iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: XBMC tutorial za pocetnike

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default XBMC tutorial za pocetnike

    Posle nekoliko godina koriscenja XBMC na vise raznih uredjaja (Mac mini, Ipad mini, Windows 7, Android TV box) napisao sam ovak kratak tutorial, pre svega, za one koji tek pocinju kako bih im ukazao gde treba traziti odgovarajuce programe, addonse i repozitorije i kako treba ‘nastelovati’ XBMC da bi zeljene funkcije sto bolje radile.


    1. Pocinje se downloadovanjem XBMC (koji se sada zove Kodi) sa sajta 'kodi.tv'. Poslednja proverena verzija je Gotham 13.2, ali mozete skinuti I najnoviju ‘Helix’ 14 koja je u razvoju i sadrzi mnoga poboljsanja. Za Mac, windows i android je lako, samo se skine odgovarajuca aplikacija sa sajta i instalira. Za IOS JB uredjaje (napomena: XBMC radi samo na JB uredjajima) ima uputstvo na Kodi sajtu (instalacija iz Cydia). Za sve uredjaje data su inace detaljna uputstva na sajtu o svim vaznijim pitanjima rada XBMC.


    2. Posle instaliranja XBMC morate da biste imali zeljene sadrzaje (filmove, TV serije, muziku itd.) da instalirate odgovarajuce programe i addonse sa sajta 'tvaddons.ag'. I na tom sajtu data su data detaljna uputstva sa fotografijama i video prikazima kako se to radi. Najvaznije je da se prvo instalira “fusion”koji ima najveci broj addonsa sa repozitorijumima filmova i TV serija. Napominjem da je prvi default ‘skin’ kada se XBMC instalira ‘Confluence’ (koji se kasnije moze promeniti), ali cini mi se da za stelovanje on najbolji jer je vrlo pregledan. Da bi ste imali sve opcije otvorene za kasnije stelovanje – video – zvuk itd. treba da preko SYSTEM – Settings – System – Settings level – izaberete opciju Advanced koja ce vam dati sve postojece mogucnosti za stelovanje.

    Za instalaciju Fusion, u meniju XBMC prvo idete na SYSTEM – File Manager – Add source i onda u praznom polju upiste sledecu adresu:
    HTML Code:
    http://fusion.tvaddons.ag
    i potvrdite (done), a posle toga u drugom polju unesete naziv Fusion i sve potvrdite na OK. Posle toga nazad na SYSTEM – Settings – Addons – Install from zip file – klik na Fusion – start here – zatim klik da instalirate dva pluginsa: program i video hubwizard. Zatim nazad na xbmc repos i instalirate sve koji su vam ponudjeni (desetak). Posle toga na glavnom meniju, u Programs- pa na Config Wizard i klik na onaj koji odgovara vasem uredjaju (Mac, IOS, Win). Kada se to zavrsi preko glavnog menija udjete u VIDEO – addons I, ako ste sve tacno odradili, tamo bi treblo da budu svi addonsi. Uz fusion trebalo bi da bude instaliran i popularni program NAVI X i Genesis (Ja najvise koristim iStream, Icefilms, Gensesis, Mashup).


    3. Da bi ste obogatili svoj izbor, trebalo bi instalirati I sledece (postupak isti kao i za fusion):
    Mashup –
    HTML Code:
    http://install.mashupxbmc.com
    Istream (Superrepo) –
    HTML Code:
    http://use.superrepo.org/

    4. Za one koji zele gledanje TV programa uzivo – LIVE TV, treba uraditi sledece:
    SYSTEM – Settings – Addons – Disabled addons – PVR clients – i onda aktivirati (enable) “PVR IPTV single client”. Posto ste to uradili kliknite na njega i na polje ‘Configure’, a zatim pod ‘General’ na ‘Location’ gde treba da pise ‘Remote path (Internet address)’. Zatim ispod toga na M3U Playlist, unesite sledece:
    HTML Code:
    http://xbmcbbts.weebly.com/uploads/3/1/6/0/31603209/bbtspvr.m3u
    . Ispod toga deaktivirajte Cache m3u i potvrdite na OK. Idite zatim na SYSTEM – Settings – LIVE TV – General i potvrdite da je Enabled.

    Posle svega restartujte XBMC.Kada ponovo otvorite XBMC imacete LIVE TV sa preko 1000 kanala (vecina od njih radi). Na sajtu xbmcbbts.weebly.com naci cete I uputstva kako da uz nazive kanala dodate njihove logose i kako da imate i pregled TV programa za mnoge kanale (EPG).


    5. Cesto se dogadja na pojedinim uredjajima da narocito prilikom gledanja HD filmova, dodje do zastoja radi baferovanja ili javlja da je ‘cache full’. Da bi se to izbeglo, treba modifikovati postojecu ‘advancedsettings.xml’ fajlu u settingsu XBMC ili instalirati novu prema uputstvima sa sajta kodi.tv. Ovo se cesto dogadja kod Android masina zato bi bilo dobro da instaliraju I najnoviji XBMC za Androide 13.3 koji postoji I na Google play store pod nazivom SPMC.


    Na kraju, vazno je povremeno pratiti gore navedena dva glavna sajta XBMC, jer se stvari vremenom menjaju, dodaju se novi programi i addonsi, daju se nova uputstva. Forumi ova dva sajta dobar su izvor da se nauci o svim ovim pitanjima.

    P.S. Ja sam ovo postavio pod Mac, ali slobodno premestite gde vise odgovara.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following 12 Users Say Thank You to smera For This Useful Post:

    BAZA (06-10-2014),Rookie (09-04-2015),biker972 (16-10-2014),cigla (06-10-2014),coa (08-10-2014),edyman (06-10-2014),giannsi (26-10-2014),kylle (06-10-2014),nemanya (19-06-2015),niki93t (06-10-2014),noname (07-10-2014),stefan.gricko (06-10-2014)

  3. #2
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    May 2010
    Age
    52
    Posts
    172
    Thanks
    15
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Da li neko zna neku listu gde moze da se dobije mini ultra i sport klub...nazalost, na ovoj listi je nema (gore pomenutoj)?

  4. #3
    iPhoneBigFan drmunja's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    39
    Thanked 85 Times in 32 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Pozdrav svima

    vezano za Livetv u XBMC,kao sto ste mozda upoznati,BBTSIP,VDUB25 i ostali su pogasili svoje linkove tako da se javio problem sa gledanjem televizijskih kanala uzivo.Da bi pomogao onima koji imaju taj problem,u mogucnosti sam podeliti moju listu za XBMC sa ex-yu kanalima koju sam ja pronasao i koju koristim.kome treba nek mi posalje PM,da ne bih javno sirio linkove jer sve sto postane javno vrlo brzo se gasi.Na zalost,ono sto je problem su arene i Sport Klub-linkovi koji se pojave vrlo brzo se gase(dan-dva i to je to).ako budem negde naleteo na stabilne linkove,nije mi problem podeliti.
    IF YOU WANT GAS? EAT BEANS!

  5. The Following 4 Users Say Thank You to drmunja For This Useful Post:

    BAZA (16-01-2015),DarkSide (17-01-2015),bydussan (17-01-2015),djidji8888 (24-01-2015)

  6. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2013
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    93
    Thanked 112 Times in 65 Posts

    Default XBMC tutorial za pocetnike

    Što se tiče live tv-a kažu da će konačno da proradi krajem fabruara i da neće više biti preko linkova nego add-on.
    Imam i ja neki link što je do skoro radilo nekih 200 kanala ali sad više ni to neće. A i sve koje sam nalazio rade po tva tri dana i ugase ih. Tako da bolje da se strpimo još malo i posle će sve biti po starom.

    Last edited by Milan3gs; 17-01-2015 at 07:04.

  7. #5
    iPhoneBigFan drmunja's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    39
    Thanked 85 Times in 32 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    znam to da ce biti izbacen addon od strane BBTS ali dok on ne izadje mogu da pomognem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    IF YOU WANT GAS? EAT BEANS!

  8. The Following 4 Users Say Thank You to drmunja For This Useful Post:

    Milan3gs (17-01-2015),biker972 (18-01-2015),djidji8888 (19-01-2015),maaxiimus06 (18-01-2015)

  9. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    evo da se i zvanicno zahvalim clanu drmunja na linkovima

  10. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    U settingsu PVR IPTV Simple clienta ukucajte i imacete Live TV
    HTML Code:
    http://file.xbmcmxtv.com/happy.m3u
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  11. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,136
    Thanks
    614
    Thanked 616 Times in 372 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    probao sam ovo ali meni bolje radi
    Code:
    http:/bit.ly/husham2014

  12. #9
    iPhoneBigFan drmunja's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    39
    Thanked 85 Times in 32 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    e da,molio bih sve da ne sire linkove dalje.jer sto se bude vise sirilo linkovi ce se brze gasiti,zato bih molio da lista ostane medju clanovima ovog foruma
    IF YOU WANT GAS? EAT BEANS!

  13. The Following User Says Thank You to drmunja For This Useful Post:

    djidji8888 (19-01-2015)

  14. #10
    iPhoneBigFan drmunja's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    39
    Thanked 85 Times in 32 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    nova lista u opticaju-vrlo interesantna
    IF YOU WANT GAS? EAT BEANS!

  15. The Following User Says Thank You to drmunja For This Useful Post:

    djidji8888 (21-01-2015)

  16. #11
    iPhoneBigFan zoric's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Prigrevica
    Age
    40
    Posts
    258
    Thanks
    55
    Thanked 11 Times in 10 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Da li su ovi linkovi jos uvek aktivni za Live TV?ubacio sam ovaj poslednji ali nema nista...?


    Sent from iPhone 6 using Tapatalk

  17. #12
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2013
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    93
    Thanked 112 Times in 65 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Nema više linkova za live tv, odi na njihovu web stranicu i imaš klipove kako da podesiš sve vezano za live tv. Sajt bi trebalo da je




    Code:
    www.bbtsip.tv
    Last edited by zabrljanje; 09-04-2015 at 18:01.

  18. #13
    iPhoneBigFan zoric's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Prigrevica
    Age
    40
    Posts
    258
    Thanks
    55
    Thanked 11 Times in 10 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Skinuo sam ove ip client-e i neispravni su....


    Sent from iPhone 6 using Tapatalk

  19. #14
    iDrugČlan
    Join Date
    Apr 2014
    Age
    32
    Posts
    38
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Instalirao sam ovaj novi kodi 14 i instalirao navi-x,mashup,icefilms.U mashup nece nista da se ucita bukvalno ne moze nista,u ice films nece da mi otvori source za film ili neki error ili nista ne bude,a za navi-x isto kao ice films.Kako da popravim to?

  20. #15
    iPhoneBigFan zoric's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Prigrevica
    Age
    40
    Posts
    258
    Thanks
    55
    Thanked 11 Times in 10 Posts

    Default Re: XBMC tutorial za pocetnike

    Jesi probao Genesis?isto sa Fusion Repoa cini mi se?


    Sent from iPhone 6 using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •