iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Kupovina 3gs

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    A, A
    Age
    40
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Post Kupovina 3gs

    Pozdrav, razmisljam o kupovini iphone 3gs. Taj zbog toga sto nemam novca za cetvorku ili neki bolji. Trenutno koristim huawei y330 android 4.2.2 pa razmisljam da ga prodam i zamenim za 3gs.
    Ako imate neke savete, predloge pisite. Uporedite android 4.2.2 i Ios 6.x.x koji ne na 3gs.
    Inace od iphone sam koristila malo 4 i 4s, pa sam videla otprilike kako funkcionise.

  2. #2
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Nema tu mnogo srece, ipak je 3GS prilicno mator model.....moj ti je savet stekuj za 4...bar...za 120 do 150 evrica moze da se nadje ozbiljan primerak....

  3. #3
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Ako baš mora 3gs, ja bih gledao da bude simfree i da baseband nije 6.15 (Modem Firmware). Znam da sve može da se sredi ali ipak... Gledaj da li radi wifi, gps, kako drži baterija... Kad nađeš nešto, možeš da ovde potražiš savet za dalje.

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    A, A
    Age
    40
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Ono sto ja imam u planu kad se sastanem sa prodavcem to je da bude negde gde ima wifi, pa onda proverim kako radi, nalog na i tunes imam proverim to i app sotre kako skida, proverim poziv, zvuk. Ima li jos nesto da treba obavezno proveriti? I da, zasto da nije 6.15?
    Ja imam registrovan americki nalo na itunes, imam pristup svim aplikacijama jeli tako? Ne moram recimo imati hrvatski nalog da nadjem domace aplikacije?

  5. #5
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    6.15 je tzv iPad baseband...to odma znaci da nije sim free a sve osem toga, obzirom da nisi bas u tematici ......nema smisla.....dakle, samo jedino i iskljucivo SIM FREE. Sve ostalo sto si rekao stoji....ubaci svoju karticu, ako nadje signal odlicno, uloguj se sa svojim Apple ID i reseno.

  6. #6
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Problem je sto ti vecina aplikacija nece raditi jer su predvidjene za ios7 i jace....3gs je preterano mator telefon i nikako ti ne bih savetovao kupovinu istog...cak vise ne ni kupovinu ip4...mogu ti reci da su oba sporija nego taj android koji sada koristis...ako mozes da se nategnes 200e i manje da uzmes 4s to ti se isplati....ako ne onda zaobidji trenutno iphone....prijateljski i najrealniji savet

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    A, A
    Age
    40
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    To primecujem da dosta aplikacija je radjeno za ios 7 pa nadalje. Citam na itunes u opisu. Nego recite mi skype da li radi na Ios 6? Za viber i whats app vidim da moze, a za skype pise da radi od Ios 7 pa nadalje?

    I ovo me interesuje, recimo uzmem telefon i tu je neka verzija softvera ali nije najnovija koja moze za njega, e sad ja ocu da uradim update na najnoviju. Kako da znam da li je bezbedno uraditi da se ne zakljuca tel i sl? To citam na netu da se tako moze zakljucati? I jailbreak da li se on moze uraditi bezbedno?
    Last edited by bbrks; 01-10-2014 at 19:14. Reason: po drugi put ne citiraj post iznad svog, koristi funkciju EDIT!!!!!!

  8. #8
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Ne citas nista.......post broj 5!!!!!!!

  9. #9
    iPhoneBigFan Rista011's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Novi Beograd
    Age
    25
    Posts
    113
    Thanks
    106
    Thanked 17 Times in 16 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Zavisi za koje potrebe je fon, ja idem na fb, whats, viber, yt, instagram, slušam muziku i odgovara mi 3gs skroz, čak i neke igre rade bez problema.. Može i skype, kad pritisneš download pita te da instaliraš stariju verziju i možeš, a i generalno ako imaš jailbreak možeš instalirati sve aplikacije tako što uzmeš stariju verziju koja je radila na ios 6

  10. #10
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Ako hoces prijatno donekle da se osecas na iosu i budes up to date...a ne zelis da potrosis puno para...4s je pravi izbor...za oko 200e imas super telefon...mada ruku na srce imaju i bolji telefoni za te pare...stvar je licne preferencije sta ko zeli...
    Tom 3gs-u ako nije menjana baterija vec je vreme da se menja....nije neka investicija ali nije je bas najjednostavnije zameniti...ne vredi cimanja...kao backup telefon i moze da posluzi...ali kao glavni....ne bih rekao...matoro je to

  11. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Nikako ne bih preporucio kupovinu 3gs-a, sto kaze @.stefan, ipak je to star telefon. iPhone 4 bi mogao nekako da prodje, ali nista ispod. Bolje skupljaj pare za njega, jer ovako mislim da ces baciti pare bez veze.


    Sent from my iPhone 5

  12. #12
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Ako imas 50-60e na raspolaganju, pa ok. Zaobisao bih ga, sluzio me je odlicno 3 godine ali je mator brate

  13. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    dobar je 3gs za osnovne potrebe a i nema boljeg telefona za 50e
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  14. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    3gs ja izuzetan telefon!ali ne sada.prosto je nemoguće naći dobar primerak.baterija,zvuk u slušalici i mikrofon,skoro nema teorije da sve to radi kako treba.ja ga baš volim,malo lepo sapunče!
    ali da sada ne trebaš da ga kupiš,ne trebaš...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    iPad 10.2

  15. #15
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Kupovina 3gs

    Evo moj jos uvek radi posle ravno 5 godina. 37 nedelja 2009, preziveo flashovanje na 6.15. pa downgrade nazad na 5.13. baterija je menjana dva puta, ali sve ostalo sljaka. Koristim ga kao drugi tel. Jedino sto je kuciste u losem stanju ali to je ocekivano za takvu plastiku nakon toliko vremena. Razmisljam cak da mu zamenim ledja da bude lep

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •