Quote Originally Posted by Marko View Post
Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na ne kvalitetnom uređaju

A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?
Za ulozeno ja definitivno osecam razliku. Kombinacija koju koristim: FLAC/MP3 > iPhone5s/Colorfly C3 > Lightning to camera > JDS Labs C5D > Custom IEM Shure SE530. Sve zajedno to je nenormalno mnogo para za vecinu.

HiFi je mnogo skupa prica za nas sirotinju, zbog toga sam se odlucio za portable verziju.

Nekada davno sebi sam kupio Tannoy zvucnike, najjeftnije koje su imali. Nikada ih nisam upario sa pravim pojacalom, i pored toga su za svetlosnu godinu iznad bilo kog kompjuterskog seta. Btw, imam isti Logitech kao i ti.

Imas gomilu foruma na netu, naravno head-fi, imas i domace forume, hi-files npr. Obidji malo, citaj, a pre svega prosetaj do neke firme tipa 4audio, poslusaj...