iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132

Thread: Zvučnici

  1. #1
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Zvučnici

    Da skratim upravo ispisah celu pricu i gledam nema svrhe pisati toliko nece niko procitati i obrisah

    Pitanje je sledeće ko šta ima od audio sistema kući i kako je zadovoljan istim... Jer planiram da svoje logitech z 5500 menjam za neke dve lepe trosistemske kutije.

    E sad ono sto je meni bitno, savrseno cisti jasni visoki i srednji tonovi i bas koji ce biti dubok precizan...

    Ovi logitech su sve suprotno od onoga sto trazim, skretnicu za satelite kao i da nemaju, sateliti imaju prejake visoke tonove srednji se mesaju sa niskim i jednostavno to nije to... bas zvoni nema nikakvu preciznost ili kako to vec da nazovem...


    Za zvucnike planiram da dam do nekih 300e i polovni dolaze u obzir... a zbog mesta gde bi se trenutno slusali bilo bi idealno kada bi to bile one visoke kutije... Pa ako neko ima neki predlog ili savet nek se javi
    There is always a way!

  2. #2
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Logitech Z5500 jako lepo zna da zvuci ako se lepo i podesi. Bitno je da imas dobru zvucnu karticu da bi oni dosli do izrazaja, sa integrisanim zvucnim kartama nije to to.
    To sam se i sam uverio na mojim Altec ATP 3 kao i na Genius 5.1. Razlika u zvuku je nebo i zemlja.

    Pre nego sto se bacis u trosenje HI-FI opreme, sto nije ni malo jeftin sport... Koju zvucnu karticu imas?
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  3. #3
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Podesavam ih vec 4 godine i nikako da ih podesim, sad sam sklonio zadnje i centralni zvucnik i zvuci bolje nego kad svi sviraju :s

    Ne znam kolko zvucna kartica moze da utice na zvuk... nemam nijednu takodje i brat nema nijednu imamo istu plocu a njegovi labtec apx-4620 zvuce kao da su izmislili muziku za ovo moje ****** od 500e cak imam osecaj da je zvuk mnogo bolji i na starom lg kucnom bioskopu koji ne kosta ni 50e
    There is always a way!

  4. #4
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Ocigledno negde gresis pa zato nije to to.
    Kazem ti da je razlika primetna i to bas bas sa zvucnom kartom. Ali naravno da stavis neku dobru, a ne neku jeftinu od 15€, 20€.
    Imam kuci Xonar DX i svako ko dodje kod mene odusevi se kako se cuje zvuk. A kad im kazem da imam Genius 5.1 i da oni tako zvuce niko ne veruje dok im ne pokazem woofer. Takodje kad prikopcam ATP 3 svaki put me iznenade malisani sa zvukom, pogotovo na zvucnoj. Ja sam moje zvucinke raspodelio po sobi ceo krug i lepo ih ususkao i sakrio, tako da gde god da sednes cujes pun zvuk. Tako bi i ti trebao da odradis, a woofer da sakrijes u neki cosak ili rupu.
    Moja preporuka ti je da uzmes neku dobru Xonar zvucnu kartu i videces razliku i sam.
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  5. #5
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Videcemo da uzmem od nekoga zvucnu kartu pa da probam sa njom mada sumnjam da ce biti neke razlike. I sto se tice rasporeda on nije toliko bitan evo ovaj lg kucni bioskop levi-desni i centralni su iznad tv-a vufer i ovi zvucnici sto idu iza su na ormanu iza tv-a... I zvuk je skoro pa isti po celom stanu a u toj sobi i da ne pricam... A logitech kod mene pomeris se pola metra u neku stranu kao da si stao iza ne znam ni ja cega zvuk nema veze sa zvukom koji je bio...
    There is always a way!

  6. #6
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by Marko View Post


    Za zvucnike planiram da dam do nekih 300e i polovni dolaze u obzir... a zbog mesta gde bi se trenutno slusali bilo bi idealno kada bi to bile one visoke kutije... Pa ako neko ima neki predlog ili savet nek se javi
    Imam samo jedno kratko pitanje, a cime mislis da teras te visoke kutije?

  7. #7
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Neko stereo pojačalo tako da bi onda to bilo ~300e + pojačalo što mi je i dalje prihvatljivo
    There is always a way!

  8. #8
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Ok, a kako ces to pojacalo da povezes sa izvorom zvuka, pretpostavljam da je u tvom slucaju to komp, tj. zvucna karta?

  9. #9
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Pa da... trenutno i u nekoj bliskoj buducnosti bi bili povezani samo sa racunarom. Tako da ce izvor zvuka biti pc, zar ne moze samo kablic iz izlaza na pc-u u ulaz na pojacalu?
    There is always a way!

  10. #10
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Svejedno ako mislis i HI-FI da prikopcas na komp kao sto mislis i za njega ti treba zvucna kartica da bi iole malo kvalitetan zvuk imao. To znam iz iskustva jer sam se pre lozio na HI-Fi i imao pojacalo i dva zvucnika i stalno nesto menjao itd. Onda mi pukao film uzeo 5.1 i za sad stagniram.

    Ali opet ti kazem ako budes pozajmljivao od nekog zvucnu kartu nemoj da pozajmljujes neke jeftine jer neces osetiti neku razliku. I gledaj samo da bude Asus Xonar zvucne karte. To ti govorim da ne bi bzvz pukao pare za HI-FI, kad imas stvarno dobre zvucnike.
    Ti Logitech Z5500 su zaista odlicni zvucnici i odlicno mogu se cuju. Imao sam prilike da ih slusam i stvarno gruvaju za sve pare. Oduvek sam hteo da ih imam, ali me sve nesto drugo skrene od njih.
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  11. #11
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by Marko View Post
    Pa da... trenutno i u nekoj bliskoj buducnosti bi bili povezani samo sa racunarom. Tako da ce izvor zvuka biti pc, zar ne moze samo kablic iz izlaza na pc-u u ulaz na pojacalu?
    A da li tvoja zvucna karta ima analogni stereo izlaz?

  12. #12
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Imam 3.5mm izlaz a ima onih kablova 3.5mm >> rca ako na to mislis?
    There is always a way!

  13. #13
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    joj, sta da ti kazem, vrlo nesretna kombinacija, ali ok, ako ne moze drugacije.....samo na tom kablu ces da izgubis pola "dobrog" zvuka.
    Razmisljaj malo o ovome u buducnosti, ako se naravno stvore uslovi

    Code:
    http://www.audioadvisor.com/Pro-Ject-USB-Box-S-Digital-to-Analog-Converter/productinfo/PRUBS/#.Utllxfs1hdg

  14. #14
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    E sad mi nista nije jasno tek... Jedan kaze da uzmem zvucnu kartu, ok dam 150e kupim zvucnu i zvucnike povezem preko 3.5mm dzeka jer je takav na zvucnicima i dobijem bolji zvuk a drugi kaze da je 3.5mm nesrecna kombinacija

    Sad gledam i za karticu pise:
    This motherboard provides convenient connectivity to external home theater audio systems via coaxial and optical S/PDIF-out (SONY-PHILIPS Digital Interface) jacks. It allows to transfer digital audio without converting to analog format and keeps the best signal quality.
    Da li to znaci da ove postojece zvucnike mogu da povezem i preko optickog kabla posto ima ulaz za isti? I onda necu gubiti na kvalitetu?
    There is always a way!

  15. #15
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Pa mozes ali samo pod uslovom da pojacalo ima digitalni ulaz, ili da imas onu kutijicu gore sa linka, koja ima digitalni ulaz, pa iz nje RCA u pojacalo, koje nema digitalni ulaz. U svakom slucaju, prica se vec krece u pravcu 500 do 600 evra.....ako si shvatio sta pokusavam da kazem.......bez ozbiljnijih novaca, nema dobrog zvuka. Tako da ako nisi spreman da ulazis u to vrzino kolo, nemoj ni da pokusavas. Ovo ti je kranje dobronameran savet.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •