iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 10 of 10

Thread: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    19
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Uzeo sam preko Ebay-a staklo za svoj uređaj i zanima me je li neko imao iskustva sa ovim i da li mi može preporučiti pouzdan servis u Novom Sadu ili okolini? Raspitao sam se u jednom servisu koji naplaćuje ruke 1000 din (što mi je ok, ali mi ne vredi kad nemam garanciju), rekli su mi da je zeznuto jer ima neka fora što je displej zalepljen za staklo od mog modela pa nadalje, a na prethodnim (itouch 3gen) se to radi bez problema. I rekao mi je lik da je on to 6 puta radio i da mu je uspelo bez problema 4 od tih 6 puta, dok mu je u ona dva slučaja pukao lcd displej. Mene u suštini zanima je li ima neki servis u NS-u koji se duže bavi time i odnosno koji ima više iskustva?

  2. #2
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,330
    Thanks
    1,644
    Thanked 1,622 Times in 1,002 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Ako donosis svoj LCD kod nekog u radnju ko ce ti to namestati i trazis garanciju od njega za ruku, retko ko ce pristati na to da znas.
    Ja sam menjao dosta i pricam ti iz iskustva, ja ne bih davao garanciju nekom za tako nesto. Nemoj pogresno da shvatis ali tako je.
    Stvar je u tome sto nesto da ti se desi sa LCD-om ti ces mene da krivis ako sam ti ja zamenio, a ne kineza od koga si kupio sa ebay-a zbog loseg kvaliteta.

    Opcije su ti daj neka ti zamene za 1000din. i nadaj se da ce sve da bude ok, ne vidim zasto ne bi bilo ako znaju u servisu da menjaju, nije to nesto prekomplikovano, druga je plati da ti oni daju i LCD i zamenu pa na to ces mati garanciju u vecini servisa, a treca youtube pa sam eksperimentisi. Drugarski savet.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    19
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Quote Originally Posted by kylle View Post
    Ako donosis svoj LCD kod nekog u radnju ko ce ti to namestati i trazis garanciju od njega za ruku, retko ko ce pristati na to da znas.
    Ja sam menjao dosta i pricam ti iz iskustva, ja ne bih davao garanciju nekom za tako nesto. Nemoj pogresno da shvatis ali tako je.
    Stvar je u tome sto nesto da ti se desi sa LCD-om ti ces mene da krivis ako sam ti ja zamenio, a ne kineza od koga si kupio sa ebay-a zbog loseg kvaliteta.

    Opcije su ti daj neka ti zamene za 1000din. i nadaj se da ce sve da bude ok, ne vidim zasto ne bi bilo ako znaju u servisu da menjaju, nije to nesto prekomplikovano, druga je plati da ti oni daju i LCD i zamenu pa na to ces mati garanciju u vecini servisa, a treca youtube pa sam eksperimentisi. Drugarski savet.
    Ne donosim svoj LCD već svoje staklo, ja se za LCD bojim jer znam da je skupo, a za staklo me boli uvo ako pukne, naručiću drugo o mom trošku jer je to bar jeftino. Je li i dalje misliš da bi neki iskusniji serviser to mogao odraditi?

  4. #4
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,330
    Thanks
    1,644
    Thanked 1,622 Times in 1,002 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Staklo je zeznuta stvar mogu ti reci jako, pogledaj na netu koji je proces da se skine, skida se lepak i ostalo onom masinom za skidanje, treba da se ocisti da bi bilo perfektno, da se zalepi novo i uglavnom neces biti nikad kao da si stavio ceo ekran nov. Dosta puta menjano i jako veliko cimanje. Plati malo vise i naruci ceo ekran a ne samo staklo, moj predlog. Staklo ti je oko 5$, LCD sa digitajzerom do 20$ na ebay-u sad sam proverio tako da nije neka ogromna razlika i nije da je nesto preskupo.

    Takodje pouka za menjanje tog stakla, platices manje sad, ali i najmanji pad slomice se opet, sto znaci moraces opet da ga menjas i neces da ustedis mnogo, jako je krho i nekvalitetno u poredjenju sa originalom. NEkoliko drugara je menjalo na telefonu posle prvog menjanja bar jos 2-3 puta.

  5. The Following User Says Thank You to kylle For This Useful Post:

    karlgim89 (06-01-2015)

  6. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    19
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Quote Originally Posted by kylle View Post
    Staklo je zeznuta stvar mogu ti reci jako, pogledaj na netu koji je proces da se skine, skida se lepak i ostalo onom masinom za skidanje, treba da se ocisti da bi bilo perfektno, da se zalepi novo i uglavnom neces biti nikad kao da si stavio ceo ekran nov. Dosta puta menjano i jako veliko cimanje. Plati malo vise i naruci ceo ekran a ne samo staklo, moj predlog. Staklo ti je oko 5$, LCD sa digitajzerom do 20$ na ebay-u sad sam proverio tako da nije neka ogromna razlika i nije da je nesto preskupo.

    Takodje pouka za menjanje tog stakla, platices manje sad, ali i najmanji pad slomice se opet, sto znaci moraces opet da ga menjas i neces da ustedis mnogo, jako je krho i nekvalitetno u poredjenju sa originalom. NEkoliko drugara je menjalo na telefonu posle prvog menjanja bar jos 2-3 puta.

    Ne kontam onda što uopšte postoje samo stakla bez lcd-a (stako je digitizer, jel?)? U svakom slučaju, ti mi sada predlažeš da naručim staklo/digitizer koji je već zalepljen sa LCD-om i tako da odnesem u servis da mi srede? Znaš li slučajno koliko carinu mogu očekivati za tako nešto? S obzirom da me je ovo sada da prostiš ukenjalo što nije bilo carine uopšte na staklo koje sam dobio.

  7. #6
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,330
    Thanks
    1,644
    Thanked 1,622 Times in 1,002 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Ma koja carina, pa nemas carinu na stvari mislim do 100$ da je i daje ili 70e vrednosti, tako da nece ti nista uzeti. Narucis ceo ekran, kad stigne na youtube-u pogledas video kako ljudi menjaju i sam odradi, ako nisi bas siguran, odnesi u servis, cas posao, par minuta i reseno.

  8. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    19
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Quote Originally Posted by kylle View Post
    Ma koja carina, pa nemas carinu na stvari mislim do 100$ da je i daje ili 70e vrednosti, tako da nece ti nista uzeti. Narucis ceo ekran, kad stigne na youtube-u pogledas video kako ljudi menjaju i sam odradi, ako nisi bas siguran, odnesi u servis, cas posao, par minuta i reseno.
    Jel to iz iskustva pričaš za carinu ili? Pošo sam sad naručio 2 maske za telefon (vrednosti 10$ zajedno) i pukli mi 350 din carine. A pre pola godine sam uzeo zaštitu od lanca na biciklu (kevlar vrednosti 0,89$) i dobio 280din carinu. Za maske sam čak i poštarinu platio a za zaštitu free shipping je bilo.

  9. #8
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,330
    Thanks
    1,644
    Thanked 1,622 Times in 1,002 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Sa ebay-a mi nikad nije nista naplaceno osim cene koju platim prodavcu, sa aliexpress-a uvek. Iskustvo zadnjih 5 godina narucujem makar jednom nedeljno nesto.

  10. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    19
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Još jednu stvar samo i neću te više smarati, da li je ovaj na primer ok: http://www.ebay.com/itm/For-iPod-Tou...item48558cb41f?

  11. #10
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,330
    Thanks
    1,644
    Thanked 1,622 Times in 1,002 Posts

    Default Re: Gde da popravim staklo za ipodTouch 4g?

    Procitaj dole u opisu, to je to.. Mada ovaj mi bas deluje kinez, nadji neki bolji, jedino ako bi bas da bude crvenko..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •