iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 132

Thread: Zvučnici

  1. #16
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    359
    Thanks
    60
    Thanked 64 Times in 43 Posts

    Default Zvučnici

    Quote Originally Posted by Marko View Post
    Videcemo da uzmem od nekoga zvucnu kartu pa da probam sa njom mada sumnjam da ce biti neke razlike.
    Lol, pa ne da ce biti razlike nego, sa i bez zvucne je nebo i zemlja! Ne samo za ovaj sistem (koji posjedujem) nego za bilo koji drugi. Spajati zvucnike sa integrisanom zvucnom je horor I ne mogu da vjerujem da ti za 4 god vec to nije neko rekao



    Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

  2. #17
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Quote Originally Posted by bbrks View Post
    Pa mozes ali samo pod uslovom da pojacalo ima digitalni ulaz, ili da imas onu kutijicu gore sa linka, koja ima digitalni ulaz, pa iz nje RCA u pojacalo, koje nema digitalni ulaz. U svakom slucaju, prica se vec krece u pravcu 500 do 600 evra.....ako si shvatio sta pokusavam da kazem.......bez ozbiljnijih novaca, nema dobrog zvuka. Tako da ako nisi spreman da ulazis u to vrzino kolo, nemoj ni da pokusavas. Ovo ti je kranje dobronameran savet.
    Pa ovi 5.1 imaju ulaz za optički i koaksialni kabl:


    E sad da nebi kupovao bezveze optički kabl jel i dalje smatram da to neće uticati na kvalitet zvuka gledam da povežem preko ovog koaksialnog... to je običan rca priključak može bilo koji AV kabl? ne treba ništa posebno? i kolko sam ja shvatio i optički i koaksialni su digitalni i oba bi trebalo da "zvuče" isto tj. da ne kvare zvuk?
    There is always a way!

  3. #18
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Ne razumem, ok imaju, ali sta ces sa njima? Svejedno, ja smatram da nema razlike izmedju koaxialnog i optickog digitalnog kabla. Jedan RCA moze da ti posluzi kao koaxialni. Medjutim, pogledaj ove linkove, necu da te plasim, ali cisto da znas da ima i ovakvih:

    Code:
    http://www.audioadvisor.com/Kimber-Kable-AGDL-Silver-Digital-Coaxial-Cable/productinfo/KKAG/#.Uto-Yvs1hdg
    A da vidis dokle to ludilo ide, baci pogled na ovaj cenovnik

    Code:
    http://www.thecableco.com/Catalog/Cables
    Last edited by bbrks; 18-01-2014 at 10:09.

  4. #19
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Pa ako na ploči imam izlaz koji je već savršenog kvaliteta a zvučnici imaju ulaz na isti povežem tako i ne treba mi dodatna zvučna kartica? Po mojoj nekoj logici ako računar "pravi" digitalni zvuk i isporučujega na digitalne izlaze na ploči nema logike da taj isti zvuk ploča isporuči zvučnoj kartici i da se tada bolje čuje?

    E sad malopre ja povezah preko koaksialnog kabla... i jedino što primećujem kao razliku je da sam izgubio ekvilajzer u default oplikaciji koja ide uz drajvere za zvučnu kartu i nešto tiši zvuk... Tako da i dalje stojim iza onoga da su zvučnici ***** iako ih svi hvale

    A što se tiče tih kablova od po 500e+ to je već predaleko i siguran sam da će se vše dobiti promenom kondenzatora u pojačalu nego zamenom kabla od 20e nekim od 500e ali opet to je neka druga tema...
    There is always a way!

  5. #20
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Bas tako, cela ta prica je ozbiljno ludilo, ali ja pokusavam da ti kazem da na tom nivou, gde se ti sada nalazis, sta god da uradis, bez ozbiljnijeg ulaganja u HW, tesko da ces bilo sta postici.

  6. #21
    iPhoneBigFan k1ngst0ne's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Nis , Srbija
    Posts
    131
    Thanks
    173
    Thanked 86 Times in 71 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Marko druze da te pitam , a sta ce ti to sve ? xD
    Da slusas muziku i da uzivas to valjda mozes i sa onim 2+1
    Ali svaka ti cast vidim da se dosta razumes sto se tice toga

  7. #22
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Zvučnici

    ^
    +1

    Ne znam zasto sve teras po nekom svom, a vidis sta smo ti svi lepo rekli. Ti se i dalje zaludjujes da je integrisana zvucna koja imas top i da ti ne treba bolje kad prikopcas preko koaksijalnig ili optickog kabla, a da je u stvari do zvucnika i da si zvucnici krs nevidjeni. Lepo rece @k1nst0ne da vidi da se bas dosta razumes. Zato radi sta ti je volja.
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  8. #23
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Ne znam onda sam ja umislio da se to loše čuje...

    Mada kad pogledam i specifikacije onda se razočaram i vraćan na to da nisam umislio
    33 Hz - 20 kHz
    93.5 dB

    I preko ovih pomešanih srednjih i visokih tonova bi nekako i prešo, sa ekvilajzerom bi se nekako dovelo u red ali bas i njegova preciznost ne može da se dovede u red nikako

    A najgore od svega što kad sam ih kupovao pre tih 3-4godine prvo sam bio do skymusic-a gde su mi povezali neke 12" koje su mi zapale za oko i to na neko njihovo predpostavljam najbolje pojačalo da bi izvukli najbolje iz zvučnikakako bi ih prodali i ni oni mi nisu zvučali kako ja oću :S
    There is always a way!

  9. #24
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Zvučnici

    uzmes jedan dvd player jedno polovno dobro pojacalo i neke polovne dobre zvucnike. za sve to kesnes jedno 500 evra i onda ces mozda da imas "dobar" zvuk. za 300 evra neces nista da napravis mislim mozda hcoes ali onda se tvoj dobar zvuk i nas razlikuje kad pustis youtube ili vecinu mp3 fajlova odmah si ubio kvalitet zato moj predlog ti je da probas malo audio diskove da vidis kakva je razlika

    lepo ti rekose ljudi. sakupi vise pare pa ulozi lepo ili ostani na tome na cemu si sad

  10. #25
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    ^^ rekoh već, 300e za zvučnike stim što je bilo sa ~ znači nije striktno 300e i takođe rekoh +pojačalo...

    I kažeš DVD player, a kako će isti isporučiti kvalitetan signal pojačalu ako isti košta ~70e?
    There is always a way!

  11. #26
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Zvučnici

    nadji neki model koji ima kvalitetniji audio... ja imam neki stariji sony koji je bio bas za zvuk hvaljen. Meni zvuk sa bilo kog racunara nikako nemoze da pridje njemu... to je samo moje iskustvo...

    prva prednost istog je sto ces na njemu da pustas audio diskove a na racunaru mp3

  12. #27
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Belgrade, Serbia
    Posts
    177
    Thanks
    26
    Thanked 98 Times in 70 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Realno, kao sto su neki drugari rekli, najvise ti se isplati da ulozis u neku kvalitetniju audio kartu, Asus, M-Audio, i zadrzis Logitech zvucnike.

    Medjutim, ako vec zelis da se igras, onda preporucujem nesto tipa PC > DAC > HiFI amp/receiver > Stereo zvucnici. DAC mozes da porucis preko ebay-a, ima ih raznih, od 50$ do koliko god hoces. Pojacalo i zvucnike mozes da nadjes preko oglasa, ne moras da kupujes novo.

    Uglavnom, opsirna prica, i kao i svaki hobi, jako skupa. Ja muziku slusam u pokretu, tako da ulazem u kvalitetne slusalice.

  13. The Following User Says Thank You to votdfak For This Useful Post:

    bbrks (18-01-2014)

  14. #28
    iSrbijaBigFan Marko's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    197
    Thanks
    30
    Thanked 36 Times in 29 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na nekvalitetnom uređaju

    A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

    U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

    Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?
    There is always a way!

  15. #29
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Ne znam zasto si uopste otvarao temu i trazio pomoc kad ocigledno da teras svoju pricu

    Kazu ti ljudi lepo da probas drugu zvucnu kartu i uverices se sam u razliku

  16. #30
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Re: Zvučnici

    Za 300e podjes fino u player, artist ili slicno... Cujes ESI near 8 i odlucis... Za te pare neces naci nista priblizno...

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •