iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 168

Thread: Kupovina Tv-a,

  1. #16
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Ne znam detalje ali su mi nesto pominjali oko 1ghz valjda sad imaju do 830mhz ali nemoj da me drzis za rec samo sam se povrsno informisao!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  2. #17
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Pre par meseci sam i sam imao dilemu oko kupovine televizora, i sta raditi. Na kraju posto sam bio ogranicen finansijama, uzeo sam LG 42" LA660S 3d Cinema dobio uz njega 4 para FPR 315 naocara za gledanje 3d sadrzaja i 2 para dual play naocara (za igrice gde se podeli slika na TV-u, pa svako moze da gleda samo svoje polja sa tim djozlucima). Uglavnom, nisam pozalio, TV gledam sa nekih 2.5 m udaljenosti, BR i fullHD 3d filmovi su fantasticni, DVD je nesto mutniji, dok je obican TV program ocaj (KDS Subotica nema full HD kanale )
    Smatram da je LG jednako kvalitetan kao i Samsung, a da je Samsung neopravdano skuplji. Na kraju, proizvodjaci panela su Sharp, LG i Samsung. Ostali samo sklapaju od tudjih delova svoje (SOny, Panasonic...)
    Sto se plazmi tice, slazem se da je kvalitet danasnjih odlican, ALI (koje devojci srecu kvari), mora da se gledaju sa nesto vece udaljenosti nego LCD, jer je slika iz vece blizine nesto mutnija.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  3. #18
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    koristim sony 720p i meni je super. spojio logitech 5.1, preko digital convertora. sbb hbo paket je super, a pustam hd filmove preko usb i brutalna je i slika i zvuk

  4. #19
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    moze li nesto vise o tom digital converteru posto i ja planiram nesto slicno da uradim sa 5.1 zvucnicima

  5. #20
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Vračar
    Posts
    433
    Thanks
    25
    Thanked 78 Times in 67 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Ne znam dal Sony proizvodi ili samo sklapa, ali treba umeti i sklopiti. Sonijevi TV-i pa čak i oni u budget klasi su uvek imali neke finese koje ti olakšavaju život. Npr. Auto Volume Control - u prevodu kad grunu reklame TV sam smanjuje dok ne ujednači kolko tolko. E tu opciju sam prvo i samo imao na Soniju i samo zbog toga ga ne bi menjao ni za šta drugo. Možda Bravia sada nije isto što je nekada bio Trinitron po kvalitetu slike (možda i jeste, ne znam), ali samo zbog tih finesa bih pristao i na kompromis. Da ne ulazim u to da je Soni uvek gospodski uređaj dok je Šljamsung ipak šljamsung (uz dužno poštovanje).

  6. #21
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Ja imam LG Tv 3D i odlican je!
    Posto kupujes 3D nemoj slucajno da ti izbor pane na one koji imaju naocare sa baterijama itd. to je katastrofa!
    3D filmova ima masu.
    Gledaj da ti TV podrzava DTS audio format, moj ne podrzava i to mi pravi probleme dosta cesto.
    I nemoj da kupis 3D TV manji od 42inc-a mislim da je za 3D sve ispod premalo.
    Nisam siguran kolike su cijene ovih sto si ih postavio, u EU su strasno pale cijene full hd Televizora zbog ULTRA HD tehnologije pa se televizori koji su kostali i 2.000€ mogu nac na popust za samo 600€!
    Pa tako na trenutno stanje ne bi davao preko 600€ za tv jer je to pogresno pored svih popusta koji se trenutno daju pa su televizori bukvalno dzabe mogu nac.
    Evo jedan primjer trenutnog popusta na ebay
    http://bit.ly/1dTeCoz
    Inace ULTRA HD ne preporucujem zbog toga sto su trenutno mnogo skupi takvi televizori i nemaju jos dovoljno sadrzaja koji bi mogao na njih da se gleda.
    Last edited by iLaki; 17-01-2014 at 15:05.

  7. The Following User Says Thank You to iLaki For This Useful Post:

    evil (17-01-2014)

  8. #22
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    U kom smislu su katastrofa naocare sa baterijama, ja sam bas njih hteo!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  9. #23
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Zbog toga sto su kao prvo jakoo stetne za oci, 3D nije nista bolji od onih obicnih bez baterija, manje ce te kostat nove bez baterija nego sa baterijama koje se kvare, gledaj i troskove za baterije itd. a uz to za takav 3D ima malo sadrzaja na internetu ako se ne varam tv sa takvim 3D-om zahtijeva specijalne 3D filmove, na internet je skoro sve sbs.
    Last edited by iLaki; 17-01-2014 at 19:21.

  10. #24
    iSrbijaHero NikolaSRB's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Planeta Zemlja
    Age
    38
    Posts
    1,269
    Thanks
    192
    Thanked 263 Times in 206 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    zadovoljan sam sonyjem, narucio sam taj konverter iz kine. radi na struju i konvertuje digitalni u analogni. jer su mi zvucnici analogni a opticki digitalni izlaz na tv. i zvuk je fenomenalan

  11. #25
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2013
    Age
    41
    Posts
    43
    Thanks
    7
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Quote Originally Posted by shusha View Post
    Da li ima ovde nekoga ko se malo bolje razume u televizore, tj. planiram da kupim neki 3d tv pa sam malo istrazivao po internetu i izbor mi se sveo na Sony 46' W905 ili Samsung 46' f8000 ili Lg 47' 860s, sto se tice cene svi su tu negde priblizni, pa ako ima nekog ko malo bolje poznaje tu tematiku voleo bih da cujem i vase misljenje!

    Hvala!
    Panasonic ST60 plazma. Ili proslogodisnji ST50 model, koji je cak imao i manji input lag, ako igras. Nemas sta traziti dalje.

    U vezi iLaki-jevog posta, sa kojim se ne slažem,

    Aktivni 3D = naočare sa baterijama
    Pasivni 3D = naočare bez baterija

    Naocare sa baterijama su za aktivnu 3D tehnologiju i daju mnogo bolji kvalitet slike negoli one pasivne kao u kinu, jer te pasivne polove vertikalnu rezoluciju (kad gledas tv iz blizine vidis horizontalne linije preko slike) dok aktivne naocale prikazuju svaki pixel tj pravi full hd 3D sa bluray diskova.

    Evo u praksi kako to izgleda:




    Lijevo pasivno kroz naocare, sredina pasivno bez naocara, desno aktivno kroz naocare.
    Ove horizontalne crte na prvoj slici ti smanjuju rezoluciju slike, to je ono što sam ti iznad govorio.

    Aktivne 3D naočare rade na principu aktivnog shuttera, tj. naizmjenično se zatvara desno, pa lijevo oko, ali to se desi mnogo puta u sekundi. Zbog toga baterije u njima.

    I nije tacno da se oci umaraju kod aktivnog 3D-a, istina prvi put treba par minuta da se oko privikne na aktivni shutter naocara, ali nista strasno. Nema umora, dubina 3D-a i kvalitet slike je smijesno porediti sa starijom pasivnom 3D tehnologijom. Probaj u prodavnici uostalom.

    I da svaki 3D sbs (side by side) film sa interneta se gleda i na aktivnoj 3D tehnologiji, iznad je iLaki iznio neistine. Ne trebaju nikakvi posebni filmovi. Imas i na satelitu 3D kanala dosta. Fudbal vikendom imas u 3Du.

    I da naocare posjeduju punjive baterije, steknes ih na usb na racunaru 10tak minuta i spreman si za novih 30 filmova.

    Na LCD televizorima (ili ti ga narodski LED, to su obicni LCD paneli sa led osvjetljenjem, ne led televizori) uvijek budi spreman na ghosting pri brzim sportskim scenama, probijanje svjetla na crnoj boji, lose uglove gledanja itd.

    LCD kupi ako imaš puno prozora i puno svjetla u sobi, jer blješti do daske. Budi spreman na manjakavosti iznad. A plazma se uzima za prostorije sa manje svjetla, radi refleksije staklene površine displeja, iako na ovim Panny plazmama to rješavaju filteri solidno. Plazma daje najbolju crnu boju (jer nema pozadinskog osvjetljenja), najrealnije nijanse boja, najveće uglove gledanja, nema ghostinga u sportu, ali se ne preporučuje držanje PC desktopa dugo na plazmama radi image retentiona.

    Dakle, svaka tehnologija ima svojih pluseva i minusa, odluči za šta ti tv treba, u kakvom ambijentu češ gledati itd, ali moj glas za modele sa početka ovog posta.
    Last edited by Zatezni stub; 17-01-2014 at 22:23.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Zatezni stub For This Useful Post:

    njikolaj (18-01-2014),shusha (18-01-2014)

  13. #26
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    A sta mislis o GT60 seriji?
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  14. #27
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2013
    Age
    41
    Posts
    43
    Thanks
    7
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Kupovina Tv-a,

    Izuzetan tv, posjeduje THX mod, tako da imas perfekciju slike out of the box, odnosno vise opcija za profesionalnu kalibraciju slike, ako imas para viska zasto da ne. Ali govorim da je ST serija vec par godina best buy.

  15. #28
    iNovajlija Qowaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    somewhere around
    Posts
    11
    Thanks
    1
    Thanked 20 Times in 7 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Sve preporuke za GT60E seriju . . . ponosni vlasnik

    iPhone5 iOS 7.0.2

  16. #29
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    E sad jos neko pitanje, citam na netu da postoji neki problem sa grejanjem, o cemu se tu radi, koliko je to zaista ozbiljno i jos jedna stvar kazu da plazma ima losu sliku ako se ne gleda iz neke vece daljine, posto bih ga ja gledao sa nekih 3 metra interesuje me da nije to preblizu za 50' ili da uzmem 42'
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  17. #30
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2013
    Age
    41
    Posts
    43
    Thanks
    7
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Re: Kupovina Tv-a,

    Smiješno. Ja gledam sa 2 metra plazmu, slika na HD kanalima je preoštra. Ako hoćeš da ti slikam neki sitniji font izbliza da vidiš kako je "mutno"

    Ekran plazme je mlak, ne vruć.

    Uzmi 50". Ja da imam keša uzeo bih 60".
    Last edited by Zatezni stub; 18-01-2014 at 17:06.

  18. The Following User Says Thank You to Zatezni stub For This Useful Post:

    shusha (19-01-2014)

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •