku ugovora gubite garanciju kod operatera a ako je van ne gubite ništa. Nikad nisam probao to oduvek imam sim free iPhone ali eto ako neko želi upustio bih se u tu bitku sa njime. Naravno pod uslovom da ima legalan telefon koji oće da otključa
    Ja sam 2012. uzeo Galaxy S3 u telenoru koji je bio zaključan, nakon pola godine crkne matična ploča oni je zamene i telefon je od tada bio sim free a garancija je još uvek važila. Takodje sestra je u telenoru imala S4 istekle su dve godine, kontaktirala ih je dala je IMEI i još neke podatke, za 14 dana je stigao code za unlock. Isto će da uradi i sa iPhonom 6 kom ugovor ističe za 5 meseci... Tako da što se androida tiče postoje neke fore takve ali ne znam za iPhone, na osnovu mog iskustva sa S3 koje sam ispričao drugu koji je imao lockovan telefon na mts čini mi se, kada je pokušavao da ubaci custom rom crkla mu je matična ploča, priznali mu kvat i dali su mu nov telefon koji je bio sim free.


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •