iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Activator - kreativna resenja

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Activator - kreativna resenja

    Svi dobro znamo (ili bar tako mislimo) šta je activator. Znao sam od vajkada šta je i čemu služi, međutim priznajem, nisam se nikada trudio se detaljnije upoznam sa njim. Ovih dana, igrom slučaja trebalo je da uradim neke stvari koje su me upućivale na njega, pa sam se malo ozbiljnije pozabavio njime i moram da priznam da sam skroz oduševljen i da nisam bio svestan ni 30% njegovog stvarnog potencijala.

    Ovu temu, zamislio sam kao mesto gde bi mogli da razmenjujemo kreativna rešenja, vezana za activator. Dakle akcenat je na kreativna.

    Da počnem prvi. Verovatno ste čuli za tweak RemoteMessages, koji služi da možete slati, čitati i tako dalje poruke, sa vašeg računara (nevezano za os). Da bi tweak radio potrebno je da bude pokrenut na telefonu. Zbog sigurnosti, ali i potrošnje baterije, tražio sam brzo i jednostavno rešenje za aktivaciju ovog tweak-a, bez potrebe da ulazim u meni, pa settings i tako dalje. To sam uradio tako što sam preko activator-a napravio da mi se tweak aktivira duplim klikom na sredinus tatus bara. Dakle ne može brže i jednostavnije. Isto tako se naravno i deaktivira.

    Drugo čega sam se setio, mada priznajem nisam još uvek siguran da li sam samo otkrio toplu vodu ili nešto korisno je sledeće. Stavio sam da kada mi se aktivira wifi, da mi se 3G deaktivira. Sad ne znam da li sam uradio nešto korisno ili ne, pošto ne znam da li se 3G inače gasi kada se aktivira wifi. Ako ne, onda mislim da ovako može da se uštedi dosta na bateriji, jer mislim da wifi dosta manje vuče baterije od 3G-a.

  2. The Following User Says Thank You to milan64586 For This Useful Post:

    jb007 (08-06-2014)

  3. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    to drugo je već otkriveno ranije i spominjano ovde na forumu ali da, korisno je................mislim da je Maximus to negde ovde napisao..........


    iPhone 13 mini Starlight

  4. #3
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Nisam video da je neko pisao. Nije toliko ni vazno. Bitno je da u okviru ove teme sto vise ljudi napise svoja iskustva, tacnije resenja, kako bi dali ideju drugim ljudima sta sve moze da se uradi sa activator-om, jer mgucnosti su stvarno velike.

  5. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Svitac's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kragujevac
    Posts
    597
    Thanks
    93
    Thanked 134 Times in 113 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Evo za paljenje i gašenje wifi, odnosno 3G , EDGE:

    Activator (automatsko paljenje i gasenje wifi i data)
    Settings-activator-anywhere-network status i pod left wifi stavi da ti pali celular data, a pod joined wifi stavi toggle da ti gasi celular data, podešavanja skroz dole na kraju.

    Već je pisano negde ovo, nije skorije ali obrađeno sigurno kao što reče #komsa
    Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje.

  6. The Following User Says Thank You to Svitac For This Useful Post:

    AjfonTantuz (02-11-2014)

  7. #5
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Palo mi je ovo na pamet i tako sam prvobitno i probao. Međutim ne može tako. Kada telefon ode na sleep, gasi se wifi, a pošto je cellular data iskljucen, telefon ostaje bez ikakvog izvora za priliv podataka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Svitac's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kragujevac
    Posts
    597
    Thanks
    93
    Thanked 134 Times in 113 Posts

    Default Activator - kreativna rešenja

    Ne razumem, kod mene to radi bez problema, da nemas insomniu ? Kod mene gasi i pali ono sto mu je dostupno, bez obzira da li je u sleep.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje.

  9. #7
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Ne znam. Prosto ne radi tako. Radi jedno vreme ali onda telefon izgubi wifi i prosto ne radi data vise. Proradi tek kada se ponovo uključi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    EDIT:

    Evo jos jedne ideje. Schedule opcija. Namestiti da se, bilo gase sve opcije za protok, wifi + cellular data (wifi svakako), bilo wifi +3G, tako da ostaje samo 2G, u odredjeno vreme kada idete na spavanje, kako telefon bespotrebno tokom noci ne bi vukao bateriju preko 3G, ili wifi.

    EDIT1:

    Ova varijanta sa gasenjem cellular data, ili 3G kada se ukljuci wifi i posle gasenje ima jednu manu da bi bila savrseno resenje. Interesovalo me je sta se desava kada telefon izadje iz dometa wifi mreze. Nadao sam se da reaguje kao da je rucno wifi iskljucen, odnosno da ukljucuje 3G, a iskljucuje wifi. Medjutim nije tako. 3G se ukljucuje, sto je dobro, medjutim wifi ostaje ukljucen, sto nikako nije dobro, jer telefon u tom slucaju stalno trazi novu mrezu, sto trosi bateriju mnogo vise nego da je 3G ukljucen. Znaci vi morate svaki put kada izlazite iz kuce, odnosno dometa kucne wifi mreze, da rucno iskljucujete wifi, kako on ne bi konstantno trazio novu mrezu.
    Last edited by milan64586; 08-06-2014 at 23:37.

  10. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Visoko
    Age
    37
    Posts
    1,117
    Thanks
    179
    Thanked 140 Times in 97 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    mozel neko kombinovati Schedule da se pali airplane mod pritom da wi-fi ostaje ukljucen,.

  11. #9
    iPhoneBigFan milospinkfloyd's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    subotica
    Age
    33
    Posts
    351
    Thanks
    67
    Thanked 27 Times in 25 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    da li moze activator da se podesi da se na silent/ring dugme pali do not desturb? Koliko vidim ne moze

  12. #10
    iEntuzijasta vladimir991's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Age
    32
    Posts
    65
    Thanks
    684
    Thanked 77 Times in 25 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Ne bi trebalo... Mislim da dobro vidis ali cekaj odogovor nekog iskusnijeg.

  13. #11
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Hocu nesto da uradim sa telefonom, a ne znam kako, a cini mi se da je mozda Activator jedino resenje, pa me zanima da li neko mozda od vas ima neku ideju kako to da izvedem. Dakle potrebno mi je da kada napustim kucu, bluetooth se sam aktivira i po mogucstvu da se deaktivira kada ponovo dodjem kuci.

    Androidi imaju do jaja foru, da program za profile, preko lokacije, ali lokacije odredjene preko gsm/wifi mreze, a ne gps-a (dakle ne trosi bateriju), definise odredjenu tacku, koju mozete nazvati recimo "kuca" i onda definisati pravila prema toj tacki. Recimo "kada napustis tu tacku, ukljuci bt", "kada dodjes na tu tacku, iskljuci bt". Kada bi tako nesto postojalo za iPhone, to bi bilo odlicno.
    Last edited by milan64586; 02-09-2014 at 13:50.

  14. #12
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    @milan64586


    Pogledaj SBProfiles

    http://moreinfo.thebigboss.org/morei...e=sbprofilesDp

    i to bi trebalo da ti omoguci da sve to podesis...problem je sto za "Location triggers", WiFi treba da stalno bude ukljucen (bar tako pise u opisu tweak-a)...mada u daljem tekstu moze da se stekne utisak da samo slabije odredjuje lokaciju...a, sa druge strane, ti i hoces da bude preko WiFi...


    http://www.reddit.com/r/jailbreak/co...for_activator/

    http://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/20mb8l/


    EDIT: Pogledaj i temu, tacnije post, koji je davno napisan a odnosi se na cellular i 3G i iskljucivanje kada se poveze na WiFi a tu imas i toggle za Bluetooth...


    http://www.isrbija.net/showthread.ph...l=1#post475585
    http://www.isrbija.net/showthread.ph...l=1#post475546
    http://www.isrbija.net/showthread.ph...l=1#post475422
    Last edited by zabrljanje; 02-09-2014 at 14:58.

  15. #13
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Hvala za ovo. Problem sa "SBProfiles" je sto da bih probao kako radi trigger, moram da imam full licencu, a da bi dobio full licencu, moram da uplatim neku donaciju. Sad, da znam da mi to zavrsava posao, platio bih naravno. Ali prosto ne placa mi se da bih probao i verovatno video da to nije to sto mi treba. U screenshots-ima u opisu programa stoji i ovaj gde se podesava "gps sensitivity", sto znaci da on verovatno koristi gps za odredjivanje lokacije, a to mi nikako ne odgovara, jer kada bi gps bio stalno aktivan, to bi mi potrosilo bateriju za nekoliko sati.



    Ovaj "Car Mode" je isto nesto sto me ne privlaci uopste, jer on funkcionise po principu da je bluetooth stalno ukljucen i da onda kada prepozna u dometu i poveze se sa odredjenim uredjajem, to je okidac za pokretanje definisanih akcija. Dakle ne bih hteo da mi bt bude stalno ukljucen.

    Za ovo ostalo sam vec znao i manje vise podesio sve, ali opet ni tako (preko Activator-a) ne mogu da odradim to sto hocu. To bi mozda moglo da radi kada bi mi wifi bio stalno ukljucen i kaad bih bio stalno povezan na kucnu mrezu. Medjutim ja ukljucujem wifi samo kada mi je potreban. Jedno vreme sam napravio zadatak preko Activator-a da kada sam na kucnoj wifi, ili nekoj drugoj, da mi iskljucuje cellular data, jer sam negde procitao da wifi trosi manje bateriju od 3G. Medjutim meni je brze trosio, tako da sam vratio na 3G, a wifi palim po potrebi.

    Setio sam se jedne stvari i poslao sam Petrich-u kao predlog. Da ubaci u Activator okidac za prekoracenje odredjene brzine. Ne znam da li ovi stariji telefoni mogu da registruju stalno brzinu, posto nemaju M7 kooprocesor, ali makar za 5S bi to bilo idealno resenje, a mislim i da je ostvarivo. Dakle ideja je da kada recimo brzina predje 20 km/h, sto bi znacilo da se krecemo u automobilu, da se aktivira dodeljeni zadatak. Moglo bi i da se namesti da recimo se deaktivira nakon odredjenog vremena u kome je brzina u kontinuitetu ispod 20 km/h, jer moze da se desi da stalnes na semaforu ili negde drugo na kratko i da on misli da nisi vise u autu i iskljuci bt i ostalo.

    EDIT:

    I dalje ne razumem kako ovaj Setting Profiles pogadja lokaciju, ali je odlicno pogadja i to bez koriscenja GPS-a, odnosno wifi-a.
    Last edited by milan64586; 02-09-2014 at 16:17.

  16. #14
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Vidis da ti konstantno pominju ukljucen WiFi (jedna od dosadnih poruka koje izbacuje i iOS kada je ukljucen Location a nije WiFi)...druga stvar, ukljucen Location ti ne bi pojeo bateriju za 2-3 sata osim ako koristis nesto tipa iGo-a...
    To sto pominjes za donaciju, ona moze da bude i jedan dolar (oko 90 dinara) sto definitivno nije mnogo cak i da samo probas pa ako ti radi posao, ti mozes da mu jos dodas (ako zelis) a ako ne radi, nije sigurno ni prvih ni poslednjih 100 dinara koje si onako potrosio...

  17. #15
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Activator - kreativna rešenja

    Location koji je stalno aktivan (location kao takav mi je stalno i ukljucen), bi sigurno drasticno smanjio vek baterije. Prosto, on mora stalno da ima neki uvid u lokaciju da bi znao kada treba nesto da izvrsi, a to znaci da bi baterija trajala mnogo krace, sto definitivno nije vredno ovoga sto meni treba. Mnogo mi je lakse u tom slucaju da rucno aktiviram bt kada udjem u kola. Znaci nikakve varijante koje ukljucuju gps kao pomocno srredstvo me ne zanimaju. Samo nesto (ne znam sta) kao ovaj Setting Profiles, koji to radi odlicno bez gps-a i bez wifi-a.

    Sto se donacije tice, nije meni problem da dam i 10 ili 15$ za nesto sto cu koristiti. Ali imam princip da ne dajem nista dok ne proverim da je to ono sto mi treba. Ni 1$ i 50 c (ni Eminema). Tako sam kupio ko zna koliko nekih gluposti sto po cydia-i sto po appstore-u i ili je u startu glupost ili developer prosto nece dalje da razvija, uzeo pare i kao ko vas...E pa zato ja kupujem samo proverene stvari i stvari koje mi stvarno trebaju. Tako sam kupio recimo Zephyr, kupiso Celeste, sve skupi tweak-ovi. I ljudi prosto nece dalje da razvijaju i kao ko ti je kriv sto si kupio. E pa sad vise ne kupujem dok ne probam i uverim se da mi to treba i da je developer ozbiljan covek, a ne neki klinac koji ce da batali tweak zbog letnjeg raspusta.
    Last edited by milan64586; 02-09-2014 at 16:38.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •