Pozdrav drugari...

Imam jedan "mali" problem sa iPad mini 1st gen. Problem je jeko jednostavan, neće da se puni odnosno ne reaguje na lighting kabl (probano više i svi original i isto). Tako da kada sam malo zagledao video sam da je u unutrašnjem delu konektora dosta korodiralo. Pretpostavljam da je u pitanju bila vlaga/morska voda/talasi/vlažna torba ili bilo šta drugo. Prvo sam probao sa čišćenjem konektora ali nije pomoglo.

Tako da sam "časkom" razmontirao iPad kako bih došao do flex kabla za konektor kad gle čuda ( flex je zalemljen direktno (soldered) za ploču. Moja greška, video sam na amazonu da ima da se kupi i da nije nešto skup ali nisam detaljno zagledao i kako sam preko iFix došao do onog dela rasklapanja pročitao sam zanimljiv deo "Unlike the iPad 3's dock connector, the Mini's lightning port is permanently soldered to the logic board. That design decision will make certain repairs very expensive"

Moje prvo pitanje je da li neko kod nas može uspešno da promeni samo konektor http://www.amazon.com/iPad-Mini-Dock...+charging+flex

Dok je u očekivanju negativnog odgovora na prvo pitanje moje drugo pitanje da li postoji mogućnost da se kupi logic board od iPad minija 1st gen (na amazonu i aliexpresu baš i ne može da se nađe). Pretpostavljam da može da se kupi samo od nekog polovnog iPada kome je nešto drugo crklo.

Unapred hvala