iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Ethernet problem Acer 5750G MAC X.10

  1. #1
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Ethernet problem Acer 5750G MAC X.10

    U pitanju je Mac OS Yosemite 10.10, masina Acer 5750g i-3, HD3000, Broadcom BCM9432227HM4L...
    Na 10.8 mi se kacio na ethernet, i onda sam preko usb wifi Asus WL-167v3 kacio se na internet. Sada mi je problem sto ne mogu da sredim ethernet, da li postoji neki kext, ili kako da to sredim preko patcha ili kako vec. Bilo koji savjet je dobrodosao, a ako treba neko dodatno pojasnjenje tu sam.
    Pokusavao sam sa ranijim kext-ovima ali ne mjenja se nista.
    Na kraju, ako ima neko prijedlog, koju wifi karticu da uzmem a da bi radila na Yosemite-u?

  2. #2
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Ethernet problem Acer 5750G MAC X.10

    Kod mene na laptopu je Atheros AR5B93 wifi kartica i na ML,Mavericksu i Yosemiteu radi ok.Ne treba ubacivati nikakve dodatne kextove.Isto tako i Atheros AR5B95.Vidim ima ih puno na Amazonu i Ebay-u.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to ried For This Useful Post:

    mccf (21-11-2014),stefan.gricko (21-11-2014)

  4. #3
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Ethernet problem Acer 5750G MAC X.10

    Lupuo sam thanks ali da se i ovako zahvalim. Rjeseno, za 5€ uzeo karticu, ubacio...malo pokusavao sa kextovima posto je nije odmah prepoznao, na kraju sam reinstalirao Mac OS i voila!
    Sad imam problem oko Clover-a, posto nece da boot-uje sa hdd nego samo mogu preko usb-a. Imas neko iskustvo? Boot0af error

    Ali uglavnom, za one koji se interesuju za net na hackintoshu - ar5b95h (ili ar9285 mada nigdje na njoj ne pise) works natively

    Enviado desde mi iPad con Tapatalk HD

  5. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Ethernet problem Acer 5750G MAC X.10

    Kod mene je boot 0ss,64 bit SATA,Apple Style,drivers64 uzmi koji ti odgovaraju za tvoj laptop,i jos sam zakacio instalaciju Preferences Pane.Kod mene je u Bios-u Legacy boot jer mi u Uefi-ju nije islo.Mozda jos vazno da iz Extensiona izbrises sve NVDA i Apple Intel kexte.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •