iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 1 of 1

Thread: Android TV box Minix Neo X8-H

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Android TV box Minix Neo X8-H

    Pre par dana stize mi kineski mini tv box Android Minix Neo X8-H. Rec je o najnovijem boxu firme Geekbuying (cena 150 USD), koji je zasnovan na najnovijem Kit Kat 4.4.2, Amlogic s802H (2 GHz, Cortex A9), 4 jezgra, dual band wi-fi, Bluetooth, 2 GB RAM, 16 GB interne memorije i mogucnost dodavanja uz pomoc SD kartice. Iako u kuci imam skoro sve uredjaje Apple, morao sam da uzmem ovaj Android zbog gledanja XBMC jer mi je dosadilo da airplay sa mac minija na glavni TV. Ovaj Android takoodje podrzava airplay sa IOS uredjaja. Izradjen je od crne plastike (slicno ATV3) i ostavlja utisak o solidnoj izradi. Otvara sve vrste video fajli, ukljucujuci kazu i 4K (nisam jos proverio). Ima 3 USB porta, normalni HDMI, mini USB za servis, opticki izlaz za zvuk, eternet port i veliku wi-fi antenu (ovde je vazno da radi u dva opsega 2,4 I 5 GHz). Pored fabrickog daljinskog, kupci u ovom periodu besplatno dobijaju i drugi tzv. Air mouse, koji znatno bolji za rukovanje. Naravno, moguce je prikljuciti mis I tastaturu. Dolazi savec mnogim preinstaliranim aplikacijama, medju kojima je i XBMC.

    XBMC filmove pusta bez zastoja, a isto je i sa vecim video fajlama sa eksternog drajva. Ima dve vrste desktopa (launchera) Minix i klasicni Androidov. Takodje ima aplikaciju za lako podesavanje velicine slike na ekranu, sto vazno prilikom prikaza na velikom TV ekranu. Jeste najskuplji android box koji sam do sada kupio, ali mislim da je vrlo dobar za strimovanje i gledanje video materijala.Na youtube ima vise prikaza ovog boxa.X8H 005.jpgX8H 008.jpgX8H 017.jpgX8H 021.jpgX8H 022.jpg
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. The Following 3 Users Say Thank You to smera For This Useful Post:

    .stefan (11-09-2014),3gs (14-10-2014),slavke1976 (01-04-2015)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •