iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

  1. #31
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Da li si ga probao prvo? Neko rece da su simfree, ili sam ja to pogresno razumeo...

  2. #32
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 5 Times in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Naravno da IMSI postoji za sve mreze. Ali je problem sto je to kod operatora tj. u ovo slucaju 220-03 je kod mt:s-a, ali vam to nista ne vredi jer vam fale poslednja dva broja; u ovom slucaju je to 25, ali za Telenor i VIP ih jos nema...

  3. #33
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Ma ne zezajte se oko tih gluposti...ili kupi simfree ili kupi sa mreze koju koristis i gotovo

  4. #34
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    E ovako. Što se tiče otključavanja iPhone (sim lock) grešite kad kažete da je telefon vlasništvo MT:S-a. Telefon nije vlasništvno ni MT:S-a ni Apple-a. Telefon je VAŠE vlasništvo od momenta potpisivanja ugovora (makar isti ne isplatili). Moja dosadašnja iskustva sa Apple-om i našim operaterima (Vip i MT:S) se svode na to da Apple-u zvone jaja za operatere. Oni prate serijski broj.

    Primer VIP : Drugar je razbio ekran na 6. Usled mnogih kontaktiranja mase ovde. Popravka ekrana je bila od 300EUR do neverovatnih 600EUR. Rešenje smo našli na sledeću kurblu. Kontaktirao sam lepo Apple koji je kao i uvek ispao super fer. Javio mi se momak povodom opcije da se zameni staklo kod Apple-a za 110e, pošto nismo iz te zemlje (italije) ponudio mi je da se telefon odma zameni samo da navedem precizno radnju. Jedna prijateljica koja putuje u Italiju je odnela telefon u Apple store i oni su joj dali nov SIM FREE ! Naravno placeno je 110EUR za zamenu ekrana al je dobijen nov telefon sim free i garancija je resetovana. Tom prilikom mi je taj isti momak objasnio da Apple nema ništa sa operaterima što se tiče telefona. Apple prati serijski broj kao garanciju i to je to. Jedino što oni imaju sa operaterima je kontrola uslova pod kojim prodaju telefone i kvalitet mreže.

    Primer MT:S : iPhone 5s kupljen u MT:S cim su poceli da ih prodaju. Da ne davim previše čovek je kontaktirao Apple da mu otključaju telefon pod izgovorm da je MT:S sranje od mreže i da njegov iPhone nije ni blizu iPhone koji je imao u verizonu. Konkretan primer je naveo što nema Visual Voicemail nakuckali mi još svašta i pitali Apple da otključaju telefon. Tražili su dokaz o kupovini i sliku kutije. Za par dana su odgovorili da samo poveže telefon na iTunes uđe na nalog koji je na iPhone-u. U momentu kad se ulogovao iTunes je ponudio update carrier settings. Restartovao je telefon i sad je sim free.

    E sad što se tiče te varijante da otključaju iPhone kad im tražite ja mislim da je to legitimno skroz bar preko. Koliko sam upućen u švedskoj imaju 2 varijante. Ako je u toku ugovora gubite garanciju kod operatera a ako je van ne gubite ništa. Nikad nisam probao to oduvek imam sim free iPhone ali eto ako neko želi upustio bih se u tu bitku sa njime. Naravno pod uslovom da ima legalan telefon koji oće da otključa

  5. #35
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Do sada,dok apple nije dosao kod nas....praksa je bila da kad odnesete locked iphone na servis...dobijete nov ali zakljucan na mrezu na kojoj je bio stari...

    Sta se desilo sa tim tvojim primerima ne znam niti bib da ulazim u to ali imao si srece...nema drugog objasnjenja...
    Ono što znam je da u prvoj godini garancije nije problem odneti telefon bilo gde...u drugoj godini osim ako nemas apple care
    ....moze da te servisira samo mts ili koji god drugi operater....
    Drugo,garancija se ne resetuje nego se zamenski telefon linkuje sa prethodnim,garancija vazi od datuma aktivacije prvog telefona....

  6. #36
    iDrugČlan
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bat Cave
    Posts
    38
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    On je dobio nov telefon. Sim free. Mogu ti pokazati email. E sad ne znam koliko mu je ostvariva garancija kod VIP-a posto je IMEI nov.

    A sto se tice tih 2 godine kod nas. To je mozda i jedina dobra stavka u zakonu o zastiti potrosaca nas zemlje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #37
    iNovajlija vladicaa's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Age
    30
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Caooo treba mi pomoc...uzela sam pre nedelju dana iphone 6plus preko mtsa i ne mogu da ga aktiviram pise da server trenutno nije dostupan...:/ probala sam preko itunesa ali kazu da ne moze da se spoji sa telefonom :/ da li da ga reklamiram ili sta...stvarno ne znam sta cu...

  8. #38
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Naravno...idi slobodno do mts-a i neka nadju nacin da ti aktiviraju tel...za to i sluze...bas te briga

  9. #39
    iNovajlija vladicaa's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Age
    30
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Naravno...idi slobodno do mts-a i neka nadju nacin da ti aktiviraju tel...za to i sluze...bas te briga
    To sam i uradila a oni nesposobni ne znaju...tako da im ne preostaje nista drugo nego da mi daju noviii

  10. The Following User Says Thank You to vladicaa For This Useful Post:

    Bendzi (26-07-2016)

  11. #40
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Majko mila,ja bih im zabranio prodaju telefona.
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  12. The Following User Says Thank You to ilijakv For This Useful Post:

    Bendzi (26-07-2016)

  13. #41
    iEntuzijasta starlight_tp's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    67
    Thanks
    11
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Quote Originally Posted by MM1337 View Post
    E ovako. Što se tiče otključavanja iPhone (sim lock) grešite kad kažete da je telefon vlasništvo MT:S-a. Telefon nije vlasništvno ni MT:S-a ni Apple-a. Telefon je VAŠE vlasništvo od momenta potpisivanja ugovora (makar isti ne isplatili). Moja dosadašnja iskustva sa Apple-om i našim operaterima (Vip i MT:S) se svode na to da Apple-u zvone jaja za operatere. Oni prate serijski broj.

    Primer VIP : Drugar je razbio ekran na 6. Usled mnogih kontaktiranja mase ovde. Popravka ekrana je bila od 300EUR do neverovatnih 600EUR. Rešenje smo našli na sledeću kurblu. Kontaktirao sam lepo Apple koji je kao i uvek ispao super fer. Javio mi se momak povodom opcije da se zameni staklo kod Apple-a za 110e, pošto nismo iz te zemlje (italije) ponudio mi je da se telefon odma zameni samo da navedem precizno radnju. Jedna prijateljica koja putuje u Italiju je odnela telefon u Apple store i oni su joj dali nov SIM FREE ! Naravno placeno je 110EUR za zamenu ekrana al je dobijen nov telefon sim free i garancija je resetovana. Tom prilikom mi je taj isti momak objasnio da Apple nema ništa sa operaterima što se tiče telefona. Apple prati serijski broj kao garanciju i to je to. Jedino što oni imaju sa operaterima je kontrola uslova pod kojim prodaju telefone i kvalitet mreže.

    Primer MT:S : iPhone 5s kupljen u MT:S cim su poceli da ih prodaju. Da ne davim previše čovek je kontaktirao Apple da mu otključaju telefon pod izgovorm da je MT:S sranje od mreže i da njegov iPhone nije ni blizu iPhone koji je imao u verizonu. Konkretan primer je naveo što nema Visual Voicemail nakuckali mi još svašta i pitali Apple da otključaju telefon. Tražili su dokaz o kupovini i sliku kutije. Za par dana su odgovorili da samo poveže telefon na iTunes uđe na nalog koji je na iPhone-u. U momentu kad se ulogovao iTunes je ponudio update carrier settings. Restartovao je telefon i sad je sim free.

    E sad što se tiče te varijante da otključaju iPhone kad im tražite ja mislim da je to legitimno skroz bar preko. Koliko sam upućen u švedskoj imaju 2 varijante. Ako je u toku ugovora gubite garanciju kod operatera a ako je van ne gubite ništa. Nikad nisam probao to oduvek imam sim free iPhone ali eto ako neko želi upustio bih se u tu bitku sa njime. Naravno pod uslovom da ima legalan telefon koji oće da otključa
    Hej imam isti problem sa MTS-om, selim se za Kinu u novembru i treba mi otkljucan telefon.Ovi iz MTS-a me oduvali odmah.Reci mi samo preko kog apple servisa je tvoj drugar pisao jer ja trazila,naravno nema Srbije na mapi i ne znam tacno kome da se obratim.

  14. #42
    iEntuzijasta starlight_tp's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    67
    Thanks
    11
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Zvala sam mnoge servise u Srbiji i svi su mi rekli da ne rade dekodiranje iPhone 6 na mts-u. Molim vas pomozite mi

  15. #43
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    To sto radis sa servisima ili sa bilo kim ko otkljucava iphone sa nasih mreza nije pouzdano i telefon bi mogao posle nekog update-a softvera da se zakljuca opet jer koliko sam cuo druga vrsta unlocka za nase mreze trenutno ne postoji (osim da ga Apple otkljuca)

    Tako da idi u mts i ganjaj se opet sa njima i pisi nekoj tehnickoj sluzbi njihovoj jer radnici na salteru ne znaju puno toga niti imaju ovlascenja ikakva...

    Ako je telefon isplacen i ti redovno izmirujes svoje obaveze ne vidim razlog da ti bilo ko brani da ga otkljucas...
    Mozes i da skupis tu dokumentaciju koju imas oko selidbe u Kinu i da se obratis i njima,a i drustvu za zastitu potrosaca...pa isteraj to do kraja

  16. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    starlight_tp (29-10-2015)

  17. #44
    iSrbijaHero darkonda's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    34
    Posts
    1,364
    Thanks
    157
    Thanked 324 Times in 190 Posts

    Default Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    Pokusavao sam ovih dana da dobijem otkljucavanje 5s koji je na mts.
    Sve sto sam uspeo da izvucem od njih jeste informacija, da moram otici u firmu koja je uzela telefon i ovlaceno lice iz te firme mora da podnese zahtev za orkljucavanje, ja ne mogu
    Last edited by darkonda; 11-11-2015 at 22:59.

  18. #45
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    143
    Thanks
    28
    Thanked 10 Times in 8 Posts

    Default Re: Da li moze mts da mi dekodira iphone 6 plus

    A sta u situaciji da je iphone 6 kupljen preko oglasa nov u vakumu a zakljucan na MTS. Dakle ja nemam nikakav ugovor sa MTS-om za telefon platio sam ga u kesu prodavcu osim sto imam ugovor za postpaid broj al to nema veze sa telefonom. Hoce li mi u ovom slucaju otkljucati telefon ako odem u poslovnicu? Hvala

  19. The Following User Says Thank You to Zumbulovski For This Useful Post:

    zikicz (19-09-2016)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •