iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: HTC One M8 Review

  1. #1
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default HTC One M8 Review

    HTC ONE M8 REVIEW



    Kako na internetu mozete naci 1001 review ovog uredjaja, prenecu vam samo utiske nakon 2 meseca koriscenja i kratku pricu o tome kako sam uopste i izabarao da mi ovo bude mobilini koji cu koristiti.

    Nakon iPhone 5s razmisljao sam o tome sta bi mogao biti moj sledeci uredjaj. Posto iPhone 6 nije ispunio ocekivanja, trazio sam "the next best thing". Medjutm telefon koji sam uzeo je i mnogo vise od toga. Posluzicu se delom review-a sa Verge LINK: Danasnji telefoni, u nonapple svetu, su vise skoncentrisani na ono sto telefon moze nego na ono sto telefon jeste. Osecaj koji imamo kada pogledamo telefon i stavimo ga u ruku, dok ga koristimo svakodnevno. Za nesto sto nosimo stalno sa sobom, taj uredjaj bi trebao da ispunjava sve kriterijume, i estetike i funkcionalnosti, i u tome mislim da je HTC uspeo opet. Kazem opet posto je proslogodisnji One M7 takodje proglasen najlepsim telefonom godine.

    Quote Originally Posted by Verge
    Maybe it’s time we start thinking about whether when we turn them on, they return the favor.
    Po mom misljenju ovo je iPhone Android sveta...


    PAKOVANJE I SPEC:



    Sto se tice pakovanja, tu je standardna prica. Osim samog telefona, tu se nalaze i punjac, sync kabl, inear slusalice, sim-eject igla i dokumenatacija naravno.




    Ne bih vas zamarao sa spec samog telefon, pa cemo to brzo preleteti:

    • Super LCD3 FullHD 5 inca (~441 ppi)
    • Qualcomm Snapdragon 801 quad-core procesor na 2.3GHz
    • Adreno 330 GPU
    • (1/3'' sensor size, 2µm pixel) 4 Ultra piksela glavna kamera i 5 MP "selfi" kamera
    • 2600 mAh baterija
    • Android KitKat 4.4.4


    Telefon je, kao i iPhone, uradjen u unibody dizajnu - nema poklopaca i ne moze se pristupiti bateriji i unutrasnjosti telefona uopste. Zbog toga telefon deluje kao iz komada izradjen a metalna gradja doprinosi kvalitetu. U odnosu na svoje 5-icne konkurente jeste visi ali razlog tome su stereo BumSound zvucnici, o kojima ce biti reci. Cak i tezina, od 160grama, ide u prilog ovom telefonu zato sto imate osecaj da drzite nesto sto se ne moze tek tako polomiti ili ostetiti. Zaista ga morate videti uzivo i probati kako bi shvatili.


    MAGIJA KADA SE UPALI EKRAN

    Najlepsi deo iskustva sledi nakon sto dva puta tapnete na ekran(ili prevucete levo,desno,gore,dole u zavisnosti sta zelite i cemu zelite prvo da pristupite) ili klikom na power dugme, koje je locirano na gornjoj desnoj strani telefona. To dugme ujedno sluzi i kao IR senzor za kontrolu TV uredjaja. Boje su prelepe, slika ostra i jasna a vidljivost napolju ,posto se radi o LCD ekranu, nije nikakav problem.

    Skin koji HTC koristi nosi naziv Sense i njegova 6 iteracija je stvarno dokaz da OEM-ovi mogu napraviti nesto sto je intuitivno,pregledno i funkcionalno bez zrtvovanja performansi.


    Minimalizam je kljucna rec ovde i u tome su definitivno uspeli. Tu i tamo, imaju suptilini detalji poput zaglavlja koje menja boju u zavisnosti u kojoj ste aplikaciji (stock aplikacije su u pitanju).
    Utisak koji se stice tokom koriscenja jeste da sve nekako ima smisla ("Sense" ), u rasporedu stvari. Imenik nije samo imenik, nego agregacija svih stvari koje imate sa tom osobom (poruke,pozivi,mailovi,tweetovi,fb update) i do svega je moguce doci jednostavim swipe-om. Ova swipe funkcionalnost se provlaci kroz citav sistem, kao sto se moze videti i na slikama. Ovako je mnogo prakticnije nego da imate izbor, na dnu ili vrhu, na koje treba da kliknete.
    Multitasking je podjednako jednostavan. Jednim pristiskom vi imate pregled poslednjih 9 aplikacija kojima ste u skorije vreme pristupali.




    Proslo je dosta vremena od Tatoo do One M8. Vidim da HTC nije dangubio.

    Secam se,davno nekada, uzeo sam bio na ugovor HTC Tattoo i po meni je to bio jedan od najgorih uredjaja( i sistema) ikada. Android 1.6 i najverovatnije Sense 1.0. Sve je bilo konfuzno. Uredjaj je cesto kocio, kompatibilnost aplikacija apsolutno uzasna. Kratkog daha je bilo i koriscenje Desire HD. Mislio sam da vise nikada necu razmatrati HTC kao proizvodjaca, medjutim par godina kasnije vidimo da je Android sazreo, a HTC napravio neke pametne poteze oko svojih flaghship telefona. Sada je UI cistiji, a komptibilnost vise nije pitanje posto se radi o flagship telefonu. Cak i dodavanje SD card slota je dokaz da su slusali svoje kupce, i time jos vise ucvrstiili svoj polozaj na trzistu u kome preovladava borba Apple-a i Samsung-a. Proslo je dosta vremena od Tattoo do One M8. Vidim da HTC nije dangubio.

    ...KAMERA,BATERIJA,BUM SOUND i RESTO




    Prateci ostatak UI, camera app je takodje odradjena u minimalistickom dizajnu, ali sa dvoljno jasnim precicama i opcijama, da i neko ko prvi put uzme da slika, zna kako treba da odradi i nesto vise osim da stisne dugme za slikanje. Prelazak izmedju "modova" je moguc na dva nacina. Ili pritiskom na dugme dole ili kao sto je vec pomenuto swipe opcijom, sa leve na desnu ili obrnuto. Prednja kamera je dobila ime "Selfi" zato sto se radi o 5MP kameri namenjenoj bas tome. I zaista, slike koje pravi su odlicne. Ali ne bi to bilo to bez dodatka nakon slikanja sa kojim mogu da se isprave razlicite "mane". Mogu reci samo da sam se svaki put prevario kada bih dao telefon drugarici, zato slikanju nema kraja.

    ...u 99% slucajeva kada nekome pokazujete slike, to radite preko vasih mobilnih uredjaja a ne preko racunara. I u tome je trik tj. filozifija njihove kamere...

    Ali hajde da popricamo malo i o jednoj od dve glavne stavke, i teme rasprave sto se tice ovog telefona: njegova 4 MP zadnja kamera (druga stavka su su Boom Sound zvucnici). Jeste,istina je, nisu lagali. Zaista je rezolucija kamere samo 4MP, ali u tome i jeste bas stos: samo rezolucija. Vecina vas zna da dobru fotografiju cini mnogo vise od broj piksela, a za one koji ne znaju broj piksela se odnosi samo na velicinu tj. rezoluciju slike. Ne bih da ulazim u detalje oko velicine senzora i sl. posto nisam strucnjak, vec su samo preneti svoje utiske. Ne znam da li ste primetili, ali u 99% slucajeva kada nekome pokazujete slike, to radite preko vasih mobilnih uredjaja, a ne preko racunara.
    I u tome je trik tj. filozifija njihove kamere. Dokle god su fotografije prikazane na telefonu, one izgledaju apsolutno divno, naravno tu i tamo nije na odmet malo ukljuciti manual mod, i podesiti koju stvar. Ali lepota je u tome sto takva podesavanja, za takvu situaciju mozete sacuvati kao custom cameru, kojoj takodje pristupate preko precica. U prevodu, za manual, ne morate svaki put krenuti od nule. Naravno to ne znaci da su fotografije na vecem ekranu lose, naprotiv izgledaju jako lepo, ali zoom nije opcija posto se tu vidi ogranicenje rezolucije od 4MP. U uslovima losijeg osvetljenja pravi izuzetno dobre fotografije, zbog veceg senzora preko kog moze da upije vise svetlosti. Jos jedna stvar koju zaista volim jeste shutter speed tj.brzina kojom telefon moze da fokusira i uslika, a to je trenutno (tu je i opcija za burst mode). Ne smemo pricati o kameri a da ne spomenemo i "trecu" kameru. Ona zajedno sa glavnom cini takozvani "duo camera" sistem. Sekundarna kamera ustvari sluzi da uzme podatke o udaljenosti objekta koji se snima. To kao rezultat ima moze imati jako simpaticnu primenu. Mozete refokusirati sliku nakon sto ste je uslikali.



    Vecina koji su je kritikovali su ljudi koji nisu ni imali prilike da probaju. Daleko od toga da je kamera idealna ali uz malo truda mozete napraviti dobre fotografije.

  2. The Following 14 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    Baraba (12-01-2015),God Ra (11-11-2014),Kapetan (11-11-2014),LSI (11-11-2014),SRB_Alcatraz (11-11-2014),bbrks (11-11-2014),bgrazvratnik (11-11-2014),bobanbg9 (11-11-2014),kvaju (25-12-2014),kylle (11-11-2014),markotak (11-11-2014),niki93t (11-11-2014),simperica (13-11-2014),zabrljanje (11-11-2014)

  3. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Kada ocenjujete telefon prve tri stvari koje padaju svima na pamet su: ekran, kamera i baterija. Prve dve smo prosli, tako da cu sada napisati par reci o bateriji.
    Vodio sam se logikom da sledeci telefon koji uzmem ne sme da me izda u 5 popodne, ili ranije. Ne treba ocekivati 2 dana trajanja ali da me isprati do uvece je i vise nego dovoljno. "One" tu nije razocarao. Evo kako je tekao danasnji dan i baterija sa njim. U ponoc sam telefon skinuo sa punjaca, jos malo gledao nesto na netu i legao da spavam. Telefon ima posebnu fuknciju koja koristi senzore pokreta i vreme kako bi naucio kada ja spavam. Time zna kada da smanji broj procesa i doprinese boljem stand by vremenu. Ujutro sam ustao i nastavio sa umerenim koriscenjem,kako na wifi tako i na 3g-u. Bio na trcanju i posle par sati na treningu. Dok sam bio napolju najveci deo vremena (u autobusu uglavnom) telefon se aktivno koristio(surf,fb,tw,viber....) i slusao sam sve vreme muziku. Sada kako se blizi 24h od punjenja, meni je ostala jos 1/3 baterije.


    Quick Charge 2 - je tehnologija implementirana od strane modernih Snapdragon procesora. Omogucuje da se telefon na punjacu puni 75% brze. Punjac koji dolazi u HTC One ima samo Quick Charge 1.0, sto znaci 40% brze punjenje. Jako korisna stvar imajuci u vidu da su baterije 2x veceg kapaciteta nego na prethodnim telefonima koje sam koristio. Kada bi se telefon punio 5 sati to bi svima preselo. Kada se desi da dodjete u "crvenu zonu" , sto je oko 15% baterije, pali se "Power saving mode". On spusta takt procesora,osvetljenje ekrana i sl. kako bi produzio trajanje. Ali ako odete jos dalje (<5%), tu postoji "Ultra power saving mode", koji ostavlja samo najneophodnije app i daje telefonu dodatnih 15 sati zivota.




    Promena u % je nastala tokom pravljenja screeshot-ova i kacenja na racunar da ih prebacim.











    Boom Sound je jos jedna od stvari koje morate da probate uzivo

    Boom Sound zvucnici su jedan od razloga sto je ovaj telefon toliko visok. Reci cu samo da su ovo najbolji zvucnici na telefonu, tacka.. Jednostavno nemaju konkurenciju. Kada gledate klip i formula proleti, igrate igricu, taj stereo osecaj zvucnika, koji su okrenuti ka vama, je neverovatan. Po meni ovo bi trebao da postane standard za sve telefone koji budu izlazili u buducnosti. Boom Sound je jos jedna od stvari koje morate da probate uzivo. Naravno nekome ko stalno slusa muziku, kao sto sam ja, bitno je i da zvuk preko slusalica bude podjenako dobar. I jeste . Cak i slusalice koje dolaze uz telefon daju dobas bas i reativno jasan zvuk.



    ZAKLJUCAK


    I to vam je to. Jedan jako lepo odradjen android telefon, koji je mene kupio jos prvog puta kada sam imao prilike da se igram sa njim. Kamera jeste slabija stavka ali definitivno nije deal breaker. Najbolje sto mozete da uradite jeste da i sami probate telefon.
    Dodao bih to da sam uz njega uzeo i zastitno staklo(10$) i SD karticu od 64 giga(36$) tako da sada imam 80giga prostora. Naravno ne bi ovo bio dobar review da nemate prilike da vidite kako sam OS radi, zato sam i napravio ovaj kratak snimak. A ispod toga mozete videti neke od slika koje sam pravio od kada sam uzeo telefon.




  4. The Following 12 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    DSA (12-11-2014),Kapetan (11-11-2014),bobanbg9 (11-11-2014),carobnjakbg (11-11-2014),komsa (11-11-2014),kvaju (25-12-2014),mi-los (11-11-2014),niki93t (11-11-2014),njikolaj (14-11-2014),simperica (13-11-2014),zabrljanje (11-11-2014),zule73 (11-11-2014)

  5. #3
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    SAMPLES:












  6. The Following 17 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    .stefan (11-11-2014),Babakaj (11-11-2014),Baraba (13-01-2015),DSA (12-11-2014),Kapetan (11-11-2014),bobanbg9 (11-11-2014),carobnjakbg (11-11-2014),dado (11-11-2014),iLakii (11-11-2014),komsa (11-11-2014),mmilos82 (11-11-2014),niki93t (11-11-2014),simperica (13-11-2014),sybersushi1 (11-11-2014),zabrljanje (11-11-2014),zikicz (11-11-2014),zule73 (11-11-2014)

  7. #4
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Fantastican telefon i odlican review. Definitivno ozbiljan kandidat (ili M9) nakon Note II.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  8. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    Byakuya (11-11-2014)

  9. #5
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Leskovac
    Age
    43
    Posts
    1,026
    Thanks
    2,210
    Thanked 785 Times in 508 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Sjajan review i sjajan telefon od HTC-a, to ce biti moj sledeci android telefon, ali mini verzija.

  10. #6
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Citao sam razne tekstove o ovom telefonu,ali moram reci da mi je ovaj tvoj review pruzio najbolji uvid u mogucnosti kamere i odagnao neke sumnje koje sam imao u vezi nje. Opasno dobar telefon!
    Trenutno koristim htc ONE M7 koji je sasvim ok,mada mi je malo veliki,jer sam pre njega imao 4S,koji me je verno sluzio,ali je velicina ekrana bila presudna da ga zamenim i to samo zato sto kad nesto kucam ispritiskam jos 5 tastera pored onog koji hocu.
    Elem..posto u februaru mogu da obnivim ugovor sa mts-om,planirao sam da uzmem iPhone6,ali posle ovog tvog odlicnog review-a,opet sam u nedoumici sta raditi...
    iPhone6 ili m8?
    Sada ne znam da li da ti zahvalim ili ne...
    Last edited by zikicz; 11-11-2014 at 15:34.

  11. #7
    iPhoneBigFan no1livz4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    46
    Posts
    442
    Thanks
    41
    Thanked 83 Times in 62 Posts

    Default HTC One M8 Review

    Svaka čast na review-u.

    Znaš šta mene zanima!? Kakva je upotrebljivost jednom rukom, tj sakom. Ja sam imao kratko Xperiu Z2 i to je bio toliko veliki telefon, i nezgodan da mi je stalno nekako ispadao iz sake, a ja nisam mali čovek. Znaci sa li je M8 moguće koliko toliko komforno upotrebljavati jednom rukom?
    Last edited by dado; 11-11-2014 at 15:54. Reason: Ne dupliraj postove, koristi EDIT.
    SARDINE!

  12. #8
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Cini mi se da je One izuzetno dobro ergonomski konstruisan. 5" ili 5.5" u ovakvom obliku ili pravougaonom sa ostrim ivicama kakav je Sony nije nikako isto. Sigurno je da ne mozes bas sve funkcije obavljati jednom rukom, ali mislim da je mnogo upotrebljiviji nego drugi modeli.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  13. #9
    iPhoneBigFan no1livz4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    46
    Posts
    442
    Thanks
    41
    Thanked 83 Times in 62 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Znam da su uglovi mnogo obliji, Sony je cigla pomalo. Ali opet, zbog zvučnika je telefon dosta visok. Meni je često sa Sony-jem bio problem i najobicnije telefoniranje.
    SARDINE!

  14. #10
    iPhoneBigFan halfman's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    198
    Thanks
    16
    Thanked 76 Times in 48 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Koristio telefon i mogu u potpunosti da se slozim sa review ,telefon je opravdao sva moja ocekivanja kao i svaki Htc do sada. Nije posteno da nemaju veci udeo u trzistu.

  15. #11
    iPhoneBigFan djetk0's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Age
    33
    Posts
    316
    Thanks
    153
    Thanked 182 Times in 84 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Koristio sam m7, i m8 na kratko... Ogromni minus kod m8 je tasteri na ekranu i ova crna linija ispod ekrana htc...

    Bolji bi bio da su tasteri ostali na ovom crnom kao kod m7.... Il da su makli liniju...

  16. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    ta crna linija estetski jeste višak ali je proizvođaču sigurno dobro došao taj prostor.......držao sam ga više puta u rukama i pored stvarno super oblika,veliki minus po meni je klizavost,imao sam utisak da stalno hoće da mi ispadne iz ruku......opet,da ga stavim u plastičnu navlaku onda više "One M8" nije to........to je pored odvratnog dialer-a i jedini razlog što ga nisam pazario....................Bya,lep i interesantan review


    iPhone 13 mini Starlight

  17. #13
    iPhoneBigFan perkele's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Indjija
    Age
    44
    Posts
    134
    Thanks
    94
    Thanked 34 Times in 21 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Ja sam ga imao neko vreme, a imao sam i s5 i note 3 i mogu reci da po nicem ne moze da se meri sa njima. Ekran jednostavno to nije to u odnosu na samsung, kamera pogotovo, senzori na ekranu a dole mesta koliko hoces, dugme za paljenje skroz na vrhu a telefon je jedan od najduzih pa nije nikako zgodno, uvek sa dve ruke moras da otkljucavas... Najveca mana je ta sto se staklo kamere kao i na svakom htc grebe samo od sebe, ja sam kupio polovan i dobio rezervni zadnji oklop i racun iz begrama na 6000din, decko od kog sam kupio je menjao ceo oklop zbog stakla kamere, i stvarno je oklop kao nov bez traga koriscenja a staklo kamere kao da je smirglano! Sa druge strane, stvarno je prilicno lep ao telefon, i ima strahovito dobar zvuk sto na zvucnicima a pogotovo na slusalicama, onaj beats audio je vrh vrhova.

  18. #14
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    Odlican review i odlican telefon

    Definitvno nesto sto nije pisano na brzinu i da bi bilo odradjeno...subjektivni dozivlaj koji pokriva objektivni deo onoga sto ovaj telefon jeste...

    Moj prvi smartphone je bio HD2...sjajan telefon sa metalnim kucistem...u to vreme jedina bolja "stvar" je bio iPhone 4, sto ja nisam kapirao u startu...doticni telefon i dalje posedujem i imam isto misljenje o njemu ali to nije tema "nase emisije"...

    Imao sam priliku da vidim M8 i da ga koristim...telefon koji vas kupuje pri prvom susretu...metal-staklo (meni je to uvek asocijacija na prvi iPhone koji sam imao i mozda sam zbog toga i vezan za tu kombinaciju)...jednostavno na pogled deluje kvalitetno i odlicno uradjeno...mozda imate utisak "klizavosti" ali taj metalni deo je jednostavno sjajan...tezina telefona - odlicna...bar meni...mislim da sam u ovom segmentu i dalje na nivou ruske dogovorne ekonomije gde je sve imalo biti veliko i tesko... ...ali kod ovog telefona je to meni veliki plus...

    ...zvucnik je bolje da ne komentarisem, sve je vec napisano...nacin aktiviranja telefona je takav da zavidim...i to kao jedan od najgorih zaludjenika i poklonika iPhone-a...sitnica koja mi se mnogo dopada (btw, komentar za dugme na vrhu telefona samim tim, po meni, ne stoji)...

    ...sve ono sto nisam mogao da vidim i konstatujem u kratkom druzenju sa ovim telefonom je prikazano u review-u...mnoge stvari mi se dopadaju u samoj organizaciji Sense-a iako sam iskonski ljubitelju Apple uredjaja i njegovog OS-a...


    Voleo bih kada bi svi mi vise vremena trosili na ovakve stvari (review-e uredjaja i programa, koje sjajno pise i kolega @dzenopoljac) a manje na sitne zajedljivosti i bespotrebne carke i preganjanja (pogotovo oko razlicitih OS-ova, oni su tu da sluze nas a ne da se mi dzapamo zbog njih )...


    Ovom review-u nedostaje samo jedna stvar...uvodna rec o autoru...

    Svaka cast jos jednom na trudu i vremenu utrosenom za ovaj review

  19. The Following 5 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    .stefan (11-11-2014),Babakaj (11-11-2014),Byakuya (11-11-2014),ukce (13-11-2014),zule73 (11-11-2014)

  20. #15
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: HTC One M8 Review

    @zikicz ne znam sta da ti kazem. Sorry na pravljenju problema Najbolje je da probas oba pa presudis sam.

    @no1livz4ever vecinu stvari mogu jednom rukom da obavim na njemu i to mi je i bila bitna stvaka kod izbora. Sve vece od ovoga bio bih osudjen na koriscenje 2 ruke uvek. Z2 i uopste Sony telefoni imaju takav oblik koji ne prijanja uz ruku bas najbolje. Sa druge strane otporni su na vodu sto je veliki +. Jeste zbog zvunicnika visi ali zato taj deo telefona ne drzis nego ga drzis negde na sredini pa ti je sve lepo na dohvat placa

    @djetk0 to je upravo razlog sto sam uzeo M8 a preskocio M7. Volim kada je home dugme u sredini.

    @komso upravo tako. Zahvaljujuci toj bradi spakovali su mozda jos malo baterije i jos nesto ispod. Moras da pazis da ti ne ispadne mada nisam imao utisak da ce toliko lako da mi ispadne kao neki drugi allmetal telefoni.

    @perkle izbor izmedju Amoled i LCD ekrana je stvar afiniteta. Npr. ja volim boje koje gledam da budu realne a ne prezasicene samo da bi to izgledalo kao bolje. Kamera jeste bolja na S5 i Note 3 to niko nije porekao. Koristio sam S4 i najveca briga mi je bilo to Home dugme. O astronomskoj razlici u kvalitetu izrade necu ni da pricam. I posle iPhone-a zeleo sam telefon bez fizickih dugmica i kao sto sam gore napisao M7 sam preskocio zato sto nije imao dugme u sredini.
    Ne grebe se staklo grebe se namaz koji se alkoholom lako skine ako vec do toga dodje. Levoruk sam tako da mi dugme sa desne strane nista ne bi znacilo, cak mi ovaj polozaj zbog kaziprsta, sa kojim zakljucavam ako koristim jednom rukom, ima vise smisla. Ti vidim da se nisi proveo nesto mnogo vremena sa telefom. Da jesi znao bi da se otkljucava tako sto dva puta tapnes na ekran(a imas i druge gestures). Cak sam i o tome pisao u review-u. Takodje M8 nema beats audio nego Boom Sound. I za nekoga kome je stalo do muzike to je prva stvar koju ce iskljuciti kada koristi slusalice.
    I sada najbitniji deo - ne znam da li se da primetiti ali ja sam poveo dosta vremena praveci ovaj review. Takodje nigde nisam pokretao telefon vs. telefon pricu. Tako da ako vec zelis nesto da pises:

    a. Nemoj da nabacas gomilu recenica, neka to ima malo smisla ipak. Takodje vidi i da ti pravopis bude nesto bolji.
    b. Moj review je bio moje vidjenje telefona. Nisam koristio druge telefone kako bih pljuvao Htc i obrnuto.
    c. Kada koristis telefon vidi da naucis osnove, mogu dosta da znace.

    Ali kada vec pokrenuo pricu da odgovorim: Da sam zeleo telefon koji secka sigurno ne bih davao 500 evra zato sto nosi oznaku 5.

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    bgrazvratnik (11-11-2014),bobanbg9 (11-11-2014),zabrljanje (11-11-2014),zule73 (11-11-2014)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •