iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 132

Thread: Zvučnici

  1. #46
    iNovajlija Cvele982's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Zvučnici

    Okacio sam i ja sliku malo pre, znam da postoji sa dva izlaza, meni treba sa 6.


    Sent from my 3GS using Tapatalk

  2. #47
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default Re: Zvučnici

    ja sam spojio ovo na 5.1 , ne znam gde ima to sto trazis

  3. #48
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Mislim da sa 6 nema, ali sam siguran da taj tvoj TV ima i analogni audo izlaz, tako da sa cincevima iz TVa u pojacalo resavas stvar, samo na dva kanala doduse, ali bolje i to nego TV zvucnici

  4. #49
    iNovajlija Cvele982's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Zvučnici

    Pronasao nacin:
    Prva varijanta:
    Uzmes konverter sa digital optical na usb, pa onda uzmes konverter sa usb na 6-o kanalni.
    Druga varijanta:
    Uzmes scart i nadjes semu na google i tamo imas tri stereo pina, pa ih posle podelis i definises na uredjaju.
    I najbolja varijanta.
    Uzmes scart sa in / out opcijom i dobijes 2 kanalni izlaz 10 x bolji nego sa bananice za slusalice.

    E, posto sam se ja povezao preko skarta jer mi je prva opcija preskupa, imam problem.
    Kada laptop povezem sa hdmi na tv, tv dobija zvuk ali ga ne salje dalje, na scart. Ima neko neki predlog? Neko elegantno resenje
    Jer mi jedino preostaje da izvucem jos tri kabla sa laptopa i pravo u pojacalo, a onda mi kuca lici na prodavnicu elekteo opreme. A to nije poenta


    Sent from my 3GS using Tapatalk

  5. #50
    iEntuzijasta Nenad Bugarcic's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    43
    Posts
    70
    Thanks
    48
    Thanked 8 Times in 7 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Gde se mogu pogledati/cuti ovi ESI zvucnici koje pominjete? Kakvi su u poredjenju sa BOSE Companion 3 ili 5?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #51
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by Nenad Bugarcic View Post
    Gde se mogu pogledati/cuti ovi ESI zvucnici koje pominjete? Kakvi su u poredjenju sa BOSE Companion 3 ili 5?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pogledaj ovde :
    HTML Code:
    http://www.4audio.rs/product.php?id=1295
    HTML Code:
    http://www.player.rs/8%22-i-preko/esi-aktiv-08/pro/5310
    Spoljne linkove stavljati u CODE
    Last edited by bbrks; 30-01-2014 at 18:06.

  7. The Following User Says Thank You to ilijakv For This Useful Post:

    Nenad Bugarcic (29-01-2014)

  8. #52
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    669
    Thanked 2,500 Times in 820 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Nenade..za ove ESI ne znam,ali Bose Companion 5 ima jedan moj drug,neverovatno kako sviraju,njemu je poslao rodjak iz Nemacke i kostali su ga oko 320e,mislim da za tu kintu nema nista bolje

  9. The Following User Says Thank You to p.pera For This Useful Post:

    Nenad Bugarcic (05-02-2014)

  10. #53
    iEntuzijasta Nenad Bugarcic's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    43
    Posts
    70
    Thanks
    48
    Thanked 8 Times in 7 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Pero,Hvala
    Ali na zalost kod nas su Bose Companion 5 nesto malo ispod 500€
    Zato pitam da li je neko imao dodira i sa jednim i sa drugim pa ako su Esi priblizno kvalitetu Bose zvucnika,ustedeo bih 150€


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #54
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Podji i poslusaj ih! Ne postoji bolji savjet od toga za zvucnike uopste..

    Ali znam o cemu pricam i odajem ti 'tajnu' sa ovim Esi-jima.. Za mene su bili bukvalno otkrovenje u odnosu na ulozeni novac. Toliko zvuka za toliko novca tesko da mozes da nadjes.

    Mogu da se usudim da kazem da su dosta bolji (pravilniji izraz je prirodniji) od gore pomnutih bose-a, al o ukusima znas i sam...

    A sama priroda zvuka ne spada pod granu ukusa


    Pozz




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Nosorog For This Useful Post:

    Nenad Bugarcic (31-01-2014)

  13. #55
    iEntuzijasta Nenad Bugarcic's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    43
    Posts
    70
    Thanks
    48
    Thanked 8 Times in 7 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Poslusao i jedne i druge i odlucio sam se..necu ni jedne!!! HiFi i nista vise
    Kutije cu sigurno nove a pojacalo cu verovatno polovno! Ipak pominjani Bose kosta 500€ a na to da se doda 100-200€ moze ozbiljna HiFi muzika da se uzme doduse polovna...
    Esi je ipak bolja kupovina,bar je meni delovalo da imaju mnogo prijatniji zvuk od Bose!


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #56
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: Zvučnici

    @Cvele982 tebi treba D/A konverter..............mala kutijica(ima je napolje za kupiti) koja pretvara digitalni signal u analogni..................npr.ovako nešto:

    Code:
    http://www.amazon.de/Konverter-Wandler-Digital-Toslink-Koaxial/dp/B005H5JTMI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391522390&sr=8-1&keywords=digital+to+analog+converter


    iPhone 13 mini Starlight

  15. #57
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Zvučnici

    Haha, za 700 vec imas nesto bolje opcije.. Al kvalitet sad ne ide proporcionalno ulozenom.

    Pa kazi odma' da si audiofil, za to recimo googlaj focal twins, a u toj kategoriji ima jos svega i svacega interesantnog. I da. Broj evropskih dukata koji ces sresti je za komad, ne za par

    Edit:

    Salim se, mislim ne salim se s focalima ali preskupo je to s obzirom da si isao na 300-tinak €, ipak su ovi 10x skuplji

    Bas me zivo zanima sto si smislio za bose + 200€ sto je oko 700?

    Misljenja sam da izmedju esija i ovih aktuelnih sto se placaju oko 700 i nema radikalne razlike u kvalitetu.. Da se razumijemo najcesce je ima, ali nije toliko velika da bi opravdala dvostruku svotu novca. Tek oko 600-700e po komadu postajemo zanimljiviji..

    Meni je audio posao, cuvaj se toga, navlaka na muzicku opremu je kao droga, skidam se s toga, cak i uspjesno ide, al opet znam da grunem mnogo vise nego sto mogu za te stvari.

    Ne salim se

    Evo ti par frejmova mog kutka, cisto da ne mislis da se sprdam..
    Last edited by Nosorog; 05-02-2014 at 04:21.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Nosorog For This Useful Post:

    Nenad Bugarcic (05-02-2014),njikolaj (18-01-2015)

  17. #58
    iEntuzijasta Nenad Bugarcic's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    43
    Posts
    70
    Thanks
    48
    Thanked 8 Times in 7 Posts

    Default Zvučnici

    A uh
    Znam da je navlaka i vodim racuna(bar mislim)
    Drugar je uzeo polovne kutije(nisam sad siguran koje ali mislim da su JBL) i Harman Kardon pojacalo(zaboravih koji model ali je bio 190€)! Mnogo vise mi se svideo zvuk muzike koju volim da slusam nego na pomenutim aktivnim! Njega je to izaslo 600€!
    E sad..njemu je soba isto kao i moja 20ak kvadrata pa koliko shvatih iz price sa jos par ljudi,da upravo velicina sobe moze prilicno uticati na cenu!
    U sustini..ono sto ja hocu je da slusam tiho ali da bude jako Jazz,Blues ..itd! Ako me razumes kod ovog "tiho a jako"
    Vec imam nesto sto razmatram pa ako si raspolozen pitao bih i tebe za savet na pp?
    Poz

    Edit: e da..vec skidam sve ponovo u flac formatu!
    2.Edit : kutije uzeo! Naletim na KP na silver 6 seriju "monitor audio"! Cuo ih kod decka cena mi bila vise nego dobra i to je bilo otprilike ono sto sam zeleo! E sad jos samo pojacalo i Ode To Joy moze da svira
    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by Nenad Bugarcic; 05-02-2014 at 12:51.

  18. #59
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Tiho a jako bi ti bilo da izlaze manje vise sve frekvencije 'ravnomjerno' pri manjem spl-u? Makar te tako kapiram..

    Tu ti, vjerovao ili ne stvari vise zavise od same zapremine i oblika sobe i pozicije zvucnika (rasporeda svega ostalog u sobi) nego li od samih zvucnika ili pojacala.. Nego da ne pametujem sad.. Soba ti je takva kakva je

    Hmmm, ako volis jazz i blues da pustis najcesce, onda se moze reci da trazis zvucnike na pogresnom mjestu. (bose i hublablabla) To jest 'bass reflex' zvucnike..

    Tebi treba fina pristojna kompresiona kutija bez woofera na 'steroidima' kome nize frekvencije nisu nabudzene da ugode uhu 'modernog' takodje najcesce i 'neukog' slusaoca u zelji za sto vise ( najcesce neiskrenog i prljavog) bass-a. Daleko od toga da bass reflex pljujem kao sistem jer neke firme i modeli to rade ok, ali vecina ne...

    Ja sa HiFi-em i nisam neki, ali sa studio monitoringom jesam. Studio monitoring bi po pravilu trebao da reproducira zvuk sto je moguce iskrenije radi sto vjernijeg prenosa muzike koju radis na spoljni svijet miliona razlicitih saund sistema. A to tebi treba, iskren zvuk! Nek te nazivi etiketa ne bune

    Termini hi-fi ili studio monitors su i onako marketinski trikovi.. Jer na kraju dana dobar zvucnik je dobar zvucnik, a los zvucnik je los!


    Pozz


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Nosorog For This Useful Post:

    Nenad Bugarcic (05-02-2014)

  20. #60
    iEntuzijasta Nenad Bugarcic's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    43
    Posts
    70
    Thanks
    48
    Thanked 8 Times in 7 Posts

    Default Zvučnici

    To je to
    Strucno si objasnio ovo "tiho a jako"
    Evo dao mi drugar njegovog NAD_a da slusam narednih mesec dana pa da ne zurim dok ne naleti nesto dobro a povoljno!
    Neopisiv je osecaj slusati muziku na iole dobrim kutijama i pojacalom za razliku od aktivnih koji se nude za 100,200,300+ € ! Ja uzeh ove za 390€(mint stanje,stari 1g) i sa ovim NAD_om, stvarno,..predobro(za mene) zvuci! Vidim da pojacalo za moje potrebe moze da se nadje i za 150€ i to mu dodje 40€ skuplje od Bose.. Po meni,ne mogu se cak ni porediti!
    Veliki poz


    Sent from my iPad using Tapatalk

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •