iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 132

Thread: Zvučnici

  1. #31
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Belgrade, Serbia
    Posts
    177
    Thanks
    26
    Thanked 98 Times in 70 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by Marko View Post
    Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na ne kvalitetnom uređaju

    A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

    U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

    Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?
    Za ulozeno ja definitivno osecam razliku. Kombinacija koju koristim: FLAC/MP3 > iPhone5s/Colorfly C3 > Lightning to camera > JDS Labs C5D > Custom IEM Shure SE530. Sve zajedno to je nenormalno mnogo para za vecinu.

    HiFi je mnogo skupa prica za nas sirotinju, zbog toga sam se odlucio za portable verziju.

    Nekada davno sebi sam kupio Tannoy zvucnike, najjeftnije koje su imali. Nikada ih nisam upario sa pravim pojacalom, i pored toga su za svetlosnu godinu iznad bilo kog kompjuterskog seta. Btw, imam isti Logitech kao i ti.

    Imas gomilu foruma na netu, naravno head-fi, imas i domace forume, hi-files npr. Obidji malo, citaj, a pre svega prosetaj do neke firme tipa 4audio, poslusaj...

  2. #32
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Ne znam zasto si uopste otvarao temu i trazio pomoc kad ocigledno da teras svoju pricu

    Kazu ti ljudi lepo da probas drugu zvucnu kartu i uverices se sam u razliku
    +1
    Jer ulaziti u dalju diskusiju je totalno bespotrebno...
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  3. #33
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by Marko View Post
    Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na ne kvalitetnom uređaju

    A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

    U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

    Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?
    Ali ni priblizno ne shvatas koliko gresis u ovome sto si napisao......u svakom slucaju vidim da se trudis na naucis, polako, ne zuri, citaj , proucavaj......dacu ti samo dve teme........izvor zvuka i digitalno/analogna konverzija.

  4. #34
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    359
    Thanks
    60
    Thanked 64 Times in 43 Posts

    Default Zvučnici

    U pravu je sto se tice veze izmedju zvucnika i zvucne karte. Ako ih vezes optickim kablom (digitalno) dekoding ce raditi dekoder koji je integrisan u Z5500 sistemu i tada zvucna karta nema ama bas nikakvog uticaja. Veza preko 3.5mm bananica tj obicnim audio kablovima "upošljava" zvucnu karticu i tada je itekako bitno da bude zvucna sto kvalitetnija. Ja imam X-Fi Titanium Fatality Edition i zadovoljan sam.

    E sad je glavno pitanje ko bolje radi posao, dekoder u Z5500 ili kvalitetna zvucna kartica? Misljenja su podijeljena a ja licno nisam imao priliku da uporedjujem, iskreno nesto me mrzjelo o tome radit


    Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:

    Marko (21-01-2014)

  6. #35
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Lanac zvuka ti je onakav kakva ti je najlosija karika u lancu! Ne treba biti neki astrofizicar da bi se takve stvari primijetile

    Dakle, utice jedna stvar na drugu tu uvjek, to je istina.... Ali s obzirom da ne pravis nikakav svemirski brod enterprize vec predpostsvljam da zelis da uzivas u zvuku, prvenstveno radi slusanja muzike idi prvo na zvucnike jer oni prave vecu razliku u ovom slucaju nego li sama kartica!!!

    Zvucnike do 300e sam ti vec gore preporucio 'esi near classic 8' ili cak manje 'esi near 5' ukoliko ti soba nije dosta velika . Podji poslusaj... Kutije su aktivne i ne treba ti pojacalo za njih..

    Ja te kutije nemam, da ne bude da svoga konja hvalim... Imam 3 para mnogo skupljih, ali u tom (300-tinjak eura) cijenovnom rangu nisam cuo nista bolje od ESI-ja..


    Sto se tice ad/da konverzije i zvucnih kartica, nisam bas siguran da li strucnjaci odozgo imaju predstave koliko je jeffin ovaj output na iphone-u (input za slusalice) pa svi slusaju sa njega i ne bune se nista, valjda zbog toga sto ima oznaku apple?!

    Nemojte da mislite da hejtujem apple, niposto! Imam i ja epl uredjaja koje volim, ali epl klijentela je ipak na kraju krajeva pomalo sekta

    Za pristojno slusanje sto se muzicke karte tice ti ne treba nista vise od najjeftinije focurite scarlett serije (nekih 80tak eura), mislim da se zove focusrite scarlett 2i2..


    Pozdrav!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Nosorog For This Useful Post:

    Marko (21-01-2014)

  8. #36
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    34
    Thanks
    0
    Thanked 7 Times in 7 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Moja preporuka ti je http://audioengineusa.com. Imam A2 model zakacen za iMac http://audioengineusa.com/Store/Powe...sktop-Speakers i nisam cuo da nesto bolje svira od racunarskih zvucnika. Nema ih kod nas pa ti je narucivanje jedina opcija, ili ako putujes preko, potrazi preko njihovih EU dilera.

  9. The Following User Says Thank You to gsm For This Useful Post:

    Marko (21-01-2014)

  10. #37
    iNovajlija Cvele982's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Zvučnici

    Posto vidim da ima ljudi koji se razumeju u audio tehniku, znaju sta pricaju, imam pitanje za vas:
    Kako da povezem tv i stub, s'time da necu preko slusalica i aux-a, jer je odnda kvakitet zvuka ocaj, treba mi sa jedne strane digital audio optical a sa druge strane 6 cinca.
    Ima li neko ideju?
    Uredjaji su Technics SH-EH790 i Samsung UE32EH5450


    Sent from my 3GS using Tapatalk

  11. #38
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    To ne postoji, cenim da mislis da iz TVa digitalnim kablom povezes audio sa stubom (sta podrazumevas pod stubom?). Ne postoji kabl, koji samo preko zice pretvara digitalni u analogni signal

  12. #39
    iNovajlija Cvele982's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Zvučnici

    Znam da takav kabal ne postoji. Mene interesuje zna li neko neki uredjaj koji sa prima digitalni zvuk, a ima izlaz za 6-o kanalni analogni izlaz. Nesto kao na slici, ali ne 2 nego 6 out


    Sent from my 3GS using Tapatalk

  13. #40
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default

    Marko za te pare mozes da uzmes dobro ozvucenje za sobu.Verujem da nisi Audiofil kao ja i u sobi ti ne treba pojacalo od 2000e i zvucnici od 1500e.Za te pare(300+e) mozes da uzmes 300 puta bolje zvucnike od ovih tvojih jer su oni blago receno krs.Preporucujem ti da uzmes neko polovno pojacalo (Harman Kardon,Denon,Marantz,Pioneer,Yamaha,)neki bolji cd player i polovne zvucnike(Gledaj Infinity,Kef,Jamo,Bose,Pioneer,Jbl...).Ako hoces te visoke za sobu,imas dosta Jbl .Uvek gledaj velike kutije gde imas dublji bass.NAjbolje bi bilo ako bi nasao Infinity,jer oni imaju ono sto si naveo,,,cisti visoki tonovi,dobri srednji i dubok bass.Muziku skidas u Flac formatu,i uzivas.Znaci pojacalo i Cd player ,ne preko kompa.Ako sakupis jos para trazi lampasko pojacalo jer to je zvuk koji treba da se cuje.
    Inace ja imam AUDIO RESEARCH D-76 Tube i INFINITY KAPPA 9.Ako ti treba savet oko kupovine posalji pm ..

    CVELE982...KAo sto kaze bbrks to ne postoji,ako hoces da povezes pojacalo i tv najbolje je da uzmes pojacalo sa hdmi izlazom.Preko HDMI kabla povezes tv i pojacalo.Posto nemas HDMI pojacalo moras preko aux-a.Da li taj Technics ima optical out?
    Last edited by bbrks; 28-01-2014 at 22:05. Reason: Ne pisi post za postom, koristi funkciju EDIT

  14. #41
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Zvučnici

    lele ljudi pa za te pare kupio bi 20 dvadesetcetvorki po 200 i vise wati da mi sruse kucu i da porazbijam svima prozore u okolini...
    ja imam jednog snagasa montarbo 457
    jednu petnaesticu od 180W + srednji i horna kuca mi je na sprat gore mojima sam porazbijao ceo set casa i tanjira XD noge im se tresu od mojih ludorija
    prozori su mi u linijama

    ne razumem se u te audiofilije XD ali volim bas

    morao sam ovo da napisem iako se ne razumem u te kvalitete zvuka meni je bitno da je jako i da se trese sve
    Last edited by 3gs; 27-01-2014 at 23:13.

  15. #42
    iNovajlija Cvele982's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Zvučnici

    Ne, tv ima optical out i wifi i onda kada pokrenem film ili pustim muziku hocu malo bolji zvuk, a stub ima samo analogne primace, tj, cinceve, a ja hocu da iskoristim 5.1 sistem koji ima, dok na aux-u rade samo trosistemci.


    Sent from my 3GS using Tapatalk

  16. #43
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 3gs View Post
    lele ljudi pa za te pare kupio bi 20 petnaestica da mi sruse kucu i da porazbijam svima prozore u okolini...
    ja imam jednog snagasa montarbo 457
    jednu petnaesticu od 180W + srednji i horna kuca mi je na sprat gore mojima sam porazbijao ceo set casa i tanjira XD noge im se tresu od mojih ludorija
    prozori su mi u linijama

    ne razumem se u te audiofilije XD ali volim bas
    DA,da moze i to.To ja zovem kafanski zvucnik ili zvucnik za satre.Jak visokotonac i bas,tu nema srednji ton.To moze ako hoce da luduje i da nervira komsiluk ili da odvali Animals Martin Garrix.Ali ono sto je on naveo ne dobija tim zvucnicima.Taki zvucnici koji imaju "300w""se mogu naci za 100-130e pa cak i manje.A recimo infinity kappa 6 zvucnici imaju 270w a kostaju 500dolara na ebay-u.NA njemu je da odluci,nzm koje je godiste ali mladi uzimaju take zvucnike kao i ti.Imao sam i ja ali vremenom coveku dosadi taj bass i sve trazi cistiji zvuk.

    Quote Originally Posted by Cvele982 View Post
    Ne, tv ima optical out i wifi i onda kada pokrenem film ili pustim muziku hocu malo bolji zvuk, a stub ima samo analogne primace, tj, cinceve, a ja hocu da iskoristim 5.1 sistem koji ima, dok na aux-u rade samo trosistemci.


    Sent from my 3GS using Tapatalk
    Moras preko cinceva.
    Last edited by bbrks; 28-01-2014 at 22:07.

  17. #44
    iNovajlija Cvele982's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Zvučnici

    Nismo se razumeli, meni treba konverter posto jedan uredjaj ima samo digital izlaz, a drugi samo analogne ulaze, a bezveze mi je da kupujem jos jedno pojacalo, kada vec imam jedno, analogno.


    Sent from my 3GS using Tapatalk

  18. #45
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default Re: Zvučnici

    imao sam isti problem, resio sam sa ovim
    http://img18.imageshack.us/img18/8325/3xle.jpg

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •