iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 168

Thread: Kupovina Tv-a,

  1. #1
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Da li ima ovde nekoga ko se malo bolje razume u televizore, tj. planiram da kupim neki 3d tv pa sam malo istrazivao po internetu i izbor mi se sveo na Sony 46' W905 ili Samsung 46' f8000 ili Lg 47' 860s, sto se tice cene svi su tu negde priblizni, pa ako ima nekog ko malo bolje poznaje tu tematiku voleo bih da cujem i vase misljenje!

    Hvala!
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Ne znam da li kupujes bas zbog gledanja 3d i koliko uopste ima videa i filmova odnosno programa za gledanje u 3d. Ako je o tome rec onda su sve 3 marke priblizno jednake. Kod samsung smart tv postoji i jos jedna mogucnost da povezivanjem preko interneta pratis i programe koji inace nisu dostupni kod nas. Naprimer mogu se promenom regiona, odnosno zemlje (umesto Srbije, stavi se US) cime se omogucava instaliranje aplikacija namenjenih za US podrucje (hulu, netflix itd.). Primenom tzv. Smart DNS ili VPN moguce je pratiti odgovarajuce strane programe koji inace nisu dostupni kod nas. Za to je najbolji samsung.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Nema veze sa temom ali moj sin danas razbio plazmu
    Ako zelis kvalitet slike onda sano Panasonic plazma... Led televizori su cista komercijala, ne kazem da su losi ali boje su previse dinamicne i neprirodne...
    Mada, nekim ljudima se bas to svidja.... LG pravi cool televizore ali nekako bih uvek pre uzeo Samsung, oni su zaista LED televizore pogotovo ove top modele F8000 doveli do perfekcije...

  4. #4
    iPhoneBigFan swimmer's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Beograd
    Age
    44
    Posts
    392
    Thanks
    127
    Thanked 760 Times in 262 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Kao sto igne kaze. Za mene je panasonic plazma zakon. Ja imam trenutno 55vt50 plazmu i prezadovoljan sam.

  5. #5
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Pa za sad nema mnogo 3d ali ce uskoro krenuti (SBB samo ceka odobrenje Ratel za prosirenje frekventnog opsega i do kraja godine ce krenuti eksperimentalno i neki 3d kanali) a ne nameravam da menjam tv svakih par godina tako da mi je i taj 3d bitan! Ja nekako najvise navijam za Sony a vidim ovde ga niko i na pominje ;(
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  6. #6
    iPhoneBigFan cikajwoa's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Ljubovija, Serbia
    Age
    41
    Posts
    438
    Thanks
    50
    Thanked 90 Times in 50 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Imam 6 tv-a, sto kuci sto u firmi. 3 Philpsa, 2 Sonya i 1 ali vredan Panasonic plazma


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Macbook Pro 15' 2012 Iphone 7 32GB Black ATV3

  7. #7
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    A sta je sa plazmama i sa vekom trajanja? Ne razumem se uopste,pitam informativno

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Age
    37
    Posts
    17
    Thanks
    8
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    LG Cinema 3D

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    A sta je sa plazmama i sa vekom trajanja? Ne razumem se uopste,pitam informativno

    Veruj mi imaju sasvim dovoljan vek… Evo moj panasonic nije ni doziveo da mu nesto fali nego mu moj sin nasao kraj…

    Samo im treba dobro uraditi kalibraciju i lepo uraditi-sagoreti panel i kasnije nemas brige. Sliku kakavu ima plazma nema nijedan LED TV. Kod plazme nema probijanja backlit za razliku od LED koji strasno ide na zivce kada gledas neku mracnu scenu u mraku pa vidis kako probija svetlo sa strane panela...

    I Panasonic plazma dizajnerski mozda nije toliko dzi-bu-da kao LG i Samsung ali slika je bitna, barem meni.

  10. The Following User Says Thank You to igne For This Useful Post:

    .stefan (17-01-2014)

  11. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Vračar
    Posts
    433
    Thanks
    25
    Thanked 78 Times in 67 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Zašto onda svi ne kupuju i ne prave plazme ako je svakako bolja?

  12. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Zato sto ljudska filozofija nema granice... Ljudi hoce da bude TV lagan kao da ga svaki dan nose sa sobom, da trosi struju kao da ide na baterije, i da hladi po mogucnosti kad dodje leto, a da svi televizori imaju kvalitetnu sliku i boje kao plazma... Sama tehnologija plazme je skupa i ti televizori nisu jeftini, velicina panela ranije nije mogla da se kupi ispod 50" kad su u pitanju plazme. Ima mnogo razloga. Jednostavno, danasnja filozofija je da bude, lakse, da trosi manje struje, da manje greje, i da bude jeftino.
    To sve plazma nije....

  13. #12
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Vračar
    Posts
    433
    Thanks
    25
    Thanked 78 Times in 67 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    A plazma ni ne podržava npr. UHD rezolucije tj. 4K, jel? Nisam u toku al mislim da je plazma kaskala sa rezolucijom, dok je imala uvek bolju sliku. A ni vek trajanja ne znam kolko joj je jača strana. Mada svi ti moderni TV-i sa ogromnim panelom su mačka i džaku.
    Plus ja ne znam ni šta bih s 50". To mi je preveliko, bar mi se tako čini.
    Al mrzim onaj efekt mrljavih pokreta na LCD. Zato se ni ne žurim da kupim moderan tv. Treba da čovek da bude maltene doktor nauka da bi znao šta ustvari hoće i šta sve one silne oznake tačno znače za kvalitet slike

  14. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Moja plasma je 42" 3D Smart sa 1080p i 2500Hz... Kostala je kao i LED srednje klase...
    Last edited by igne; 17-01-2014 at 08:53.

  15. #14
    iPhoneBigFan no1livz4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    46
    Posts
    442
    Thanks
    41
    Thanked 83 Times in 62 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Ja sam dugo imao Panasonic plazmu, 42 inca, jos od 2006. Naravno ne moze se ta plazma porediti sa sadasnjim, ali ja sam bio zadovoljan slikom. Ono sta je meni smetalo je odsjaj na staklu kad je suncan dan, sto je mnogo unapredjeno sada. Prosle godine u avgustu sam resio da menjam tv i mislio samda cu ponovo kupiti plazmu, ovaj put od 50 ili 55 inca. Inace TV gledam sa oko 3 metra, da ne mislite da su u pitanju ne znam koje razdaljine. Da ne duzim, na kraju sam za oko 1250e (a iz madjarske je bila varijanta za 1100) kupio SHARP led od 60 inca, model 635 i nisam se mnogo osvrnuo. Kad je signal HD slika je fenomenalna uz dobru kalibraciju i iskljucivanje svih nepotrebnih filtera i sl. Za BR da ne pricam ... Jedina mana u odnosu na plazmu je ugao gledanja ali TV svakako gledam pod skoro 90 stepeni. Takodje posto je edge led u pitanju, moguce je u potpunom mraku videti da postoji laka neravnomerna osvetljenost tako velikog panela, ali ako nista kontrast ludak da vam oci *****aju koliko je slika svetla, onda se uz kalibraciju moze postici da je ovaj efekat potpuno zanemarljiv. I ne, nije veliko, stavise ... :-). Ne sumnjam da bi Panasonic-ove plazme iz poslednje serije dale jos bolju sliku, ali mozda sad vec pricamo o perfekcionizmu. Meni je ovaj odnos cena - velicina - tehnicke karakteristike bio vise nego zadovoljavajuci. Eto, ako neko razmislja o SHARP-u, moje iskustvo je pozitivno.
    SARDINE!

  16. #15
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    420
    Thanks
    554
    Thanked 101 Times in 59 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Quote Originally Posted by shusha View Post
    Pa za sad nema mnogo 3d ali ce uskoro krenuti (SBB samo ceka odobrenje Ratel za prosirenje frekventnog opsega i do kraja godine ce krenuti eksperimentalno i neki 3d kanali)
    Ne razumem kakvo proširenje SBB čeka od Ratela Sav freq opseg koji može SBB je iskoristio.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •