iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

  1. #1
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Tesla 7.85 Unboxing i prvi utisci

    Prvi non-Apple gadget review na nasem forumu i definitivno pravi uredjaj posto se radi o domacem proizvodjacu ComTrade.
    Do samog uredjaja je jako tesko doci posto su serije male a ComTrade nije bas bio siguran u trziste na kome je ponudio ovakav tablet. Druga serija koja je dosla preko vikenda se rasprodala tako da mozemo ubuduce ocekivati veci broj uredjaja.

    Pa da krenemo

    Pakovanje u kome dolazi ovaj "domaci" tablet je odlicno. Logo je fenomenalan i odmah po otvaranju vidi se da je paznja poklonjena tome kakav ce prvi utisak biti. Kutija ima magnete koji je drze zatvorenom. Sve je uredno rasporedjeno i zapakovano.






    Sadrzaj je nesto sto se vec ocekuje: punjac, kabl za sinhronizaciju ali tu je ukljucen i OTG kabl. Za one koji ne znaju OTG kabl iliti On-The-Go jeste kabl koji je na jednoj strani microUSB a na drugoj USB ulaz za vas flash drive, 3g modem ili neki drugi uredjaj.
    Tu je i korisnicko uputstvo na srpskom jeziku kao i garancija.








    Dolazimo i do samog uredjaja. Prednji deo krasi ekran od 7,85 inca rezolucije 1024x768 sto je sasvim dovoljno za sve uobicajene stvari koje se rade na tablet uredjaju u danasnje vreme.
    Zadnji deo je fina gumirana plastika pa uredjaj fino lezi u ruci i ne daje osecaj jeftinog tableta vec sasvim suprotno. Sa desne strane se nalazi slot za SD karticu, Volume rocker i Power dugme, na vrhu se nalazi 3,5mm jack i microUSB ulaz a na dnu mikrofon.
    Sa prednje strane nalazi se kamera od 2Mp a sa zadnje je kamera od 5Mp.






    Uredjaj dolazi sa:
    - Ekranom od 7,85inca i rezolucijom od 1024x768 (163ppi)
    - Dimenzija 199,5x135x7,2mm i tezinom od 360g
    - 16Gb interne memorije (od koje je korisniku dostupno 12),
    - 1Gb Rama,
    - Intelov Atom Z2580 Dual core procesor na 2Ghz (sa njihovom Hiper Threading tehnologijom)
    - Baterijom od 3750mAh
    - Wifi802 b/g/n, BlueTooth 4.0, GPS+AGPS
    SD card slot do 32Gb
    - Android 4.2.2





    Uredjaj dolazi sa vanila Androidom sto je odlican potez posto to znaci da ce sve uvek raditi tecno u sta sam imao i sam prilike da se uverim. Tokom jednodnevnog koriscenja nisam primetio nikakav lag.
    Kamera je pristojna i mislim da ce zaodovoljiti potrebe u onoj meri u kojoj se i ocekuje od jednog tableta. Speaker sa zadnje strane je malo tisi nego sto bi zeleo. Player koji dolazi uz sam uredjaj nije imao problema ni sa jednim formatom koji sam pustio.
    Browser je odlican i brz ali uvek postoji mogucnost koriscenja i Chroma ili nekog drugog.






    E sada sledi ono zbog cega sam se i zainteresovao bas za ovaj tablet. On kosta 13.000 dinara. Jeste, nesto jace od 100 evra kosta ovaj uredjaj zbog cega mislim da je trenutno bestbuy u jeftinijoj kategoriji tableta u Srbiji.
    Ovih dana cu na ovaj prvi review dodati i jedan koji se tice trajanja baterije i uopste rada samog uredjaja.
    Last edited by dzenopoljac; 19-08-2014 at 10:10.

  2. The Following 20 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    3gs (05-09-2014),AnaBG (26-08-2014),Baraba (25-08-2014),Icko (20-08-2014),Ike (26-08-2014),Lazar (19-08-2014),Svitac (21-08-2014),bbrks (19-08-2014),bgrazvratnik (20-08-2014),dado (19-08-2014),didlika (21-08-2014),iboki (19-08-2014),igne (19-08-2014),komsa (20-08-2014),niki93t (20-08-2014),njikolaj (24-08-2014),onlyonethebestone-ip (24-09-2014),slavke1976 (01-04-2015),smera (20-08-2014),zabrljanje (19-08-2014)

  3. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]



  4. The Following 2 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    3gs (05-09-2014),onlyonethebestone-ip (24-09-2014)

  5. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Koliko drzi baterija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #4
    iDrugČlan onlyonethebestone-ip's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Age
    39
    Posts
    32
    Thanks
    20
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Paranormal : Tek sam uzeo ovaj tablet , ali uz konstanto koriscenje uz wifi , meni traje
    oko 5-6 sati . Veoma sam zadovoljan kako baterijom tako i samim tabletom .

    Da li neko zna kako ukloniti google search sa pocetnog ekrana na ovom tabletu ?
    Ne moze standardnim putem kao kod widgeta .
    Last edited by onlyonethebestone-ip; 30-09-2014 at 15:18.

  7. #5
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    da i meni baterija bas bas dobro drzi. devojka uzme da gleda youtube, fejs i instagram i moze pola dana da bude na njemu bukvalno
    ne znam kako da sklonis google search, realno meni to ni ne smeta ama bas ni malo
    iPhone 6s ios 9

  8. #6
    iDrugČlan onlyonethebestone-ip's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Age
    39
    Posts
    32
    Thanks
    20
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Ja volim da mi je prazan pocetni ekran , pa mi je taj google search suvisan )) .
    Probacu jos malo da istrazim , mozda i pronadjem neki nacin .
    Inace sam impresioniran sa ovim tabletom u pogledu cena - ono sto nudi .

  9. #7
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    da li se nekom ko ima ovaj tablet desava da se sam od sebe restartuje kada se ne koristi, dakle ne dok se radi na njemu vec dok nista ne radi?
    desava mi se u zadnjih mesec ipo da iz cista mira bilo da je na punjacu ili ne samo ode u restart. Da ga odnesem na reklamaciju ne znam sta da im kazem da bi mi verovali da se tako nesto desava jer se desava random, jednom u nekoliko dana a nekad i vise puta dnevno...
    iPhone 6s ios 9

  10. #8
    iPhoneBigFan dejanz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    344
    Thanks
    70
    Thanked 50 Times in 43 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Probaj da pojuris po drugim forumima gde ima vise korisnika ili kontaktiraj servis.Moguce da je to cest problem pa mogu odmah da ti kazu kako da se resi, znam da su imali u pocetku neke ceste probleme i da su ljudima menjali odmah za drugi.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  11. #9
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Bas cu ih nazvati ovih dana...

    I moze li mi neko proveriti na svom tabletu dal mu minimalno i maksimalno osvetljene skoro pa isto, veoma je mala razlika, kao tipa 25-30% razlike na nekim uredjajima. To mi smeta narocito uvece kada sam u krevetu, bas bole oci jer ne moze da se smanji mnogo...
    iPhone 6s ios 9

  12. #10
    iPhoneBigFan zlocesti's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Lajkovac
    Age
    40
    Posts
    302
    Thanks
    312
    Thanked 61 Times in 42 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Mozes da da sklonis uz pomoc nekog od launcera,naprimer nove..

  13. #11
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Pominjao sam pre neki dan u drugoj temi da su mi se nedavno u kucu nenadano uselila druga dva Teslina tableta L7 i H7.
    Nisam ih mnogo trosio posto mi je iPad svakako primarni tablet, ali evo par mojih opservacija.
    H7 sam se iznenadio kvalitetom izrade. Jedina mana u dizajnu mu je srebrni okvir oko ekrana koji izgleda nekako jeftino. FullHD ekran je vrlo lep. Ne znam ko ga proizvodi, ali deluje dobro. On isto ima Atom na 2ghz, 1 gb ram (sto mu je mozda mana) 16 gb internog prostora ... U principu iste specifikacije kao ovaj prvi tablet sto je Byakuya opisao, samo manji 16:9 ekran od 7 inca koji je full hd i drugaciji dizajn. Kamere su po meni kriminalno lose, ali s obzirom koliko kosta, nije nista cudno. Cena 12-13000

    L7 mi je jako cudan mada cena od 9000 to objasnjava. Od momenta kada sam ga uzeo u ruke jednostavno se oseti da je plastikaner i prosto mi konstrkukcija ne deluje tako cvrsto kao kod H7. Ledja su jako jako jako tanka i postoji mali prazan prostor izmedju njih i hardvera unitra tako da kada se pritisne sa zadnje strane ona hoce malo da se ulegnu. Ivice oko ekrana su znatno deblje nego kod H7 sto malo kvari utisak. Ekran mi se uopste ne svidja. Rezolucija je 1024x600, ali deluje kao da aspect ratio nije dobar pa u portret modu interfejs deluje izduzeno dok je u landscape modu spljosteno. Boje su takodje nekako jadnije nego na H7. Dizajn tableta je takav da mi se cini da je on predvidjen za landscape upotrebu posto je kamera tako pozicionirana, a svi dugmici se nalaze na gornjoj strani uredjaja. Hardver je opet Intel Atom ali ovoga puta na 1.3 ghz i citavih 2 gb rama. Android verzija na njemu je 4.4.2.
    Ako ima neko pitanje u vezi ova dva, tu sam da probam da pomognem.








    Last edited by LDV20; 13-01-2015 at 20:47.

  14. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]



    Jel normalno da ovoliko baterije vuce ekran?

    Inace, uzet nov, tesla 7.85 u pitanju

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  15. #13
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Moracu da pogledam kada se vratim u Bgd. Mada ako izdrzi nekih 5-6 sati youtubea onda je sve ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s ios 9

  16. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Age
    44
    Posts
    249
    Thanks
    92
    Thanked 41 Times in 30 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Tesla tablet na zalost ne pravi Comtrade, vec kao i uvek do sada CT uzme 2-3 dizajnera da naprave dobro pakovanje kutiju, zatim
    par programera i Vesa sastave konfiguraciju za zeljeni proizvod i posalju to kinezima da im urade kako su to zamislili i naravno platili ..
    Da ne duzim dalje, svako od nas bi zapravo mogao da uradi to sto je uradio i Comtrade da imamo 100K eur za neke ozbiljnije kolicine, plus trebale mi nam takodjer politicke i druge vezice u Telekomu da se to naravno i proda...btw da ne idem out, mislicete da miniram Tesla tablet ali stvarno nemam tu nameru, vec da kazem
    Tesla je cist kinez, kao i drugi proizvodi u tom rangu cena od 100eur, nista bolji ni napredniji.

  17. The Following User Says Thank You to milos.aralicak For This Useful Post:

    technobuba (10-05-2015)

  18. #15
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    62
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 10 Posts

    Default Re: Tesla Tablet 7.85 [Unboxing i prvi utisci]

    Jos kad su rekli prvi srpski tablet ili srpski tv...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •