iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Mogu da zovem samo preko 3g mreze.

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    33
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Mogu da zovem samo preko 3g mreze.

    Dakle ovako...

    Kupio sam polovni iPhone 3gs 16gb i naisao na problem sa kojim se nikada do sada nisam susreo.
    Telefon je Sim free, iOS 6.1.6, bb 05.16.08, new bootrom. Kada je stigao, Jailbreakovao sam ga i poceo da ga prilagodjavam sebi na brzaka onako, jer nisam imao mnogo vremnea. Spakovao sam osnovne stvarcice koje su mi potrebne kod iPhone-a i krenuo na posao. U medjuvremenu, testirao GPS, WiFi, poruke, edge net, 3g net i cinilo se da sve radi savrseno, medjutim kasnjie u toku dana sam uvideo problem.

    Porblem je u tome sto je sa ovog telefona moguce pozivati samo preko 3g mreze. Kad sam to primetio, poceo sam sa testiranjima vezanim za problem. Kad je cellular iskljucen ili kad je samo edge upaljen, mogu da saljem poruke, primam poruke, primam pozive ali ne mogu da pozivam.

    Pomislio sam da ce mozda restore da resi problem, ali naravno, nije ga resio. Hteo sam da probam druge verzije sistema, ali nemam SHSH blobs za njega, tako da, nisam mogao, pa sam resio BB da promenim. Setih se uz to da apple i dalje potpisuje iOS 4.1 verziju, pa sam insatlirao nju, ali problem je ostao. Digao BB na 6.15.00, problem i dalje tu. Onda sam ga downgradeovao na 5.13.04, ali opet se nista promenilo nije. Na kraju sam ga opet vratio na iOS 6.1.6, bb 05.16.08.

    Da li mozda neko ima neku ideju u cemu bi ovde mogao da bude problem? Nije mi toliko do telefona, jeftino sam ga platio, tako da nije zapelo, ali me kopka sta je uzrok svemu tome. Posto nisam znao da li je problem softwerske ili hardwarske prirode, stavio sam ga ovde, pa ako utvrdimo drugacije premestite.

    Hvala.

  2. #2
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Mogu da zovem samo preko 3g mreze.

    Jel si probao sa drugom karticom?
    iPhone XS

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    33
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Mogu da zovem samo preko 3g mreze.

    E vidis, to nisam probao. Probacu na poslu nesto kasnije posto nemam karticu sa kreditom trenutno tako da ne mogu da probam da zovem, pa javljam sta je i kako.

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    33
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Mogu da zovem samo preko 3g mreze.

    Isto je sa svakom karticom.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •